Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podgrzewana kierownica

siudii 20 Apr 2008 12:36 15903 6
    siudii
    Level 12  
    Witam

Wpadł mi do głowy pomysł, aby zrobić podgrzewanie kierownicy mianowicie żeby zrobić coś typu mata podgrzewająca fotele samochodowe, przykleić to do kierownicy i obszyć skórą. Może ktoś ma jakieś patenty jak zrobić taką matę. Dodam tylko, że kierownice mam dość cienką i można spokojnie te 0,5cm nawet do 1cm z każdej strony dodać, więc całość nie musi być bardzo cienka.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    MikePL1
    Level 16  
    Chyba taniej będzie kupić taką kierownicę. Są modele Volvo, Mercedesa czy Lexusa, które taką mają. Wystarczy tylko poszukać jaki i czatować na ebayu czy allegro.
    ZGG
    Level 27  
    Oj żebym to jak kiedyś za czsów swojej młodości miał takie wynalazki.W swoim motocyklu. To teraz nie kreciłoby mnie w kościach, na zmianę pogody.
    siudii
    Level 12  
    Quote:
    Chyba taniej będzie kupić taką kierownicę. Są modele Volvo, Mercedesa czy Lexusa, które taką mają. Wystarczy tylko poszukać jaki i czatować na ebayu czy allegro.

Właśnie nie wiem czy taniej bo takie fabrycznie podgrzewane kierownice mają airbagi, które swoje kosztują. Poza tym chciałbym pozostać przy oryginalnej kierownicy.
    williams
    Level 30  
    Na alledrogo są maty do podgrzewania lusterek zewnętrznych. Groszowa sprawa +- 5 zeta. Tylko nie wiadomo jak taka mata zachowuje się podczas tak ekstremalnych wygibasów jak "zawijanie" na kierownicy. Albo taki patent :idea: : nawinąć cieniutki drut na kierę, a napięcie zasilania metodą prób i błedów dobrać żeby zbytnio sie nie nagrzewał. Ha ja to jednak jestem genialny :D
    zielony_groszek
    Level 14  
    A za parę dni przeczytamy w Fakcie:
    "RADOM: Kierowca porażony prądem w swoim aucie. Przyczyny wypadku są wciąż badane." :)
    siudii
    Level 12  
    Widziałem te podgrzewacze do lusterek za 5zł według mnie tego się nie da owinąć na kierownicy, a jak już się mniej więcej dopasuje to pewnie wtedy ogrzewacz się zbuntuje i przestanie działać.
    Ale pomysł z drucikiem jest nawet ok :D tylko ciekawe jaki będzie pobór prądu z takiego wynalazku. No ale poeksperymentuję i zobaczę co wyjdzie.