Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozładowany akumlator mazda 323f

21 Kwi 2008 20:43 2751 8
  • Poziom 9  
    Witam , mam problem odnosnie akumlatora w mazdzie , non stop zostaje rozładowany, teraz na noc tylko kleme musze zdejmować, aby rano nie wstawac ze stresem.

Mianowicie
    sprawdzałem czy przez radio nie jest jakies zawrcie odlaczylem - padł
    alternator nie robi zwarcia - sprawdzałem
    wyciągłem wszystkie bezpieczniki i też sie rozladował

co to może być bo juz jestem blady
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 25  
    Zmierz pobór prądu oszacujemy co to może być. Mogły się np skleić styki jakiegoś przekaźnika.
  • Poziom 9  
    Pobór prądu 0,14 , potem centralny zamek sie załączył, i zaczelo spadac powoli, radio zostało wypięte bo tez pobierało i wartosc byla kolo 0,65.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 19  
    jeśli masz alarm może być że to on pobiera ,zdarza się też że nie gaśnie żarówka w bagażniku
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kameleonxx1 napisał:
    Pobór prądu 0,14 , potem centralny zamek sie załączył, i zaczelo spadac powoli, radio zostało wypięte bo tez pobierało i wartosc byla kolo 0,65.

Kto zrozumiał ten tekst?
  • Poziom 9  
    Jeszcze raz - sprawdzałem miernikiem pobór pradu , który wyniósł 0,14 , przy sprawdzaniu załączył sie centralny zamek, a wartosc 0,14 zaczeła spadać pomału.

Myslalem ze to radio pobiera i ciekawosci sprawdziłem i wyszło 0.65 , po odpieciu radia wyszlo 0,14

Mam nadzieje że już zrozumialym jezykiem jest napisane :P poniewaz tamto na szybko pisalem i chcialem wszystko naraz przekazać.

Kwestia jest jeszcze tego czy jest alarm... musze zobaczyć
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czyli głównym problemem było radio wtedy miałeś pobór 0,65A
    Ale nadal jest za dużo te 0,14A, ze 100mA musisz zdjąć
  • Poziom 17  
    Może masz zapięty wzmacniacz antenowy na stałe i odpinając radio nie zwróciłeś na to uwagę?Odłącz jeszcze ten centralny i wyjmij bezpiecznik od podświetlenia kabiny,ew.podświetlenia stacyjki.
  • Poziom 29  
    Podaj jeszcze jaki jest prąd ładowania. Alarmy (starsze) lubią często siorbać duże prądy. Siorbią jak go załączysz.

Nie masz miernika z obciążeniem by sprawdzić akumulator?

Jeżeli nie masz udaj się do sklepu z akumulatorami i ci sprawdzą za przysłowiowe piwo :)