Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Becker BE 1350 - CODE ERR

narki1 22 Kwi 2008 13:23 2711 7
  • #1 22 Kwi 2008 13:23
    narki1
    Poziom 13  

Witam
    Radio jak w temacie.
    Na wyświetlaczu "CODE ERR".
    Próbowałem odczytać pamięć 85c82 ale chyba jest uszkodzona ponieważ nie odpowiada.
    Mam pytanie: co oznacza napis "CODE ERR" ? Brak komunikacji I2C czy uszkodzona zawartość pamięci , a może wpisany kilkakrotnie kod z błędem.
    Szukałem na forum i nie wiele jest o tym radiu.
    Czy w razie czego może mnie ktoś poratować wsadem ?
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 23 Kwi 2008 01:19
    SlaweK
    Poziom 43  

Wpisany kilka razy zły kod, odczekać karę i wpisać poprawny.

SławeK

0
  • #3 23 Kwi 2008 08:58
    narki1
    Poziom 13  

Witam
    Ile wynosi kara: 1 godzinę czy 12 godzin ?

1
  • #4 23 Kwi 2008 17:40
    bodzio012
    Poziom 32  

podmienienie wsadu to nie jest dobre rozwiązanie, jeśli masz czym zapisać wsad to masz i czym odczytać, więc posiedź nad odczytanym wsadem i na pewno kodzik odczytasz, a tak będziesz miał standardowy

0
  • #5 24 Kwi 2008 23:46
    apap
    Poziom 21  

Wielu producentów w pamięci eeprom umieszcza ważne parametry radia, uzyskane w efekcie strojenia na końcowym stanowisku w fabryce. Zrobienie klona innego radia przez użycie jego wsadu może tylko pogorszyć parametry urządzenia - jest to chyba jasne, gdyż te najbardziej odpowiednie zostały zastąpione przez inne zupełnie przypadkowe. Spróbuj pogrzebać w eepromie philipsa fiat do punto - nie znajdzie żadnej stacji na fm. Kody w swej konstrukcji są bardzo proste, utracone parametry radia są nie do odzyskania. Kto tego nie rozumie, robi wielką szkodę swoim klientom.
    Pozdr

0
  • #6 28 Kwi 2008 11:08
    narki1
    Poziom 13  

Witam
    Udało się odczytać pamięć 85c82. Zawartość wygląda dobrze.
    Radio jest włączone już 14 godzin i jak na razie wciąż napis "CODE ERR".
    Poczekam do 24 godzin i zobaczymy.
    Czy w tej pamięci jest informacja zawarta o czasie ile trzeba czekać do możliwości wpisania ponownie kodu ?
    Zawartości nie podstawiałem ale dzięki za info bo mogłem zweryfikować zawartość.
    Dam znać jak poszło.Chyba ,że nie ruszy to będę szukać dalej.
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #7 28 Kwi 2008 16:25
    djlj24
    Spec od car audio

Ten model zawieszony powinien wyświetlić WAIT. Jednak zdarza się, że pojawi się CODE ERR i zwykle wtedy nie pomaga czekanie.

0
  • #8 29 Kwi 2008 11:02
    narki1
    Poziom 13  

Witam
    Radio zrobione na oryginalnym wsadzie.
    Może ameryki nie odkryłem ale linia $A0 nie może być zmieniana ale musi mieć określone wartości. Poprawiłem dwie wartości w tej linii ,które wzięły się tam nie wiadomo skąd. Po uruchomieniu i wpisaniu kodu radio wpisało tam swoje wartości.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Temat można zamknąć :D

0