Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kasetami drukującymi w HP2180

20 Kwi 2008 09:10 5406 6
 • Poziom 9  
  Od jakiegoś czasu mam problem z kasetami drukującymi. Urządzenie się zablokowało, nie chce kopiować ani skanować, jak wyjmę kartridż kolorowy to uruchamia się drukowanie tylko w trybie awaryjnym i wtedy tusz czarny widzi, gdy włożę kolor blokuje całkowicie urządzenie i wyskakuje komunikat że jest problem z kasetami drukującymi ( nie widzi ich wcale - dwa czerwone krzyżyki ). Wydaje mi się że to wina kartridża z kolorem, ale czy na pewno? Nie chcę na darmo wyrzucać pieniędzy na nowy ,bo może to inna przyczyna?
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Na pewno. Uszkodzony wkład.
 • Spec od drukarek
  A próbowałeś wyczyścić styki na kartridżach i w karetce? Podejrzewałbym też uszkodzoną elektronikę karetki, ale to najmniej prawdopodobne.
 • Poziom 9  
  Wyczyściłem wszystko dokładnie i nic nie pomaga

 • Poziom 30  
  Weż drukarkę pod pachę do zakładu gdzie regenerują kardrdze, na miejscu włóż jakiś kardridz/ na pewno mają/ i sprawdzisz, czy to kardridz czy karetka , czy płyta główna.
 • Poziom 19  
  no to jeszcze zrób TAK:
  Wyjmij czarny a wsadxtylko kolor - tryb awaryjny też tak zadziała - jeśli nie - kolor jest do kosza.
  jeśłi sam kolor pojdzie w awaryjnym tak jak i czarny to tylko metodą pożyczyć od kogoś jego tusze albo swoje sprawdzic u kogoś z jego tuszami. Uwalony bedzie ten który razem z drugim z innej pary będzie powodował blokady. UWAGA : przy takim mieszaniu oznaczyc tusze które są czyje.
 • Poziom 7  
  Witam, odkopuję temat ponieważ mam podobny problem, tylko że ja już kupiłem nowy kartridż i wymieniłem i dalej nie działa, czy wie ktoś czy można coś zrobić samemu czy trzeba oddać do naprawy