Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony CDX-2500R Wyświetlacz wariuje

Ziemniak 22 Kwi 2008 19:02 1010 7
  • #1 22 Kwi 2008 19:02
    Ziemniak
    Poziom 16  

Radio jak w temacie. Po kilku minutach pracy zawiesza się wyświetlacz - zostają na nim ostatnie wskazania. Czasami od razu po włożeniu panela są krzaki, Trzeba wyjąć i włożyć panel nawet kilka razy. Na pewno nie wiesza się procesor - po zawieszeniu wyświetlacza regulator i przyciski działają poprawnie. Czyściłem złącze panela - bez efektu. Czy ktoś może mi pomóc?

0 7
  • #2 22 Kwi 2008 19:28
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Witam! Sprawdź dokładnie złacze panela, czy wszystkie piny stykają, czy nie jest któryś odlutowany ( w panelu lub na płycie głównej). Pozdrawiam.

0
  • #3 22 Kwi 2008 20:00
    Ziemniak
    Poziom 16  

Złącze panela sprawdzone, zresztą regulacje działają czyli dane przechodzą

0
  • Pomocny post
    #4 23 Kwi 2008 10:13
    djlj24
    Spec od car audio

Klawiatura i gałka idą bezpośrednio w sposób analogowy do głównego procesora. Do wyświetlacza idą dane szyną 3wire i tu bym szukał usterki.

0
  • #5 23 Kwi 2008 10:41
    Ziemniak
    Poziom 16  

Dzięki za info, w takim układzie czarno widzę przyszłość tego radyjka :D

0
  • #6 23 Kwi 2008 16:58
    djlj24
    Spec od car audio

A czego? Jaki problem przebadać 3 linie od procesora do wyświetlacza - przelotki, zabezpieczenia i rezystory.

0
  • #7 23 Kwi 2008 18:55
    Ziemniak
    Poziom 16  

Mnie to wygląda na procesor, wyświetlacz zawiesza się po około dwóch minutach, jeżeli transmisji jest więcej to jeszcze szybciej. Ale cóż, pożywiom uwidim, Może faktycznie to tylko zimny lut

edit: Na razie muszę sprawę odłożyć, bo nie mogę ściągnąć schematu - plik wcięło.

0
  • #8 04 Maj 2008 20:08
    Ziemniak
    Poziom 16  

Mimo tego, że optycznie nie stwierdziłem zimnych lutów, profilaktycznie przelutowałem linie sygnałowe procesora wyświetlacza w panelu. W tej chwili radyjko się wygrzewa, ale po czterech godzinach ciągłej pracy nie wystąpiły żadne zakłócenia, wyświetlacz pracuje poprawnie.

Edit: Radio sprawne. Temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów