Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Saint Tropez RCM 168-podświetlenie LCD i Panela

19 Sty 2004 14:59 3584 6
  • Poziom 2  
    hej mam takie radyjko Blaupunkt Saint Tropez RCM 168, padlo w nim podswietlenie panel i wyswietlacza LCD,podejrzewam ,ze podswietlenie LCD jest kolorowe,nie wiem jakie diody zastosowac do podswietlenia LCD,jakie napiecie maja i skad je dostac??To sam z diodami podswietlajacymi panel??Prosz o rade.
  • Poziom 16  
    Najpierw sprawdź czy jest zasilanie podświetlenia lcd.
  • Poziom 11  
    Panel podświetlany jest 6-cioma żarówkami 4V, 2 na LCD po obu jego stronach i 4 żarówki na klawisze. Możesz zastosować żarówki nawet na 6V tylko wtedy bardzo słabo podświetlane są klawisze.
    Żarówki połączone są szeregowo po 2 sztuki - część żarówek możesz mieć dobrych.
    Pozdrawiam
  • Spec od car audio
    6V świecą ładnie po zmiane rezystorków. LCD możesz podświetlć ledami (tak było w niebieskiej edycji tego grajka) ale musisz dobrać rezystorki. Z podświetleniem klawiatury ledami może być problem bo krzywa rozchodzenia światła diody led jest inna niż żarówki (trzeba trochę podmatowiać pilnikiem).
  • Poziom 11  
    He, he, trochę późno ale odpowiem dla potomności, bo spotkał mnie ten sam problem i go rozwiązałem tanio... Kupowanie żaróweczek oryginalnych to paranoja, biorąc pod uwagę cenę koło 8 zł/szt czyli x 6 = 48,- PLN. Za tę samą cenę można nabyć na Allegro NOWY (z folią) panel Blaupunkta i przelutować żarówki i mieć jeszcze parę innych klamotów na zapas. Ja kupiłem w sklepie elektronicznym 6 żarówek z wąsami po 1 zł/szt, napięcie 4,5 V, wlutowałem bez tych cokolików i świeci piknie! Pozdrawiam:)
  • Poziom 1  
    A nie wiecie może byćz tym podświetleniem jak wlutowałem takie właśnie żaróweczki jak kolega mówi z wąsami po 40gr i przez jakiś czas świeci, potem przygasa jedna np. z prawej albo z lewej striny klawiszy, a czasami nawet gaśnie całe radyjko. Po rozkręceniu okazuje się, że wszystkie żarówki są sprawne. Po ponownym włożeniu panela wszystko świeci, ewentualnie trzeba go delikatnie telepnąć i wtedy działa wyświetlacz, ale przyciski już np. nie. I tak na zmianę. Albo klawisze świecą albo nie, albo wyświetlacza świeci albo nie. Nie wiem co z tym zrobić. Może macie jakiś pomysł?
  • Poziom 10  
    djlj24 napisał:
    6V świecą ładnie po zmiane rezystorków.

mam pytanie które to rezystorki trzeba wymienić?
    bo 3V żarówki sie palą, 6V świecą za słabo a 4V nie da sie dostac...