Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

thomson v4700 i - zbieżne częstotliwości

20 Kwi 2008 18:22 1849 5
 • Poziom 9  
  Witam,
  mam problem - ostatnio w mojej kablówce pojawiło się AXN, które nadawane jest na kanale 56. Mój magnetowid Thomson v4700 nadaje na kanale 55. I tu pojawia się problem, bo gdy włączam magnetowid (np. do nagrywania) wtedy znika mi AXN z telewizora :-( . Czy jest jakiś sposób, aby osoba, która nie ma większego pojęcia o elektronice zmieniła częstotliwość nadawania sygnału z magnetowidu?
  Dzięki za pomoc
 • Moderator
  Oczywiście że jest sposób i to prosty.
  Trzeba zmienić kanał na którym pracuje video. Możliwości są dwie:
  -jeżeli jest to starszy model to z tyłu tam gdzie wychodzi przewód do tv jest mały otworek na śrubokręt z napisem "chanel" wystarczy przekręcić a zmieni się kanał przesyłu sygnału z video;
  -drugi sposób dotyczy młodszych modeli,wtedy trzeba za pomocą pilota wejść do menu video i w ustawieniach zmienić kanał nadawania video.
  Jeśli posiadasz instrukcje od video to jst to tamna pewno opisane.
 • Poziom 9  
  dzimi napisał:
  Oczywiście że jest sposób i to prosty.


  No niestety to nie jest takie proste - po pierwsze nie mam instrukcji. Po drugie w menu nie ma nigdzie mowy o takiej funkcji. Po trzecie w magnetowidzie nie widzę nigdzie śrubki/pokrętła do zmiany częstotliwości. Nie mniej jednak dzięki za dobre chęci :-)

  Aha - to dokładnie jest Thomson V 4700L.
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Spróbuj w ten sposób
  thomson v4700 i - zbieżne częstotliwości
  Po lewej stronie punkt 2 wg mnie powinno być "naciśnij i przytrzymaj A"
 • Poziom 9  
  Dzięki za pomoc. Niestety okazuje się, że magnetowid może nadawać tylko na kanałach z zakresu 51-67 a jedynym kanałem niezajętym przez kablówkę jest kanał 55. Jeśli ustawię magnetowid na jakimkolwiek zajętym - pojawiają się zakłócenia. Jeśli jest na 55 - nie odbiera AXN, który jest na kanale 56 :-) Trudno - może pokombinuję jeszcze ze złączem Euro, niestety w TV mam tylko jedno gniazdo, zajęte przez DVD...