Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FSC Esp. Mob. v5535 - nie potrafi wyjść z stanu uśpienienia

22 Kwi 2008 16:20 3077 7
  • Poziom 11  
    Po przejściu w "Stan wstrzymania" komputer nie wraca do normalnej pracy, próbowałem już wszystkimi sposobami, jedyne co się zmienia to kontrolka zasiania zaczyna świecić ( podczas wstrzymania mruga), i słychać rozpędzający się dysk twardy, nic więcej się nie dzieje, monitor nawet nie mrugnie, jest nadal czarny, a komputer nie reaguje na nic, jedyne co można wykonać to przytrzymać przycisk uruchomienia komputera i w ten sposób go wyłączyć. Zmieniałem ustawienia opcji zasilania, Zmieniłem system operacyjny, sterowniki, ustawienia bios które są bardzo skąpe, aktualizowałem system operacyjny, instalowałem łatki systemowe, wykonywałem próby na samym systemie, jak i na systemie ze sterownikami, bez oraz z dodatkowym oprogramowaniem, itd.
    komputer to FUJITSU-SIEMENS ESPRIMO Mobile v5535, system operacyjny to XP-SP2,
    proszę o rady
  • SterControl
  • Poziom 42  
    Heh mam ten sam problem z AMILO PRO więc też chętnie się podłączę do tematu...
  • Poziom 32  
    Może jakiś programik od producenta od zarządzania energią by pomógł.
  • SterControl
  • Poziom 11  
    mam 2030

mam od czasu do czasu podobny problem z tego co zrozumiałem po kontrolkach to wiesza się system na uruchamianiu dysku twardego bo kontrolka dysku się zawiesza.

Radze ci sprawdzić czy nie ma aktualizacji biosu bo raczej żadne stery na tym etapie nie działają no chyba że problemem jest nieprawidłowe zakończenie pracy dysku twardego
  • Poziom 14  
    No nie rozumiem, skoro jest nowy i jest z nim problem natury fizycznej (zakładamy, że system jest oryginalny), to oddaj go na gwarancji i niech go zrobią w serwisie.
  • Poziom 21  
    Witam.
    Temat dawno nie odświeżany - ale pojawiło się "lekarstwo".
    Na stronie producenta
    http://support.ts.fujitsu.com
    pojawił się nowy BIOS (BIOS Windows Flash (32bit) - Winflash_ESPRIMO EM_V55x5) wersja 1.12 z 13.05.2009 (ew. plik załącznika).
    Po wgraniu komputer wychodzi ze stanu wstrzymania (przed aktualizacją BIOS miałem podobny efekt - nie załączała się matryca).
    ESPRIMO Mobile V5535
    WindowsXP Professional SP3

Czytając posty poniżej doszedłem do wniosku, że niemożność wyjścia ze stanu wstrzymania zależna jest chyba od systemu operacyjnego.
    Wcześniej (przed aktualizacją BIOS i grafiki) z WindowsXP Home SP3 oraz WindowsXP Media Center Edition SP2 - nie wychodził ze wstrzymania. Gento2008, BackTrack3 (live z pendrive) - wychodził.
    Po aktualizacji BIOS, aktualzacji sterowników karty graficznej z WindowsXP Professional SP3, linux'y - wychodzi ze wstrzymania. XP Home nie mam na dysku - nie sprawdzę.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Wgrywam każdą nową wersję biosu i nic to nie pomga na wstawanie z uśpienia. jedynie co komp się szybciej uruchamia.
  • Poziom 21  
    Cytat:
    Wgrywam każdą nową wersję biosu i nic to nie pomga na wstawanie z uśpienia. jedynie co komp się szybciej uruchamia.

Przy "okazji" wgrałem jeszcze nowe sterowniki grafiki ze strony SIS - może to też jest przyczyną
    http://www.sis.com/download/download_step1.php?id=155947
    uvga3_390.zip
    V 3.90
    2009-06-26
    Pozdrawiam