Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renaul Megane Classic 1.6 8v(benzyna)-problemy z zapaleni

20 Kwi 2008 10:55 5320 17
  • Poziom 9  
    Witam.Mam problem z samochodem renault megane classic 1.6 8v(benzyna). Dokładniej są to problemy z zapaleniem. Rozrusznik kreci a silnik nie zapala.Cewki, przewody,świece zostały sprawdzone i są w porządku. Nie zależy to również od tego czy silnik jest ciepły czy zimny.Czasami odpali po 3 razie czasami po 2 dniach.CO TO może być???
  • Poziom 42  
    Czy immo normalnie gaśnie?
    I sprawdź złącze czujnika indukcyjnego
  • Poziom 15  
    sprawdz takze czy w momencie gdy nie mozna odpalic silnika chodzi pompa paliwa.
  • Poziom 9  
    Zdarza mu sie samemu gasnąć bez powodu i czasami obroty głupieją.

Dodano po 55 [sekundy]:

Pompę też sprawdziłem. Działa bez zarzutów.

Dodano po 2 [godziny] 51 [minuty]:

Na innych forach doczytałem sie że to może być cewka indukcyjna. Gdzie to może sie znajdować?
  • Poziom 11  
    Czy w czasie jak kręci rozrusznik są iskry na świecy?
    Miałem podobny problem nie łączył bezpiecznik, który znajduje sie w komorze silnikowej, obok akumulatora. Jest tam ich kilka. Ma on 40 lub 60A. Ten bezpiecznik daje zasilanie miedzy innymi na cewki zapłonowe. Czasami silnik palił a czasami nie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mateusz6 chcesz pomocy? Odpowiadaj na pytania."Czy immo gaśnie?" Ta czerwona kontrolka na środku zegarów, jak się zachowuje, świeci, miga, gaśnie?

Dodano po 1 [minuty]:

Z którego roku ta meganka? Jaki pilot, na podczerwień?
    Możesz nie mieć cewki indukcyjnej... Chyba że chodzi Ci o cewkę WN
  • Poziom 9  
    Jest to meganka z 97r.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Miałem podobne objawy w swojej Meggi. Okazało się, że przewody doprowadzające masę do komputera silnika były naderwane- słaba masa.
    Długo się z tym męczyłem, aż pojechałem zdiagnozować auto na komputer i od razu wyszło, że napięcie zasilające wachało sie od 10-12V. Teraz to już była pestka - bo tylko obmierzyć czy to się dzieje na plusie czy od strony masy. Po 15 min pracy wyszło, że jest to od strony masy.

Dodano po 1 [minuty]:

Witam.
    Miałem podobne objawy w swojej Meggi. Okazało się, że przewody doprowadzające masę do komputera silnika były naderwane- słaba masa.
    Długo się z tym męczyłem, aż pojechałem zdiagnozować auto na komputer i od razu wyszło, że napięcie zasilające wachało sie od 10-12V. Teraz to już była pestka - bo tylko obmierzyć czy to się dzieje na plusie czy od strony masy. Po 15 min pracy wyszło, że jest to od strony masy.
  • Poziom 9  
    Witam.Ciągle mam problem z moja meganką. samochód gdy jest ciepły zaczyna gasnąć podczas jazdy, trzeba go trzymać na wysokich obrotach żeby nie zgasł. A gdy już go zgasimy to żeby odpalić trzeba czekać aż ostygnie. Czy tą awarie może powodować uszkodzony czujnik temperatury? jeśli tak to gdzie mogę znaleźć to urządzenie???
  • Poziom 9  
    Cześć, nie sądze żeby to był czujnik temperatury ale jest lepiej wymienić to co wiesz że jest uszkodzone i wtedy zobaczyć. Napewno musisz sprawdzić masę silnika i jak ktoś powiedział komputera. Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Co do gaśnięcia silnika ja bym przyjżał się czujnikowi położenia wału najprawdopodobniej jest to jego wina znana usterka w megankach i nie tylko koszt czujnika około 90zł. A co do niestabilnych obrotów warto sprawdzić regulator biegu jałowego,lepiej sprawdź diagnostyke silnika co do obrotów,po co wydawać niepotrzebnie kasę.
  • Poziom 13  
    Zanim jednak zdecydujesz się na wymianę czujnika położenia wału proponuję upewnić się że nie jest on za dużo oddalony od wycinków koła. może ktoś wsadził już tam łapy za głęboko już przed tobą.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za pomoc. Problem był z czujnikiem położenia wału. Był zabrudzony wystarczyło go wyczyścić i wszystko jest w porządku. Pozostaje jeszcze tylko problem z niestabilnymi obrotami;/
  • Poziom 2  
    WITAM. w mojej meggi zrobiłem zwarcie przez głupote i teraz mam problem. wszystkie bezpieczniki sa oki! auto kręci ale nie pali pompka paliwanie chodzi, światło wewnetrzne sie nie pali,kontrolka od immo sie nie pali radio nie pali a (centarlny działa ) a tak [po za tym wszystko działa ..pomóżcie>>>> PROSZE WAS!!!!!!!!!
  • Poziom 9  
    Witam.mam problem z meganka. Samochód ma niestabilne obroty. Wachają się w przedziale 600 do 800 i często samochód gaśnie. Czy wiecie czego może być to wina?
  • Poziom 2  
    mam podobny problem tylko u mnie skaczą obroty z 800 na 300-400 i czasem aż pojawiają się kontrolki od oleju, ładowania i chłodnicy. wszystkie na czerwono. robi się to w momencie gdy pojawia się obciążenie jak np. załącza się wentylator od chłodnicy. dodam jeszcze że na postoju jak włączę światła i nacisnę stop to wyświetlacz z przebiegiem przygasa? co to jest ?
  • Poziom 7  
    Silniczek krokowy lub brudna przepustnica.