Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

COBRA 2010 -przewód uszkodził się przy początku zwijaka.

21 Kwi 2008 08:17 12671 12
  • Poziom 34  
    W odkurzaczu tym -zlokalizowałem po rozbiórce niesprawna jedną
    żyłę przewodu sieciowego -dotarlem do podzespołu zwijaka -
    ale tu nie wiem jak rozebrać bezpiecznie .
    Czy moduł elektryczny oddziela się bezpiecznie od modułu zwijaka ?
    Jeśli tak to czym ruszyć i jak aby je rozdzielić bezpiecznie i nie dostać spreżyną po oczach? Prosze o info. Dziękuję.
    Załączę zdjęcia.
  • Poziom 20  
    Witam. Sprężyny nie dotykaj.Trzeba najpierw podważyć i wyjąć delikatnie ten element ,,trzymający" przewód zasilający,jeżeli zajdzie potrzeba to również ten ,,bębenek' w środku bo pewnie tam jest problem.
  • Poziom 34  
    Dziekuję za info -ten element trzymający kabelek widać na którymś z tych zdjęć ?Proszę o info. Dziękuję .
  • Specjalista AGD
    Zwijacz napraiwłem parę lat temu, za nieścisłości przpraszam. Sprężynę zwijasz na to mniejsze kółko, możesz również odczepić ją z bębna. Później wybijasz ten bolec w środku metealowy i zwiijacz cie się rozpoławia, po czym masz doskonały dostęp do wszystkiego. Hamulec też ściągnij.
    pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Na fotce ten trzymający przewód zasilający wymontuj jako pierwszy znajduje się na szpuli, na reszcie fotek ów ,,bębenek".. małe zaczepy lekko podnieś i wysunąć w bok.
  • Poziom 34  
    To nie ma wogóle odzewu- ZELMER- producenta? Ja tego nie rozumiem -
    odkurzacze firmy MIELE nie maja tajemnic specjalnych, tylko na tych naszych wyrobach trzeba sobie łamać głowę i tracić pieniądze na połamanych klawiszach .Tak jest od wielu lat-zawsze były jakieś klawisze z ząbkami do wyłamania.
    Urządzenia Panasonica to rozkłada się jak bajkę.
    Z sasiadem/75 lat/ /ja mniej/- rozłożyliśmy lekko odkurzacz MIELE -a z ZELMEREM - ZAWSZE KŁOPOTY.Mając to na względzie -w kraju producenta -trzeba te firmę omijać-ona sprawia kłopoty.
  • Specjalista AGD
    Jak bez większych kłopotów udalo otworzyć ci sie cobrę to naprawdę jesteś dobry :) Przestudiuj dokładnie podany schemat, a naprawa się uda.
  • Poziom 34  
    Z ZELMERAMI -ponieważ mam kontakt z ich miłosnikami -czyli osobami starszymi ,którym akurat to się popsuło ---praktykę mam ustaloną.
    Zawsze patrze w sklepie -czy sa zapasowe klawisze -kupuje je -i jak
    coś się nie uda dobrze rozebrac, to w koszty idzie -a ZELMEROWI idzie w statystykę zużycie klawiszy z pazurkami itp haczykami.
    Ja już kiedyś nawet dorabiałem taki haczyk żywicą-taki byłem...
    W tym co mam cobra2010 jest jeszcze jedno CURIOZUM...pokaże jak zrobię zdjęcie. Pozdr.
  • Specjalista AGD
    KaW napisał:
    To nie ma wogóle odzewu- ZELMER- producenta? Ja tego nie rozumiem -
    tylko na tych naszych wyrobach trzeba sobie łamać głowę i tracić pieniądze na połamanych klawiszach .Tak jest od wielu lat-zawsze były jakieś klawisze z ząbkami do wyłamania.
    ZELMEREM - ZAWSZE KŁOPOTY.Mając to na względzie -w kraju producenta -trzeba te firmę omijać-ona sprawia kłopoty.

O czym Ty piszesz :?: W normalnym kraju takie rzeczy robi serwis a nie pan Henio i pan Zbynio w piwnicy :!:
  • Poziom 34  
    Ciąg dalszy naprawy -zdjęcia .
    025- miejsce uszkodzenia -czerwone
    026- próba lutowania
    027- słaba dostepność do lutowania drugiego przewodu
    038- przed zapięciem na zaciski ślizgowe- UWAGA -jest możliwość
    odwrotnego założenia -i przewód będzie się zwijał w przeciwną stronę-co grozi ponowną potrzebą odpięcia podzespołu ze szczotkami.Tutaj nic na siłę.
    036-styki ślizgowe zwijaka
    037- bliżej
    039-CURIOZUM- wtyczka jest na stałe i trzeba się pałętać z tym tylnym deklem -gdyby dekiel miał jakieś chytre przecięcie do uwolnienia go od przewodu.
    W ramach obecnej dostępnośći narzędzi można to zrobić samemu.
    Czasami trzeba -jesli fachowiec /ma się za takiego /-daje cenę zaporową
    za wykonanie usługi, albo wymyśla dziwne rzeczy...
  • Specjalista AGD
    Naprawa ci się udała, całkiem ładnie połączone przewody, czyli nie jakiś tam pan Henio i Zbynio :) Ale tą wtyczką to mnie rozwaliłeś, spali się po kilku odkurzaniach, z powodu za dużego poboru prądu.
    pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Jeżeli chodzi o CURIOZUM to czasem wyglądają naprawy. Pozdrawiam :D Usuń czym prędzej tą fotkę z wtyczką.