Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt Matlab/Simulink

21 Kwi 2008 18:12 3672 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Otrzymałem następujące zadanie do wykonania ( zasymulowania ) w Programie Matlab ( Simulink ) od prowadzącego i nie mam zielonego pojęcia jak się za nie zabrać.

Pojemnik z sypkim materiałem podnoszony przez windę napędzany silnikiem elektrycznym jest dziurawy. Masa materiału w pojemniku maleje zgodnie z zależnością: m=m0-ut. Silnik o wirniku o momencie bezwładności J1 połączony jest elastycznie z bębnem do nawijania liny o momencie bezwładności J2. Współczynnik sztywności tego połączenia wynosi k. Wzajemne skręcenie wałów silnika i bębna tłumione są przez tarcie lepkie o współczynniku b. Silnik zasilany jest w taki sposób, że w trakcie rozruchu i hamowania dostarcza stałego momentu Ms=-Mh, a po osiągnięciu prędkości obrotowej w stałego momentu Mu. Jaka powinna być wartość w aby na wysokośc H dostarczono co najmniej połowę masy początkowej materiału sypkiego, a wahania pojemnika wokół położenia równowagi nie przekroczyły 0.1 m.
  • Poziom 2  
    Naprawde nikt nic nie wie ?? Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc
  • Poziom 28  
    A może pewnymi cechami swojej autoprezentacji zniechęciłeś niektórych pomagaczy?
  • Poziom 2  
    Dołączam do zadania rysunek :

Projekt Matlab/Simulink