Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Watson 21 brak wizji. Biały skaczący pas, wymiana powielacza

22 Kwi 2008 18:57 1095 5
  • Poziom 2  
    Witam, wszystkich bardzo prosze o pomoc w naprawie telewizora watson, na początku opisze objawy:
    - w pewnym momencie zaczęło coś walić (głośny trzask i iskry) w okolicach powielacza, po trzasku znikała wizja,.
    - po wylączeniu i włączeniu TV było przez pewien czas dobrze az wkońcu za karzdym włlączeniem był trzask i obraz gasł.

Stwierdziłem że padł powielacz więc go wymieniłem, nie stety do konca nie pomoglo. Teraz po wlaczeniu TV najczesciej dopiero za drugim razem wskakuje biały skaczacy pas poziomy. Po paru sekundach obraz gasnie całkowicie. Dodam ze w momencie gdy ten biały pas przemieszcze sie po ekranie w okolicach płytki kineskopu pojawia sie dzwiek (ttrtrtrttr), bardzo prosze o popmoc i z gory dziękuje Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Podstawka kineskopu do wymiany, sprawdż napięcie ogniskujące, skręć regulator ostrości na trafopowielaczu w lewo, to ten u góry.
  • Poziom 2  
    Czyli cała podstawka czy układ TDA 6107JF ? A może któryś rezystor? Napięcie sprawdze jutro i podam. Pozdrawiam

A ja proszę o poprawienie tytułu zgodnie z regulaminem pkt.11. [dzimi]
  • Poziom 28  
    Witam. Telewizorów Watson 21 jest wiele. Proszę podać dokładnie o jaki TV chodzi a będzie łatwiej udzielić odpowiedzi lub też skorzystać z już udzielonych porad. A tak na marginesie cosik mi nie pasuje do tego TV powielacz-może się mylę. pozdr
  • Poziom 2  
    Witam, jest to telewizor Watson FA5432T. nie zmierze jednak tego napięcia ogniskującego bo nie posiadam sondy WN. Prosze o jakies inne wskazówki co moglbym zrobic pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Witam. Kolego jest to chassis 11AK30-skorzystaj z wyszukiwarki wpisując podane chassis a znajdziesz troche postów na temat uszkodzeń.pzdr.