Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuner FLY VIDEO 3000 typ 8681 LV i Win XP prof

pawelski 30 Sep 2002 19:23 2096 6
    pawelski
    Level 13  
    witam
    mam WIN XP prof i noszę się z zamiarem kupna karty TV, chciałbym żeby była stereo (NICAM) i sterowana pilotem i bez radia, dlatego myślę o zakupie właśnie takiej jak w temacie - ma to wszystko i do tego przystępną cenę (około 200zł).
    Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia z takiego zestawienia?
    Czy istniej jakieś opogramowanie nie firmowe do tych czipów - cos jak BORG do BT 878?
    Dodam, że są sterowniki pod XP na stronie producenta karty (Life View); karta jest na czipie philips'a serii SAA713x (albo SAA7133 albo SAA7134)

jeżeli nie ta karta - to jaka, która będzie to wszystko spełniać?

Będę wdzięczny za wszelkie info i pozdrawiam
    techrys
    Level 28  
    Jeżeli już chcesz kupić kartę tv do kompa, kup coś na BT878. Są to karty raczej bezproblemowe, działające praktycznie na każdym nie firmowym sofcie.
    pawelski
    Level 13  
    karty oparte na BT878 już są trochę na rynku i może właśnie w układach typu jak SAA 713x jest przyszłość?
    krzsiek
    Level 14  
    Mam Fly3000 i musze powiedziec, że soft jak zwykle w kartach jest do dupy. Dla niej jest rosyjski program Fly2000, w wersji free i shar. Na razie jedyny dla philipsa.
    Co do obrazu to jest o wiele lepszy od Pixelview którego miałem wcześniej, nie zbiera śmieci z komputera itd, jednak jest trochę dzika jeżeli chodzi o współpracę z programami do kapturzenia.
    Niestety na razie nie ma filtrów w/w progranmie do likwidacji przeplotu na ekranie komp, i tutaj bt jest lepsze.
    Jeżeli chcesz tylko oglądać to bt jest wtgodniejsza. Do zgrywania philips wyprzedza tamto pod wzgledem jakości obrazu. W nawiązaniu do tego co wcześniej napisałem, zgrywać bez problemu można pod programem z Rosiji, a jest to tam tak opracowane, że nie mam żadnych odruchów aby próbować czegoś innego. Oprócz tego obsługuje wiele formatów nagrywania (rozdzielczości), a jak pamiętam pod bt były tylko dostępne góra 4.
    Dzwięk w tv czy radiu jast ok.
    pawelski
    Level 13  
    rozumiem, że ten rosyjski program fly2000 nie jest dołączony do karty - skąd go można pobrać?
    czy z oprogramowaniem do karty faktycznie nic nie można zrobić, do niczego się nie nadaje, czy są w nim jakieś rozwiązania, które są lepsze niż w tym rosyjskim programie?
    krzsiek
    Level 14  
    Zaletą oprogramowania które dają jest to, że je dają. Nic więcej.

Strona autora >http://auzol.narod.ru/index_e.html<

Są tam screeny gdzie wszystko widać.
    zylka5
    Level 11  
    niezly do nagrywania obrazu jest showshifter http://www.showshifter.com/
    nie zawiesza kompa przy blednych ustawieniach kodeka i przegietych rozdzielczosciach

Tuner FLY VIDEO 3000 typ 8681 LV i Win XP prof

do ogladania to chyba najlepszy fly2000 usowanie przeplotu i inne ulepszacze obrazu