Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz "no name" 250W z dorobionym złączem P4...

kamo131 20 Apr 2008 16:13 1258 4
    kamo131
    Level 15  
    Witam!
    Jak w temacie. Zasilacz jakiś "no name" potrzebowałem zasilania do P4 i sobie dolutowałem przewodziki do mas i przewodu 12V.
    Wszystko jest zaizolowane, ale i tak to prowizorka.
    Moje pytanie brzmi następująco:
    Czy taki procesor który potrzebuje wspomagania 12V ruszy na tym zasilaczu?
    A druga sprawa:
    Miałem pł. gł. w której było wylutowane gniazdo P4.
    Teraz założyłem jakieś stare i w gnieździe tym, gdzie nie powinno być napięcia jest 12V.
    Jakim cudem?
    Zasilacz jest dedykowany do tej płyty.
    TONI_2003
    Moderator
    Proszę podać więcej danych przy takich danych jakie podałeś to nawet „wróżka” będzie zwolniona z etatu.
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Właśnie - modele płyt też powinny być podane.
    Jedna płyta ne wstanie jak nie ma podłączonego ATX12V (osobne zasilanie dla przetwornicy Vcore) a inna tak (na płycie jest już połączenie prowadzące do głównej wtyczki).

Co do przeróbki zasilacza to tylko po jego pozabezpieczaniu, wymianie 'podwojnej diody' na +12V, kondensatorów (1000V/16V LI / 2200/16V LI), przewód P4 powinien być dołączony do PCB zasilacza.
    Wszystko na swoją odpowiedzialność.
    Widziałem już efekty podłączania nie nadających sie do tego zasilaczy do płyt z prądożernymi CPU (również prądożerne k.graficzne) - zwęglony laminat, odpadające ścieżki, bardzo gorący radiator (właściwie aluminiowa blaszka) po wtórnej mimo sprawnego głośnego wymuszonego chłodzenia :wink:
    kamo131
    Level 15  
    Płyta to Shuttle AV40V12... Jak podłączam moją prowizoryczna przeróbke to płyta w ogóle nie rusza... A co do gniazdka, skoro posiada własne zasilanie to po co w ogóle jest wyprowadzone? A co powiecie nt. przejściówek molex->p4? Na allegro są po 5zł... Aha i jeszcze jedno pytanie. Dlaczego na każdym zasilaczu są inne wartości prądu płynącego przez przewód w zależności od koloru?
    movzx
    Level 39  
    To jest dopuszczalny prąd dla danego wyjścia zasilacza. Gniazdko jest wyprowadzone żeby odciążyć złącze 20/24 pin od dużego prądu pobieranego przez procesor oraz skrócić ścieżki do przetwornic napięcia.

Uważam że nie ma co kombinować, radzę założyć chociażby jakiegoś Modecoma MC za 90 złotych i nie ryzykować spalenia sprzętu.
    Jest spore prawdopodobieństwo że ten zasilacz w ogóle nie ruszy pod takim obciążeniem.