Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung 1045 - nie załącza się

dzdu63 22 Apr 2008 11:57 3317 5
    dzdu63
    Level 2  
    Po przebiciu w sieci ( brak zera) pralka mimo że nie była załączona przyciskiem w czasie przebicia, po usunięciu awarii nie działa. Jest zasilanie przed i za filtrem i dalej gdzieś ginie. Czy jest jakiś bezpiecznik, wyłącznik przepięciowy czy termistor? Proszę o pomoc!!!!
    gregor1965
    Level 12  
    Sprawdź blokadę zamka
    dzdu63
    Level 2  
    Dziękuję kolegom za odpowiedzi. Elektronikę wizualnie sprawdziłem ( wymontowałem i obejrzałem obie płyty) i przepaleń i spuchnięć kondensatorów żadnych nie widać. Napięć sprawdzić nie mogę bo nie mam schematu. Wyłącznik bębna wymontowałem, sprawdziłem i jego działanie wydaje się właściwe i dalej nic mi do głowy nie przychodzi. Zastanawia mnie czy przy grzałce nie ma jakiegoś termistora, ciężko tam zajrzeć. Może jeszcze jakieś pomysły koledzy?
    dzdu63
    Level 2  
    Walczę dalej, (':idea:')wydaje mi się że przepalone jest uzwojenie pierwotne w trafku zasilającym płytę. Znalazłem prąd, do trafka dochodzi 230 a na prostowniku brak napięcia wyjściowego, brak prądu na płytach i przekaźniki nie załączają dalej. Może ktoś z kolegów potwierdzi moje domysły i podpowie jakie powinno być napięcie wyjściowe z trafka to może uda mi się kupić zbliżone. Asteroid i Mirek321, liczę na Was