Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki to wyświetlacz graficzny?

21 Kwi 2008 18:33 4160 9
  • Poziom 1  
    Witam, chciałem kupić wyświetlacz graficzny, ale nigdzie nie można znaleźć informacji na jego temat

czy po poniższych danych można coś o nim powiedzieć?

rozdzielczość? sterowanie?

opis jaki znalazłem:
    BLUE GRAPHIC SERIAL LCD DISPAY
    10lines x 32 characters
    W komplecie podświetlenie i płytka sterująca.
    Wyjście 14PIN
    Wymiary samego wyświetlacza 12.5CM X 7CM
    Wielkość z płytką 17CM X 11.5CM
    Oryginalnie był sterowany i zasilany przez kabel RS232

Wyświetlacz firmy NAN YA model M133B
    układy OKI na płytce:
    1X OKI M5298A
    7X OKI M5299A-01

cena jaką chcą tylko 25pln
    fotki mogę wrzucić na meila

Dziękuję
    krzysiek

[Tytuł zmieniłem. Mariusz Ch.]
  • Poziom 19  
    Wyświetlacz to : DMF6104NB-FW 128x256 reszta na google.
  • Poziom 19  
    Niestety nie jest to ten wyświetlacz a kompatybilny. ( wiem bo kupiłem 2 szt razem z terminalami i w jednym miałem (szczęście / nieszczęście) znaleźć DMF6104NB-FW ...
    Szczęście bo wiadomo co to jest , nieszczęście bo jest uszkodzony ( nie pali 1 linia, oraz ma wypaloną lampę od podświetlenia, poza tym jest sporo grubszy ).
    W drugim egzemplarzu był dokładnie taki jak wystawiony na aukcji ... ( w terminalu jest dodatkowo SED1335F + eeprom + ram do sterowania tym LCD. No i co ważne przetwornica do lampy CCFL.)
  • Poziom 10  
    czy ktoś wie jak tym sterować? chcę zakupić kilka tych LCD, ale żadnego oprogramowania, ani schematów jak to podłaczyć do komputera - nie ma (lub słabo szukałem).
  • Poziom 19  
    Oczywiście że niema ... to jest wyświetlacz bez sterownika wyższego poziomu ( np. SED133X )... Oczywiście możesz nim sterować z PC ... LPT + Pascal lub C i do dzieła ... pogooglaaj albo otwórz sobie noty które wstawił kolega tam jest napisane wszystko co potrzeba aby odpalić taki wyświetlacz.
  • Poziom 9  
    Witam mam tez taki wyświetlacz jednak dostałem go w prezencie i nie mam do niego terminala ( sama płytka wyświetlacza ). Czy da się to wysterować Atmegą16? Jeśli tak to prosił bym o schemat jak go podpiąć pod uP ( jest to mój pierwszy graficzny LCD z alfanumerycznymi nie miałem problemu a to robię pierwszy raz). Jeśli nie da rady to planuję zdobyć ten terminal ze sterownikiem SED ale nie wie tez jak go podłączyć pod uP. Jak czytam o lcd graficznych to nie moge nigdzie znaleźć nic pokazanego w praktyce na tym Sed wszystko na T6963C a tam jest inna pinologia. Podpowie mi ktoś jak to ugryźć ?
  • Poziom 1  
    Czesc
    Znalazłem oznaczenia tego wyświtlacza.
    Sam kupiłem na kilka sztuk, nie tyle nawet dla samego wyswietlacza.
    Na jednym ze scalaków jest naklejka z napisem
    LMBGBT 133EC

wklejam odnośnik do strony z wytłumaczeniem tego skrótu

http://www.mark-products.com/part.htm#7%20=%20LCD%20Series%20Number%20(001%20~%20999)

Dodano po 2 [minuty]:

Coś się chyba datownik postów popsuł. Dzisiaj jest 03-07-2008 wyświetla mój wpis jako 27-05-2006.
    Ciekawe
  • Poziom 13  
    To nie zmienia faktu, jak pisano już że nie jest to wyświetlacz dla początkujących. Trzeba stworzyć własną "bibliotekę" do sterowania nim.
  • Poziom 15  
    Witajcie :)

Szukałem na google, ale na nic ciekawego nie trafiłem, stąd moje pytanie:

Czy ktoś już stworzył bibliotekę do obsługi tego wyświetlacza - pod bascoma lub C?

Pozdrawiam,
    Patryk