Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-29PS10P - nie załącza się.

21 Kwi 2008 19:28 3433 7
  • Poziom 23  
    Witam Szanownych Kolegów. Mam problem ze sprzętem jak w temacie. Panasonic z chassis EURO 9L nie startuje z czuwania. Sprzęt przyszedł do mnie z objawem - w trakcie pracy przestał reagować na pilota, a po wyłączeniu wyłacznikiem sieciowym nie załącza się ze standby. Włączyłem i tv zaczął chodzić. Pochodził ok godziny i się wyłączył na czuwanie. Kolejna próba załączenia już się nie powiodła. Sprawdziłem napięcia wychodzące z przetwornicy głównej - były zbliżone do podanych na schemacie. Standardowo przelutowałem płytę ale to nie przyniosło rezultatu. Podczas pomiarów zabezpieczenia tv załączył się i chodził do końca pracy. Wymieniłem elektrolity i parę tranzystorów BC848 w PROTECT i testowałem go 3 dni. Wygłądało na to, że wszystko jest ok. więc oddałem klientowi. Po dwóch tygodniach wrócił ne te same objawy. Przejżałem go dokładniej (poprzednim razem z plastiku wyjąłem tylko płytę główną z trafopowielaczem) i okazało się, że ktoś wcześniej zwarł przekażnik załączający sieć na przetwornicę główną, która w stanie standby nie chodzi (i to mnie zmyliło za pierwszym razem). Okazuje się, że tv nie startuje z czuwania. Brak zmiany stanu ON/OFF z mikroprocesora SDA6000. Napięcia na wszystkich trzech szynach po ok 1,2V. Wymieniłem elektrolity w gałęziach 5Vstby, 3,3Vstby i 1,8Vstby, odpiąłem klawiaturę lokalną i wymieniłem odbiornik podczerwieni (zdarzało mi się, że blokowały pracę mikroprocesora) wymieniłem elektrolity w układzie RESET, jeszcze raz przejżałem i przelutowałem płytę główną i moduł 100Hz i nic. Dodam, że czasem zdarza mu się wystartować (wówczas napięcia na szynach wynoszą ok 4,5V) lecz wyłacza się po paru minutach. W chwili gdy się załączy odbiór ma bez żadnych zakłuceń (chodzi wszystko ekstra). Nie podstawiałem jeszcze kwarca przy SDA6000 (nie mogę się doczytać jego wartości).
    Poza kwarcem brakło mi już koncepcji, więc piszę, bo ,może ktoś z Szanownych Kolegów męczył się już z podobnym problemem. Bardzo proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam.
  • Testo
  • Poziom 43  
    W tryb serwisowy wchodzi? Pamięć z pewnym wsadem wstawiałeś?
  • Testo
  • Poziom 23  
    Witam. Podstawiłem kwarc X101 i pamięć, ale nic to nie dało. Trudno mi powiedzieć, czy wchodzi w tryb serwisowy, bo aktualnie cały czas jest w standby, a jeśli uda się go zastartować to za parę sekund się wyłącza. Pozdraiwam.
  • Poziom 43  
    Odłącz prot1 /R1195/.
    Jak wystartuje dokładnie sprawdź napięcia zasilacza a następnie poszukaj która gałąź prot1 fiksuje - a jest tego trochę!
  • Poziom 23  
    Odłączyłem R1195 (a dokładnie zworę J230 ) i dalej standby. Zauważyłem, że na n.93 PROT1 jest stan niski (0,2V) z podłączonym tylko R1171, a wydaje mi się, że powinien być w tej sytuacji stan wysoki (ok 2,5V). Chyba, że się mylę. Pozdrawiam i ogromnie dziękuję za zainteresowanie tematem.
  • Poziom 43  
    Jeśli rezystor podciągający sprawny to powinien być stan wysoki.
    Jaką masz rezystancję pinu procka do masy?

Nie wiem do końca jak to jest zorganizowane ale może jest to wymuszone bo jeszcze inne wejścia zabezpieczające aktywne, choćby Vprot.

Może spróbuj odpinać coś od szyn skoro są martwe.

Sam generator pracuje? Sprawdzałeś oscyloskopem?
  • Spec od monitorów
    W tym modelu chasis Euro9l zawsze był problem z płytą "A"
    *prawdopod. jest to wina termicznych pęknięć na niej > bowiem jak zaczniesz giąć OTV wystartuje

- inny problem w tym chasis to SDA6000

p.s
    -linia jest odpalana z pin.23 IC1701 DDP3315CQ
    -syg. ON/OF przychodzi na pin. 24
    -spróbuj przelutować IC 1701 DDP3315,IC1101 SDA6000-A23 i elementy smd wokól pinów
  • Poziom 23  
    Witam. Trochę czasu minęło ale tv chodzi. Rezystancja PROT1 do masy wynosiła ok. 2kom, rezystor podciągający był dobry. Przelutowałem SDA6000 i okolice, ale niewiele to dało. Natomiast w między czasie trafiła mi się okazja dostania modułu "A". Na nowym module sprzęt chodzi już ponad tydzień więc powinno być w ok. Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem i oczywiście polecam się na przyszłość :D Pozdrawiam i zamykam.