Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wzmacniacz do Magnat Quantum

yacek19 19 Apr 2008 20:29 2658 2
 • #2
  Tremolo
  Level 43  
  Nie wolno podawać linków do allegro. Po za tym do stron innych, w których tez istnieje możliwość skasowania danego modelu też, a nadto wybrałeś zły dział na to pytanie. Bo w nagłośnieniu domowym jest gotowy temat!

  Ja bym zalecił coś o mocy 150W/ kanał. Minimum mostek TDA 7294 na kanał. Na ów stronie piszę: Rekomendowana moc wzmacniacza 30 W. Na moje oko powinno pisać: minimum 30W
  Po za tym ciekawe kolumny do omówienia w ramach portalu. wielodrożne. Przydałby się opis środka jak to jest skonstruowane BR + ewentualne udziwnienia + półdrożność albo membrany bierne. Głośniki mają 5 membran tej samej wielkości. Z tego co piszę jednak kolumny sa dwudrożne. Za tem wynika z tego że głośnik najwyżej położony jest na pewno średniotonowy a glośniki poniżej robią za opcję BASU w układzie równoległo-szeregowym.
  Istnieje też bardziej złożona teoria... Cztery sztuki glośników 13 centymetrowych mają powierzchnie membran podobną jak jeden 26-centymetrowiec.

  Ciekawe parametry. Z basem przesadzili na moje oko w dół. Skuteczność wygląda przyzwoicie i tak może być w rzeczywistości 93dB z 4 głośników po 87dB na Bas. Przypominają trochę Tonsile 13-centymetrowe... Tylko kopułka innego koloru.
  Jaki wzmacniacz do Magnat Quantum
 • #3
  yacek19
  Level 2  
  Tremolo dzięki. A co z tymi Ohmami, jakie dobrać?