Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo 440 1.8i+LPG - szarpie przy przyspieszaniu na gazie

21 Kwi 2008 15:59 5825 12
  • Poziom 11  
    witam. mam volvo 440 1,8i 93r z zalozona instalacja lpg. od jakiegos czasu zaczol mi szarpac przy przyspieszaniu lub przy niskich obrotach na wysokich biegach. efekt jest taki jaby mial "dziury" ukladu zapłonowego. gdy silnik jest po nocy to efektu tego nie ma, auto dobrze idzie,ale gdy troszke sie nagrzeje to juz zaczyna szarpac. jezeli bardzo delikatnie przyspieszam i droga jest prosta to udaje sie ze nie szarpie.na benzynie pracuje ok,przynbajmniej tak sie wydaje,bo gdy podczas szarpania przelacze to idzie ok na benzynie. przewody wn juz wymienilem.pomozcie. dziekuje z gory
  • spec od auto-elektro
    węgielek w kopułce wypalony, znana sprawa m. innymi z Laguny, ten sam silnik.
  • Poziom 11  
    wymienilem kopułke i sie zawiodlem,dalej jest to samo. co moze by?dodam ze na postoju moge gazowac nawet do 6000 obrotow i nie zajaknie sie, dopiero podczas jazdy zaczyna cudowac. apropo laguna napewno nie ma takiego silnika -to jest b18ep i byl w renault 19 taki silnik
  • Poziom 11  
    nikt juz nie pomoze?
  • spec od auto-elektro
    to po co wymieniałeś, sprawdza się, czy węgielek nie jest wypalony lub zakleszczony, jak jest ok, to zostawiasz jak było.
    Jeżeli nie tam, to pewnie kabel królewski.
  • Poziom 11  
    co to jest kabel krolewski? bo jesli chodzi o przewody wn to wymienione lacznie z tym od cewki do kopulki
  • Poziom 15  
    A świece zmieniałeś???

Miałem taki przypadek w tym silniku, że efekt był taki jaki opisujesz i z czasem postępował dalej że na benzynce z czasem też przestało jechać.
  • Poziom 11  
    no swiece,fakt ze zmienialem jakies 20 tys km temu. no ale wytlumaczcie mi jak to jest ze na benzynie chodzi dobrze a na gazie podczas jazdy dlawi sie?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    20 tys. i jeszcze pewno na badziewianych NGKach
  • Poziom 11  
    a co ile sie powinno wymieniac swiece i mjakiej firmy kupic teraz?
  • spec od auto-elektro
    Zgodne z zaleceniem producenta, czyli f-my Eyquem
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    W pierw wymień filtr gazu i wypuść szlam z reduktora,a najlepiej podjedź do fachowca od gazu,a co do świec ja na NGK nie narzekam,a zmianę robię co 30000km.
  • Poziom 11  
    wymiana filtru gazu i wypuszczenie szlamu zlikwidowalo usterke. dziekuje wszystkim