Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zaprogramować kluczyk centralnego zamka do Audi A4 95r

TomLib 21 Kwi 2008 14:23 22048 11
  • #1 21 Kwi 2008 14:23
    TomLib
    Poziom 19  

Witam,
    dużo czytalem na forum ale zadne procedury programowania kluczyka nie dzialaja. Mam Audi A4 z 1995 roku z oryginalnym alarmem na podczerwien, z odbiornikami w slupkach. Do niego mam 2 fabryczne kluczyki, sprawne 100% z wymienionymi bateriami. Caly alarm wbudowany jest w pompke centralnego zamka w bagazniku i dochodza do niego 3 kostki.

Pompka ta ma nastepujace oznaczenia:
    4A0 862 257 J
    HELLA
    8TZ 006522-06

VAGiem probowalem polaczac sie z centralnym zamkiem i modulem komfortu ale zadne nie odpowiada.

Spotkaliscie sie kiedys z takim przypadkiem? Ma ktos sprawdzona procedure kodowania pod ten alarm? Chyba ze cos jest uszkodzone. Z kluczyka normalnie alarm sie uzbraja.

Z góry dzieki za pomoc
    Pozdrawiam

0 11
  • #2 21 Kwi 2008 22:02
    iras24
    Poziom 17  

jeżeli alarm działa to klucze widzi sterownik ,czy centralny zadziała przekręcając kluczyk w zamku ?

Dodano po 2 [minuty]:

często jest sporo wilgoci wewnątrz sterownika

0
  • #3 21 Kwi 2008 22:22
    TomLib
    Poziom 19  

Sterownik przepatrzony pod wzgledem pekniec, zimnych lutow itp. Wilgoci brak.

Alarm sie uzbraja po przekreceniu kluczyka w zamku drzwi przednich.

Prosze o dalsze rady

0
  • #4 22 Kwi 2008 08:58
    autoas
    Poziom 42  

Chyba z tą podczeriwenią to coś nie tak, masz tam diodę w pilocie co świeci podczerwienią?????
    Chodzi ci o to, że z kluczyka centralny działa a z pilota nie?

0
  • #5 22 Kwi 2008 16:18
    TomLib
    Poziom 19  

dokladnie kolego, jak zamkne samochod kluczykiem to sie alarm uzbraja prawidlowo a nie moge wprogramowac zeby zamykalo sie zdalnie podczerwienia...

Kluczyki obydwa swieca na moment jesli przyswiece np. do aparatu cyfrowego.

0
  • #7 25 Kwi 2008 18:04
    slaw44
    Poziom 9  

Miałem ten sam problem ale można temu zapobiec.
    1- załącz kluczykiem zapłon i wyłącz,
    2 - wkładasz kluczyk w zamek od strony kierowcy i przekręcasz 3 razy na otwieranie aż zapali się lub nie dioda sygnalizacyjna alarmu,
    3 - wciskasz przycisk zamykania i nie puszczając jego naciskasz 3 razy przycisk otwierania,
    4 - z drugim kluczykiem postępujesz tak samo jak w kroku 3. masz na to 15 s.

2
  • #8 25 Kwi 2008 18:40
    TomLib
    Poziom 19  

probowalem sposobem z linku i niestety nici z tego. Przypuszczam ze jednak moze byc uszkodzone elektronicznie.

Kolego slaw44 dzieki za odp, ale niestety mam tylko jeden przycisk zamknij/otworz.

0
  • #9 25 Kwi 2008 22:12
    autoas
    Poziom 42  

Daj zdjęcie tego pilota jeśli możesz

1
  • #10 25 Kwi 2008 23:10
    AliYO
    Poziom 18  

Witam
    Sprawdz tą procedurę, powinna działać.

Remote Control Programming (1997 ON)

Procedure

1. Switch ignition ON and leave the key in the ignition.
    2. Mechanically lock the vehicle using the Drivers door using a second key.
    3. Using the remote control press the Unlock button once, and the horn will sound once.
    4. Wait 6 seconds and press the unlock button once to activate the coding procedire. The remote control will be programmed.

NOTE: When performing programming on additional remotes the procedure is the same, except you press the unlock button 2, 3 or 4 times for the different remote.

For example: If programming 2 remotes press the unlock button twice with a 1 second interval between each press, repeat for 3 and 4 remotes.

5. Switch Ignition OFF.
    6. Remove key from ignition and check for operation.
    7. The coding procedure can be repeated up to 4 times for additional remotes.
    8. The ignition must be switched OFF between programming each remote
    control.

pzdr.

0
  • #11 25 Lut 2010 17:16
    daro2202
    Poziom 1  

Witam

mam ten sam problem,ale posiadam niestety jeden kluczyk czy istnieje jakas inna mozliwosc zaprogramowania???

0
  • #12 04 Lip 2011 23:09
    STASZEK287
    Poziom 1  

miałem ten sam problem z kluczykiem,że nie chciał się programować,próbowałem na różne sposoby i nic
    Więc śledziłem kabelki aż natrafiłem,przewody biegną pod siedzeniem pasażera,jest tam łączenie mas które koroduje,po złączeniu tych przewodów wszystko działa.
    PROGRAMOWANIE
    Jednym kluczykiem wł.zapłon
    drugim przekręcamy zamek w drzwiach zamknij.
    kierujemy kluczyk na podczerwień nie dłużej niż 10 sek od wyjęcia z zamka przytrzymując 3 sek przycisk
    wył zapłon i ma działać.

0