Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Car 400 SAFE i tylko SAFE

ogest 21 Kwi 2008 19:22 4160 6
  • #1 21 Kwi 2008 19:22
    ogest
    Poziom 9  

Ja po raz pierwszy wiec witam wszystkich.
    Pozwoliłem sobie założyć nowy temat tylko dlatego, że nie znalazłem pomocy w konkretnym moim przypadku z tym nieszczęsnym SAFE.
    Procedurę wprowadzania kodu znam, kod znam, wcześniej to robiłem i było wszystko OK. Dzisiaj sprawdzałem w aucie bezpieczniki (Vectra 2000r.) wyjmując je i wkładając z powrotem na swoje miejsce (tylko te małe)-wszystkie były dobre .Od tego momentu nie mogę uruchomić procedury wprowadzania kodu w radiu. Cały czas na wyświetlaczu widzę SAFE (samo bez żadnego numeru).
    Próbowałem odczekać 1h na włączonym zapłonie i włączonym radiu żeby uruchomić wprowadzanie kodu (wskazówki z forum Vectry)-niestety cały czas SAFE. Proszę Kolegów o pomoc.

0 6
  • #2 21 Kwi 2008 19:32
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Sprawdź czy do wtyczki zasilającej na pewno dochodzi 2x 12V jeden "+" ma być cały czas , drugi dopiero po przekręceniu stacyjki :idea:

0
  • #3 21 Kwi 2008 19:45
    ogest
    Poziom 9  

chwilowo nie mam możliwości wyjęcia radia ale spytam co mogło mieć wpływ z wyjmowaniem bezpieczników a ze zgubieniem prądu do wtyczki -radio 15min. przed wyjmowaniem bezpieczników było sprawne???

0
  • #4 21 Kwi 2008 20:45
    curylop
    Poziom 15  

a jak wprowadzasz procedurę kodu??

0
  • #5 22 Kwi 2008 13:41
    ogest
    Poziom 9  

trzymam AS i właczam gałkę i czekam na "beep" dalej wprowadzam kod- ale nie mogę go wprowadzić bo nie ma "beep" i pali się samo SAFE (taka informacja: po wyłączeniu stacyjki radio nie gaśnie i pali sie dalej SAFE chyba że z tym SAFE nie musi gasnąć)

0
  • #6 22 Kwi 2008 23:37
    ikar55
    Spec od car audio

Czy procedurę wprowadzania kodu wykonujesz przy włączonym zapłonie ???? Jeśli tak, to wszystko wskazuje na to że stacyjka nie załącza napięcia logiki zapłonu. Spróbuj wywołać opcję wpisu kodu, dociskając bębenek stacyjki wgłąb jej korpusu.

0
  • #7 23 Kwi 2008 11:35
    ogest
    Poziom 9  

Już jest OK.
    Okazało się , iż bezpiecznik nr 21 tak się upalił (bądź pękł) , że nie było widać przerwania . Wymiana na nowy załatwiła problem.
    Ale i tak jestem w ciemnej du...e i nie kumam, bo wg opisu w książce ten bezpiecznik odpowiada za:system nawigacji (nie mam), blokada dźwigni wybieraka zakresu (tego nie wiem), centralny zamek (cały czas działał), światła awaryjne (cały czas działały). Zapytałem mechanika w ASO co ma wspólnego ten bezpiecznik z radiem lub zapłonem, a on mi na to: cyt."żebym odpowiedział panu na to pytanie musiałbym założyć zlecenie" Jakieś dziwne podejście gościa - ale nie wydałem ani złotówki a radio gra.
    Dzięki.

0
  Szukaj w 5mln produktów