Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault 1,5 dci ciężko odpala na ciepłym silniku

21 Apr 2008 10:39 13057 6
  • Level 10  
    Moja Thalia 2002 r. (przebieg 60kkm) jak jest zimna to odpala na dotyk. Gdy się zagrzeje i troche postoi,ale jeszcze nie całkiem ostygnie, to nie zawsze, ale dość często jest problem z uruchomieniem silnika. Muszę kręcić rozrusznikiem kilka razy albo kręcić dość długo.
    Poza tym silnik ciągnie prawidłowo, mało pali, nie kopci, ogólnie jest OK.

ps
    Wiem,że podobny temat już kiedyś tu był ale to było dośc dawno i dotyczyło silnika 70KM.
  • Moderator of Cars
    Podstawowa sprawa - wykonaj diagnostykę silnika. Przyczyn może być setki.
  • Level 10  
    też o tym myślałem i być może będę musiał to zrobić. Ale nie chcę od podłaczenia do kompa zaczynać. Zawołali w serwisie 135 zł, a jak widać po doświadczeniach innych to najczęściej nic z tego nie wynika i pieniądze wyrzucone w błoto.

Aku mam juz słabawy, tzn jak jest -5 st. C to ledwo kręci ale zapala. Jak jest ciepło to kręci mocno, więc nie sądzę aby to była przyczyna.
    Wiem że to nie jest rzadka usterka w silnikach dci. Liczę na podpowiedzi.
  • Level 10  
    wymieniłem filtr powietrza (stary filtr był dość mocno brudny) i jak na razie od tej pory zapalił za każdym razem na dotyk. Zobaczymy co dalej. Nie cieszę się jeszcze...
  • Level 11  
    Witam!
    Mam podobny problem silnik nie odpala mi jak jest ciepły natomiast jak jest zimny to odpala bez problemu czy możecie mi coś doradzić wtryski i świece są dobre na komputerze podobnież wyskoczył błąd od zbyt dużego ciśnienia paliwa... Nie wiecie czasami gdzie to się ustawia...
    Z góry dziękuje za odpowiedzi...
  • Level 11  
    Ciśnieniem paliwa steruje sterownik wtrysku za pomocą regulatora w pompie wysokiego ciśnienia (brązowe złącze), ustawic tego nie można. Przyczyn może byc kilka, uszkodzony czujmik ciśnienia w rampie wtrysku (kula z której odchodzą przewody wysokiego ciśnienia),coś z samym regulatorem ciśnienia (zanieczyszczenie,przycieranie),wtryski na świece nie patrz dCi odpali bez nich. Czy silnik pracuje twardo gdy odpali ?
  • Level 1  
    Padają wtryski. Zrobić test przelewowy i wszystko będzie jasne. Gdy olej napędowy jest zimny to jest gęsty i wtryski łatwiej go rozpryskują, gdy się rozgrzeje zaczynają lać. Ja tak miałem w scenic Ii 1,5 dci