Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skanowanie do wielostronnicowego pdf

21 Kwi 2008 08:38 21098 9
 • Poziom 27  
  Witam.
  Poszukuje program do wielostronnicowego skanowania, który pozwoli mi zapisa skan w pdf.
  Czy znacie jakieś ciekawe programy?
  Pozdrawiam
 • Poziom 35  
  Polecam PDFCreator ( http://www.pdfforge.org/products/pdfcreator/download ). Z jego pomocą "drukujesz" obrazy do PDF'a, które potem możesz połączyć w jeden plik. Robisz więc jakimkolwiek programem do skanowania skan-wydruk, skan-wydruk, skan-wydruk....itd...itd a na koniec łączysz w jeden zestaw i zapisujesz jako PDF.
 • Poziom 27  
  Zapomniałem doda ten program ma robi "wszystko" nie chce programu druk>pdf
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  cymbi napisał:
  ten program ma robi "wszystko"

  Podawać kawę i psa wyprowadzać na spacer też? Niech kolega nie wypisuje "dowcipnych" tekstów tylko dokładnie poda, czego się po tym programie spodziewa.
 • Poziom 27  
  Tak jak pisałem ma skanowa do wielostronnicowego pdf'a. Drugą ważną sprawą jest możliwośc kupienia go w kraju na FV. Pozdrawiam :)
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Adobe Acrobat
 • Poziom 27  
  Ok. A coś tańszego :)
  Wiem, że marudze, ale potrzebuje jakis w miarę tani program z taka funkcja. Pozdrawiam
 • Poziom 34  
  Program do obsługi skanera w urządzeniu wielofunkcyjnym HP robi takie cuda. Skanuje i skanuje i skanuje a potem robi z tego kilku stronicowe pdf'y
 • Specjalista techniki cyfrowej
  CutePDF, robi takie i przy okazji inne cuda z PDFami, bardzo przydatne narzędzie, używam od dawna. Wersja darmowa zostawia po sobie ślady na dokumencie i prawdę mówiąc, nie wiem, czy może być wykorzystywana komercyjnie. Licencja $50, ale z FV może nie być tak łatwo.
  http://www.cutepdf.com/index.htm

  Darmowy zestaw - PDFCreator + IrfanView (nie polecam aktualnej wersji, ma paskudne błędy), albo XnView. Za pomocą tego drugiego/trzeciego skanujemy wiele plików do jednego katalogu, jest do tego stosowna funkcja. Obsługa sprowadza się do kolejnego klikania na "scan", czy cokolwiek masz w sofcie do skanera, pliki zapisywane są automatycznie. potem w widoku miniaturek ("Thumbnails", klawisz T w IrfanView, "Browser" w XnView) zaznacza się wszystkie zeskanowane pliki i drukuje na drukarce PDF (PDFCreator). No i to w zasadzie było by wszytstko. Raczej mało pracochłonne. Najwięcej czasu zajmuje skanowanie, które i tak zostało już uproszczone do granic możliwości i raczej większego jak kilka procent wzrostu wydajności skanowania w stosunku do tej metody żaden "magiczny" program nie zapewni.
 • Poziom 1  
  W nawiązaniu do rozwiązania zaproponowanego przez shg.
  Można pominąć korzystanie z programu PDFCreator w ostatnim etapie, zamiast drukować zapisać w pdf. Umożliwi to zainstalowanie wtyczek ImPDF do IrfanView z paczki iv_formats.