Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers . Ogień poza nagrzewnicą ...

memphis_2007 19 Kwi 2008 23:19 3391 9
  • #1 19 Kwi 2008 23:19
    memphis_2007
    Poziom 11  

Witajcie . Bardzo proszę o pomoc .
    Mam w łazience piecyk Junkers ( nie znam typu i nie wiem skąð go odczytać ). Mam z nim następujący problem . Po odkręceniu ciepłej wody zapala "od kopa" po około 2-3 sekundach płomień "ucieka" poza nagrzewnice i pali się wokół niej . Dodatkowo nad nagrzewnicą następuje zapłon gazu . Sma nagrzewnica i palnik były czyszczone . O co chodzi ?
    Pozdrawiam

1 9
  • #2 20 Kwi 2008 11:51
    aadamuss
    Specjalista - systemy grzewcze

Brak ciągu kominowego, może brak nawiewu, może jakaś nieszczelność gazu? Pozdr Adam

0
  • #3 20 Kwi 2008 12:27
    memphis_2007
    Poziom 11  

Oglądnąłem dokładnie cały proces zapalania się piecyka . Efekt jest taki . W momencie zapłonu przez około 2-3 sekund płomień mieści się w nagrzewnicy . Następnie ( patrząc z przodu ) po prawej stronie z tyłu palnika gaśnie cały segment palnika . W tym momencie pojawiają się problemy . Gaz zapala się poza nagrzewnicą . Przy skręconym regulatorze płomienia efekt nie występuje .

Pozdrawiam

0
  • #4 20 Kwi 2008 13:01
    krzych1-b
    Poziom 21  

Witam .Sprawdź wszystkie połączenia , masz prawdopodobnie upływ gazu przez nieszczelność .Posprawdzaj wszystko dokładnie Możesz użyć do tego pianki i poskładaj to co rozkręcałeś na specjalną pastę hydrauliczną .Powinno pomóc .Pozdrawiam.

0
  • #5 20 Kwi 2008 20:45
    memphis_2007
    Poziom 11  

Dziękuję za sugestię . Wprawdzie ten efekt występował przed czyszczeniem palnika . Sprawdzę i napiszę jaki efekt :-).

Dziękuję bardzo :-). Miłej niedzieli

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

Sprawdziłem . Tu nie chodzi o nieszczelność . Nie wiem czamu ale gaz się nie spala całkowicie . Część gazu nie spala się. Nie wiem czego się czepić . Może jakieś sugestie . Będę wdzięczny .

Pozdrawiam

0
  • #6 20 Kwi 2008 22:12
    krzych1-b
    Poziom 21  

Sorry, czy to jest piecyk tylko na ciepłą wodę użytkową czy też służy do c.o.?
    Mam wrażenie że przyczyna tkwi w zespole gazowym , ale sprawdź dla pewności ciąg kominowy . po prostu zrób małą pochodnię z gazety i zaobserwuj jej płomień jak się zachowuje przy wylocie .A na koniec obejrzyj bardzo dokładnie jeszcze raz palnik może gdzieś jest pęknięty .Pozdrawiam.

0
  • #7 21 Kwi 2008 09:33
    deep69
    Poziom 10  

Wygląda na ubogą mieszankę gazu w powietrze. Gaz wydostający się z dyszy miesza się z powietrzem i trafia do palnika. Brak powietrza w gazie powoduje „ucieczkę” płomienia tam gdzie jest tlen ( na zewnątrz). Sprawdź dysz i palniki czy nie są zanieczyszczone. Może pomoże.

0
  • #8 22 Kwi 2008 10:39
    memphis_2007
    Poziom 11  

Problem rozwiązany :-). Zbadałem dokładnie nagrzewnice . Wszystko wskazywało na brak powietrza potrzebnego do spalania . Nagrzewnicę czyściłem 1,5 miesiąca temu. Po zdjęciu nagrzewnicy okazało się że przestrzenie pomiędzy żeberkami są zapchane sadzą . Wyczyściłem , wypłukałem . Odkamieniłem rurkę na nagrzewnicy i jest cacy . Ciepła woda , dobre ciśnienie . Jak pisałem nagrzewnica była gruntownie wyczyszczona ,5 miesiąca temu . Rozmawiałem z sąsiadami ( instalacja w 10 piętrowym bloku ) i ostatnio wszyscy mieli podobny problem . Może jakaś cofka z wentylacji zasypała nagrzewnice ? Może jakość gazu wpłynęła na ten stan ? Macie jakieś pomysły dlaczego w tak krótkim czasie nagrzewnica ponownie się zapchała . Mieszanka jest dobrana optymalnie .

2
  • #9 22 Kwi 2008 11:11
    DonRomano
    Poziom 33  

Problem może i rozwiązany a powód?

Może ktoś w między czasie powymieniał okna i drzwi na nowe, szczelne?

0
  • #10 16 Maj 2008 22:07
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Myślę, że jest ustawiona za duża moc palnika. Potrzebna regulacja zespołu gazowego.
    Jakie jest ciśnienie na palniku ?
    Lecz, żebyś mógł otrzymać więcej podpowiedzi, musisz podać typ piecyka

0
  Szukaj w 5mln produktów