Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony xr-7070. Nie działa. Ustawienie przełączników?

bedone 21 Kwi 2008 20:58 1526 9
  • #1 21 Kwi 2008 20:58
    bedone
    Poziom 9  

Czy posiada ktoś może to radyjko co w tytule? Mam z nim mały problem dostałem je niedawno i postanowiłem je sobie naprawić wymieniłem już parę kondensatorów bo były spuchnięte wymieniłem diody zenera ale nadal radyjko nie działa.Jak powinny być ustawione te dwa przełączniki co są od spodu?

0 9
  • #2 22 Kwi 2008 18:28
    djlj24
    Spec od car audio

Sprawdź czy switch od rączki kieszeni nie jest uszkodzony - to najczęstsza usterka w tym radiu. Potem RESET (jest na panelu przednim) i radio powinno się obudzić. Przełączniki nie mają znaczenia - na dowolnej pozycji powinno się włączyć.

0
  • #3 23 Kwi 2008 22:39
    bedone
    Poziom 9  

Switch od rączki powinien być dobry przy zamkniętej rączce rozłącza się natomiast przy otwartej jest zwarty i takie pytanie gdzie jest na panelu ten reset bo ja go raczej nie widzę.Nie jestem pewien czy nie jest uszkodzony panel bo po podłączeniu zasilania na końcówce mocy jest zasilanie a panel nic nie reaguje ale nie wiem który przewód jest do zasilania panela?Zamieszczam zdjęcie mojego panela jeżeli mógłbyś mi powiedzieć gdzie on jest ten reset bo nigdzie nie widzę takiego przycisku:D

0
  • #4 24 Kwi 2008 12:26
    djlj24
    Spec od car audio

Obok napisu CD CHANGER masz switcha od resetu.

0
  • #5 28 Kwi 2008 22:32
    bedone
    Poziom 9  

Niestety nic nie pomogło podejrzewam jednak, że winą ciemnego wyświetlacza jest brak napięcia zasilającego tylko nie wiem dokładnie który przewód doprowadza to napięcie. Prawdopodobnie jest to napięcie albo 5V lub 12V. :?:

0
  • #6 01 Maj 2008 11:26
    ikar55
    Spec od car audio

Jeszcze jedną b. charakterystyczną usterką występującą w tych starych modelach były wytrawione (wysiękiem z kondensatora podtrzymania pamięci 0,022F) ścieżki i przelotki.

0
  • #7 02 Maj 2008 23:22
    Czesław Kapłan
    Poziom 16  

Schemat w bazie Elektrody

0
  • #8 10 Maj 2008 22:18
    bedone
    Poziom 9  

Nasuwa mi się od razu pytanie czy jeśli bateria jest wyczerpana to radio się załączy?? Bo wydaje mi się że nie powinno mieć wpływu na załączenie.

0
  • #9 11 Maj 2008 01:06
    ikar55
    Spec od car audio

Nie powinno to mieć wpływu bo po zasileniu radia to napięcie (5 V) powinno się pojawić. Jeśli go nie ma, szukaj przerwy (wytrawionych ścieżek, przelotek, lutów).

0
  • #10 11 Maj 2008 17:10
    djlj24
    Spec od car audio

Napięcie się pojawi - ale jak bateria dętka to pierwsze uruchomienie uda się dopiero po wciśnięciu klawisza RESET. Kiedyś walczyłem z takim grajkiem i po długim leżeniu wywalał buraczki na wyświetlacz i nie chciał się włączać - mimo sprawnej baterii.

0
  Szukaj w 5mln produktów