Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

piszcząca krajalnica zelmer

stewie666 22 Apr 2008 19:05 3126 2
    stewie666
    Level 2  
    Mam problem z krajalnicą Zelmer, jest już leciwa i nie mam pewności jaki to model, najbardziej przypomina Doris 393,5. Na pierwszy rzut oka jest identyczna, to i konstrukcja powinna być podobna o ile nie taka sama.

Problem pojawił się kilka dni temu, w czasie krojenia zaczęła wydawać okropne dźwięki, jakieś piski, odgłosy tarcia itp. Dźwięki te wydaje z siebie również po zdjęciu noża. Próbowałem ją rozkręcić ale mimo odkręcenia wszystkich śrub dalej coś trzymało (w górnym rogu, w okolicach włącznika)i nie mogłem jej rozłożyć. Jestem jedynie majsterkowiczem i nie chciałem uszkodzić krajalnicy.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną piszczenia i nie wiem czy warto oddawać ją do serwisu. Jeśli potraficie powiedzcie mi jak ją rozkręcić i co to może być za awaria, ewentualnie czy warto oddawać krajalnicę do serwisu.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady.
    elektro-dom
    Level 23  
    Po zdjęciu noża w okolicy wyłącznika zobaczysz zaślepkę okrągłą na łeb śruby. Musisz ją zdjąć i wtedy odkręcisz śrubę.
    Zwróć uwagę czy nie pękło mocowanie silnika do obudowy (częsta usterka), w jakim stanie zębatka, przeczyść z okruchów i przesmaruj delikatnie części ruchome silnika.
    Pozdrawiam
    stewie666
    Level 2  
    Wielkie dzięki