Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy to będzię współgrać? BlauPunkt+Altusy

xTrEmE_baSS 21 Apr 2008 17:28 1386 28
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    Witam!
    W związku z tym, że u mnie na dzielnicy pozostawienie suba w aucie wiąże się z 100procentową kradzieżą, to wpadłem na taki pomysł:
    wzmacniacz BlauPunkt GTA 280 (lub inny który będzie miał 2x75w rms chodzi o to by był jak najtańszy).
    do tego kable, itd.
    i Altus'y 110 położone poziomo
    Co o tym sądzicie? Taka prowizorka... nie jestem audiofilem.
    Radio to Sony CDX-S2000
    Auto: Nissan Primera '99r. Kombi
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    jak mają dziabnąć to i tak dziabną

może nawet bardziej te altusy
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    BlauPunkt+Altusy byłyby wynoszone po każdej przejażdzce.
    Te audio będzie używane tylko na dłuższych trasach!
  • Helpful post
    qstosz
    żartujesz :?:

to może zrób dobrze i nisko grający przód
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    nie żartuje...
    bo rzadko co bywam w aucie
    a takie altusy to ciężkie nie są
    p.s ograniczone fundusze :(
  • Helpful post
    paho1
    Level 13  
    zamiast taszczyć 2 altusy może poprostu jedną skrzynkę?? wg mnie łatwiej....
  • Helpful post
    mukade
    Level 31  
    Skoro itak będziesz wyjmować, to lepiej tradycyjny subwoofer. A wzmacniacza nie mógłbyś schować jakoś pod przednie albo tylne siedzenie?
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    wiecie co w bagażniku jest taka skryteczka może tam "upcham" wzmaka ;]
    nie chcę wydawać ZA DUŻO kasy bo i tak suba z auta nie podłącze w domu (nie mam nic do napędzenia) więc to byłby lekki bezsens ;)
    dziękuję!
    puyol187
    Level 15  
    Szkoda tych altusów do samochodu, lepiej juz suba kupić lub zrobić.
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    ale i tak będą używane w nim "raz na jakiś czas" więc nie widze sensu robienia suba, który będzie używany raz na miesiąc...
    P.S jaki wzmacniacz do altusów? :)
    MediaX
    Level 16  
    hmm jeśli ci szkoda kasy :) masz mały budżet :) i nie zależy ci na jakości to może kup jakiegoś suba aktywnego? tylko zasilanie i masę podepnie i RCA, raz go ustawisz i wszystko
    tplewa
    Level 39  
    Jak dla mnie hit sezonu :D

Jak zlodzieje zobacza ze tachasz te glosniki to zapewne beda sie zastanawiac czy one tam sa czy nie ma... Poleci szyba i sie przekonaja...

Nie masz kasy a kombinujesz z wzmaczniaczami i chcesz 75W... Kup sobie jakies tanie 16tki do przodu grajace pod radiem i bedzie ok...
    zdunek88
    Level 12  
    dobry pomysł z tymi altusami ja niedawno kupiłem altusy 300 i chce wlozyc je na jakąs sobote składając siedzenia tylko sie boje czy szpachla nie odpadnie od basu:D ale jezeli mieszkasz na blokowisku to nie warto sie afiszowac z kolumną gdy byś ją wkładał i wyjmował bo tym bardziej ją ukradną a druga sprawa to trzeba uwarzac z okleiną bo obijesz i będziesz płakał pózniej :( a trzecia sprawa to zalezy jakie auto masz jesli w kombi to i będzie nawet spoko grać ale jesli sedan to sredniego i syka za bardzo nie usłyszysz chyba ze masz dziure za podlokietnikiem w tylniej kanapie {wyrywa sie materiał zeby lepiej sub grał i żeby dzwięk sie przedostawał do środka} to i nawet syczki i srednie jakoś bedzie je w miare słychać... no i najlepiej jak bys dwie kolumny na mostku podłaczył rownolegle bedziesz mial 4 omy , no i podepnij to pod mostek na wzmaku bedzie grało malinowo :D jesli podłaczysz jedna kolumne na mostku czy bez mostku bedziesz mial duze straty mocy bo atusy sa 8 omowe
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    ehh ja już sam niewiem... nie mieszkam w blokowisku, tylko na "nieciekawej" dzielnicy...
    jak wspomniałem auto to primera 99r. kombi
    jeszcze raz muszę to wszystko przemyśleć!
    zdunek88
    Level 12  
    Jesli jezdzisz sporadycznie to raz na jakis czas mozesz sobie wlozyc te kolumny pod warunkiem ze zaden dres ich nie zobaczy:D auto masz w kombi wiec tym lepiej... ale jak juz wlozysz to nie jedna tylko dwie podlaczone rownolegle oraz na mostku na wzmaku zeby strat nie bylo i bedzie grac ładnie a wrecz za!@#scie :D oczywiscie kosztem stereofonii ale co taam :D podlaczalem juz tak pod wzmacniacz samochodowy tonsil space 86 i nie mozna bylo pogadac od halasu a co dopiero na altus 110... :D
    qstosz
    ja jednak jestem za zrobieniem porządnego przodu

jak nie od razu to chociaż etapami

zmiana głośników

później wyciszenie

lub w odwrotnej kolejności
    zdunek88
    Level 12  
    W sumie to by było najlepsze... chociaż az tak mocno jak altusy napewno by nie grało
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    może zrobie tak:
    wzmaka schowam do skrytki :) potrzebny tani, który będzie miał 400w RMS
    kupie alpharda yakuze 15" najwyżej jak dziabną to powiem: To tylko alpierd :)
    co o tym sądzicie?
    Madius
    Level 14  
    taka yakuza to 350zl :P wiec niewiem czy tak malo :D
    wzmak z 400rms to tez nie malo...

A wiec oceń sam
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    Madius wrote:
    taka yakuza to 350zl :P wiec niewiem czy tak malo :D
    wzmak z 400rms to tez nie malo...

A wiec oceń sam

daj może jakiś, który ma te 400w rms w mostku (jak najtańszy)
    p.s mam taką półeczkę zasuwaną :) nic nie widać co jest w bagażniku:)
    a wzmak bedzie schowany w skrytce ;) trzeba podniesc taki "kocyk" zeby mozna byloby tam schować :)
    mam nadzieje że to starczy
  • Helpful post
    crazy_88
    Level 42  
    Carpower hpb 1502 cena około 400zł
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    o i to będzie to ;)
    Z góry dzięki!
    A czy kondensatora nie będzie trzeba?
    jakie kable?
    z yakuzą da sobie radę? :) (500w rms w mostku)
    pozdrawiam :)
  • Helpful post
    tplewa
    Level 39  
    zdunek88 wrote:
    W sumie to by było najlepsze... chociaż az tak mocno jak altusy napewno by nie grało

No tak mocno to napewno nie zagraja bo z tych altusuow to bedzie jeden wielki lomot w ktorym trudno cokolwiek uslyszec... Te glosniki sa projektowane pod pomieszczenia o wiekszej kubaturze, tak samo jest robiony podzial...

Inna sprawa to szkoda glosnikow bo nie sa one przeznaczone do trudnych warunkow panujacych w samochodzie...

Ja bym zrezygnowal z wzmacniacza i poszedl w strone jakis Helixow... lub poszukac gdzies Tonsilowskie Speed-y...

Chociaz sam juz nie wiem po co ma byc ten zestaw. Po to by slyszala cala dzielnica wielki lomot i potem strach bo ukradna. Czy do milego posluchania muzyki...
    Jak do posluchania muzyki to przy braku funduszy nie ma sie co pchac w wzmacniacze itp. Lepiej pomyslec nad wariantem ktory najlepiej zagospodaruje wydana kase...
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    @tplewa
    dobrze mówisz, tylko:
    subek nie będzie używany na krótkie trasy
    tylko na dłuższe!
    więc co ten cp 1502 starczy?
    pozdro
    tplewa
    Level 39  
    a po co ci sub jak nie masz innnych glosnikow... A sam buczacy sub na dlugie trasy to morderstwo... Kumpel ma takie "wies audio" i po 20km stwierdzilem (i to na serio) ze jak tego g... nie wylaczy to ja wysiadam i wracam autobusem do domu... bo nieszlo wyrobic...

Zauwaz ze na zestawie przednim da sie posluchac muzyki i to bez suba, odwrotnie raczej trudno. System audio buduje sie od zestawu przedniego i potem do niego dobiera sub-a....

A jak sie nie ma kasy to sie rezygnuje z suba... Sam na poczatku dlugo nie mialem bo nie bylo luznej kasy...
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    mam na przodzie głośniki...
  • Helpful post
    tplewa
    Level 39  
    xTrEmE_baSS wrote:
    mam na przodzie głośniki...

Jakie ??

I co za malo basu i musi byc sub ??? I myslisz ze to jest rozwiazanie twojego problemu ???
    Poczytaj troche na temat CarAudio i dowiedz sie jak sie to robi. Bo zaczynasz zabawe od dupy strony. Sa zestawy przednie ktore lepiej zagraja bez suba niz twoj zestaw z sub-em i smiesznymi 400W...

Niom ale widze ze chyba jednak mialem racje i bardziej ci zalezy na naglasnianiu podczas jazdy okolicy :) niz sluchaniu muzyki :)
  • Helpful post
    nfsking
    Level 24  
    albo zrob najbrzydszy sub na swiecie :)

goła wiorówa, poskrecana na rozne wkrety, nieobita, niedbale docieta, pomazana jakims wałkowcem i pedzlem na rozne kolory. wsadz do tego głosnik i pomaluj go(jesli podejmujesz ryzyko kradziezy to nie szkoda ze go pomalujesz) całego jakims pedzlem na rozne kolory, kazdy inny i kazdy w inna strone.

moze nikt sie nie połaszczy na taka szkarade ;)
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    kurcze no nie mam pomysłu :/
    @nfsking tak zrobiłbym :P:P
    xD no cóż kończe temat ... Pozdrawiam