Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Avensis T25 Sol Sterowanie radiem za pomocą poleceń głos.

krollew 21 Apr 2008 21:02 6575 3
    krollew
    Level 20  
    Witam!

Czy ktoś może udzielić informacji na temat działania funkcji sterowania poleceniami głosowymi oryginalnego radia i komputera pokładowego w Toyocie Avensis 2003r. w wersji Sol??

Wg instrukcji wystarczy nacisnąć przycisk na prawej stronie kierownicy, powinien być słyszalny dźwięk i wtedy można mówić... tylko u mnie nic nie "pika", komputer jedynie zmienia aktualnie wyświetlaną stronę po naciśnięciu tegoż przycisku.
    Czy to wogóle jest dostępne w autach kupionych w Polsce?
    wamp
    Level 16  
    Według instrukcji ta funkcja może być opcjonalnie, te autka nie były przeznaczone na nasz rynek. Aventis miało robić karierę na zachodzie europy i na to ustawiała się Toyota. Głównym rynkiem miała być Wielka Brytania i Niemcy i w tych językach w europie można wydawać polecenia głosowe, nawigacja tak samo.

Jak nie mam racji proszę mnie poprawić.
    krollew
    Level 20  
    To mogło by się zgadzać z rzeczywistością. To w sumie jest tylko bajer, ale dziwi mnie to trochę, że ikona na przycisku na kierownicy jest taka jak w wersjie ze sterowaniem głosowym. Jest również szczelina mikrofonu. To tak jakby na lewarku 5-cio biegowej skrzyni narysować 6-te przełożenie, którego nie da się włączyć :D
    Pewnie zostawiono tak z oszczędności.
    sunlux

Level 20  
    krollew wrote:
    Witam!

Czy ktoś może udzielić informacji na temat działania funkcji sterowania poleceniami głosowymi oryginalnego radia i komputera pokładowego w Toyocie Avensis 2003r. w wersji Sol??

Wg instrukcji wystarczy nacisnąć przycisk na prawej stronie kierownicy, powinien być słyszalny dźwięk i wtedy można mówić... tylko u mnie nic nie "pika", komputer jedynie zmienia aktualnie wyświetlaną stronę po naciśnięciu tegoż przycisku.
    Czy to wogóle jest dostępne w autach kupionych w Polsce?

A czy to czasem nie występuje tylko w wersji z navi ?
    Jak dobrze pamiętam była o tym wzmianka w instrukcji.
    W moim Sol też nie ma navi i również nie działa to polecenie.