Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora WS 442 i kolumny Sanyo SX800

Pisklak 21 Kwi 2008 14:40 1101 2
  • #1 21 Kwi 2008 14:40
    Pisklak
    Poziom 16  

Witam, przeszukalem forum, wiele rzeczy jest na temat tego wzmacniacza lecz nie znalazlem ani jednego tematu a propos tych kolumn. Czy ktos wie moze jaka jest moc wyjsciowa tych kolumienek? I czy wg. was pasuja one do tego wzmacniacza? Wg. mnie graja swietnie, tylko ze jest maly problem, ja uwielbiam bass i teraz przy zwiekrszeniu niskich tonow, cisnienei w kolumnie (mimo iz sa dwa wyloty) sprawia iz glosnik srednio tonowy poprostu pierdzi, myslalem ze to sam glosnik (ze moze ma za gruba cewke we zwrotnicy) ale po glebszych ogledzinach okazuje sie ze to wina cisnienie tworzonego przez glosnik nisko tonowy. Jak najlepiej odizolowac glosnik basowy od reszty? Myslalem wstawic scianke ale w sumie nei jestem pewny czy to dobre rozwiazanie, wiec jakie macie dla mnie pomysly? Tylko prosil bym o takie zeby nie naruszyly zbytnio duzego funduszu. Aha, slyszalem tez ze w sklepach elektronicznych sa filtry basowe ktora zastepuja cewke dzieki glosnik ma wiekszy bass, czy zdaja te filtry egzamin, co o tym myslicie? Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

0 2
  • #2 21 Kwi 2008 16:50
    wojtek2812
    Poziom 22  

Nie oddziela się głośnika basowego od reszty. Raczej powininieneś zastosować przegrodę za głośnikiem średniotonowym jeżeli ma niezamknięty kosz .

0
  • #3 17 Lip 2008 16:12
    artis666
    Poziom 26  

Podstawowym elementem zwrotnicy dla głośnika niskotonowego jest cewka. Żaden inny element RLC się do tego nie nadaje, a aktywnych zwrotnic w kolumnach jeszcze nie widziałem (oprócz tych wbudowanych przed wzmacniaczem, mowa tutaj o podziale aktywnym ale to inna bajka)

0