Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Helix deep blue+blaupunkt gta2=stukanie cewki??

21 Kwi 2008 23:17 1218 7
  • Poziom 2  
    Witam
    Jest to mój pierwszy post więc chciałbym prosić o wyrozumiałość.
    Chciałbym prosić o radę.Postaram się w czytelny sposób wyjaśnić mój problem.
    A więc tak,około 2 tygodni temu kupiłem na aukcji wzmacniacz blaupunkt gta2 special mkII , nie miałem do czego podłączyć tego wzmacniacza bo nie zakupiłem jeszcze wtedy głośnika.I tak leżał zamontowany w aucie do dziś,po południu do drzwi zapukała listonoszka i przyniosła mi zamówiony głośnik Helix deep blue 10",podniecony poleciałem do auta podpiąć suba ale nie włożonego w skrzynkę i ku mojemu zdziwieniu strasznie zaczęła hałasić cewka,byłem zdziwiony bo dałem maksymalnie ok.30% mocy wzmacniacza więc nic nie powinno się stać.Nie mam gdzie wypróbować tego głośnika na innym sprzęcie ale miałem głośnik kolegi i też wydobywały się z niego dżwięki podobne do tych dzisiejszych.Teraz nie wiem czy takie objawy może dawać zepsuty wzmacniacz czy głośnik?gościu od którego kupiłem głośnik zarzeka się że wysyłał sprawny świeżo wyciągnięty z instalacji.Proszę o pomoc bo sam ogłupiałem.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    a ustawiłeś na wzmaku filtr dolnoprzepustowy (LP) ?? i poktętło tegoż filtra na powiedzmy 50-70Hz?? jak nie to zacznij od tego
  • Poziom 38  
    A ja bym zaczol od zapewnieniu temu glosnikowi poprawnych warunkow pracy... zanim go rozwalisz bo chcesz na szybko cos sprawdzic... Nawet go do wiaderka wpakuj... bedzie juz lepiej niz meczenie go w free-air....
  • Poziom 30  
    tplewa dobrze radzi, taka zabawa nie służy nowym głośnikom.
    Dodam że wiele subów grających we free air (czyt. bez obudowy) wydaje niepokojące dżwięki jak uderzanie cewki czy coś podobnego, i to nawet przy małej mocy.
  • Moderator CarAudio
    Istnieje również niebezpieczeństwo ,że JUŻ go uszkodziłeś (sklepałeś cewkę) i będzie sie nadawał na duży ogranicznik zamykania drzwi garażowych .
  • Poziom 2  
    Głośnik nie jest nowy tylko używany.Jak go mogę sprawdzić czy już nie jest uszkodzony? bo jak nim wychylam palcami to nie słychać cewki.
  • Moderator CarAudio
    Jak sprawdzić? Zrobić odpowiednią budę ,wsadzić głośnik i już wiesz ,czy zrobiłeś mu "kuku" .
  • Poziom 2  
    bude już mam ale nie wygłuszoną.I jak przykręce głośnik to jest lepiej ale chyba nie tak jak powinno być.Jest takie pukanie bardziej niż niski bas.