Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykorzystanie potężnego napięcia lampy skanera.

20 Kwi 2008 00:16 2070 7
  • Poziom 12  
    Witam!
    Odkryłem iż w moim skanerze jest taki układ który przetwarza napięcie z 12V 1,25mA na jakieś 2 tys volt jednak nie jestem pewien jakie dokładnie jest napięcie wyjściowe ponieważ mam voltomierz do 1 tys volt prądu stałego i nie wyrabia ;D Więc mam pytanie jak i do jakich urządzeń można wykorzystać takie napięcie? Czy mogę z tego zrobić paralizator i będzie on wmiarę bezpieczny i będe miał pewność że impuls elektryczny nie poleci do serca? Prosze o pomoc i jak możecie to podajcie zastosowanie takiego napięcia.[/b]

Moderowany przez jankolo:

Przeniosłem z Komputery Hardware

• Poziom 26  
    Lepiej nie wykorzystuj tego jako paralizator bo tylko rozjuszysz przeciwnika. To napięcie nie wytworzy nawet porządnego łuku, na początek przygód z hv chyba się nadaje. Poczytaj o generatorze Tesli, to jest potężne napięcie.
  • Poziom 12  
    własnie wytwarza się łuk na około 7 mm taki jak masz w avatarze. Moim zdaniem to potężnie napięcie ale boje się wypróbować na sobie ;d Proszę o jakieś porady.
  • Poziom 26  
    Sprowdź czy pociągnie na baterii 9v, można zasilić dwiema takimi bateriami dodając regulator 12v. W paralizatorach jest wyższe napięcie, łuk ma kilka centymetrów, przekonałem sie co to potrafi wkładając za pasek z nieoryginalnym włącznikiem. Można zrobić pułapkę na owady, które przelatując pomiędzy pręcikami zainicjują łuk.
  • Poziom 12  
    Dobra koncepcja :) Ale mój łuk ma kilka mm http://pl.youtube.com/watch?v=ecHkGQKmMF8 zobacz na link to filmik stworzony przezemnie. Myślałem także wykorzystać jako paralizator ukłąd lampy błyskowej z aparatu jednorazowego bo wiem co to napięcie potrafi :D 700 volt.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    I co z tego że 700V skoro śmieszne prądy. Myślę że kombinacje z "paralizatorem" nie posiadającym żadnych badań ani zabezpieczeń przed nadmiernym prądem mają sporą szansę skończyć się dłuższymi wakacjami na koszt państwa, czego Ci nie życzę.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Dokładnie, paralizator kosztuje niewiele, użycie jakiegoś wynalazku może kosztować wiele więcej. Ładunek zgromadzony w elektrolicie lampy błyskowej może zabić!
  • Poziom 12  
    No zgodze się z wami. Widziałem wiele projektów takich paralizatorów w internecie i to można powiedzieć "działa". No rozumiem że nici z mojego planu więc dziękuję wszystkim za pomoc.