Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy numer seryjny laptopa wskazuje kraj docelowy?

tolo 21 Kwi 2008 22:34 2720 6
  • #1 21 Kwi 2008 22:34
    tolo
    Poziom 33  

Witam Szanownych kolegów
    Zwracam się poprzez forum do ekspertów z pytaniem. Czy jest możliwe odczytanie z numeru seryjnego laptopa do jakiego kraju był on produkowany? Za wszelkie odpowiedzi i sugestie z góry dziękuję.

Pozdrawiam
    tolo

0 6
  • #3 21 Kwi 2008 23:32
    dexi
    Poziom 29  

A nie ma na tabliczce znamionowej: "made in taiwan"? Tak jest chyba najłatwiej. Na wszelki wypadek podaj producenta i model laptopa, oraz ten numer seryjny, to ja, albo ktoś inny znajdzie na googlach, co on oznacza...

0
  • #4 23 Kwi 2008 11:12
    tolo
    Poziom 33  

Numeru i marki jak narazie nie mam(wkrótce będę miał takie dane). Poszukuję tylko informacji czy jest to możliwe do sprawdzenia i szukam takiej osoby, która jest w stanie to sprawdzic.

Pozdrawiam
    tolo

0
  • #5 25 Kwi 2008 01:07
    mpn103
    Poziom 34  

A czy ten sam model laptopa z Polski i ze stanów różni sie wyposażeniem?
    Według mnie nie, więc Twój tok rozumowania nie ma sensu.

0
  • #6 25 Kwi 2008 07:35
    satgal
    Poziom 40  

Notebook sprzedawany w Polsce to znaczy na terenie UE musi posiadać certyfikat UE czyli musi mieć oznakowanie w widocznym i nie przykrytym żadną nalepką znak CE. Jeżeli takiego nie ma to oznacza że jest z przemytu, nie dotyczy tylko tego co ma wyrazne ślady użytkowania i został przywieziony jako własny.

0
  • #7 27 Kwi 2008 09:13
    Bolek_Lodz
    Poziom 12  

Raczej nie choć producent wie po tym numerze co to za sprzęt i gdzie winien byc sprzedawany ale to jest wiedza producenta. Informacja o tym na jaki rynek jest przeznaczony dany sprzęt (jeśli producent stosuje takie rozróżnienia) na ogół zawarta jest w nazwie modelu (jakaś drobna różnica w nazwie, typu inna literka czy cyferka) no i sprzęt przeznaczony na rynek europejcki winien być oznaczony europejskimi certyfikatami (tak jak tu już wyżej wspomniano).

0
  Szukaj w 5mln produktów