Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż kamery - wizjera w drzwiach

22 Kwi 2008 19:49 15639 9
 • Poziom 16  
  Witam. Chcę sobie założyć kamerkę - wizjer w drzwi. ( nie chce mi się ciągle wstawać jak ktoś się dobija :-) ) Wszystko ładnie pięknie, obrałem sobie kilka modeli do testów, ale pojawia się dylemat: jak poprowadzić kable?
  Może ktoś już przez to przechodził ?
  Zasadniczo mam cztery warianty:
  1. Kabel luzem, dyndający od drzwi do ściany (z wiadomych względów odpada)
  2. Kabel w osłonie a'la wąż prysznica, z "uchwytami" na drzwiach i ścianie - są takie w sprzedaży, stosuje się np do podłączenia rygla w drzwiach dwuskrzydłowych (zastosował bym niechętnie - dyndające coś przy drzwiach, widoczne itp)
  3. Listwa stykowa jak np w drzwiach dostawczaków do połączenia centrala z siłownikiem drzwi (brak kabli ale niepewność styku, problem z montażem - drzwi i okucie z "gwarancją")
  4. Tasiemka taka jak od lasera CD, plus łączówki do niej po obu stronach (zaleta - małe płaskie, można zamaskować, da się przylepić, wada - wytrzymałość mechaniczna?)
  5. Coś co jest w sprzedaży, o czym nie wiem ? Może są takie taśmy elastyczne?

  Dodam,że wariant bezprzewodowy odpada, z kilku powodów. Może ktoś coś sensownego już wymyślił?
 • Poziom 14  
  witam.
  używałem kiedyś podobnego mechanizmu jak ta osłona o której pisałeś "a'la wąż prysznica" lecz było wmontowywane wewnątrz ościeżnicy.ten a'la wąż prysznicowy jest wykonany ze sprężyny więc zawsze przy zamykaniu drzwi chowa sie do osadzonych w drzwiach wgłębień.poszukam tego ustrojstwa w necie i może podam konkretny link do produktu.
 • Specjalista - Alarmy Samochodowe
  Zastosuj kamerkę bezprzewodową zasilaną z aku
 • Poziom 21  
  Najtaniej tak jak rejmonter podał. Ino trza trochę podkuć, powiercić, i zamaskować "węża"...
 • Poziom 16  
  carrier napisał:
  Zastosuj kamerkę bezprzewodową zasilaną z aku


  Nad tym też myślałem, ale musiał bym wyłuskać nadajnik z takowej (znalazłem taką miniaturowa - zasilana baterią 6f22 - 9V z odbiornikiem, BNC na wyjściu, strojenie raczej ręczne, bo ma jakieś pokrętło, w teorii zasięg 150m) albo taką bezprzewodową dopasować do wizjera, bo nie da się jej raczej wkręcić z uwagi na gabaryty i kształt... obie wersje grożą powstaniem nieokreślonego kształtu niestabilnej "nakładki" na wizjer :). Druga sprawa to kwestia ingerencji mechanicznej w ościeżnicę i skrzydło drzwi. Chcę tego uniknąć, tak więc nie wiem, czy pomysł z chowanym pancerzem na kabelek się sprawdzi... musiał bym toto zobaczyć ew. poznać wymiary i sposób montażu.
 • Poziom 15  
  Zamontuj w (na) nadprożu nad drzwiami jak masz miejsce.
 • Poziom 14  
  witam.
  obiecałem, że poszukam opisywanego przeze mnie pancerza.takowy znalazłem podaję wymiary i zamieszczam fotkę.
  # Długość 25 cm
  # Średnica: 8mm
  # Wykonanie:stal
  # Kolor: srebrny
  pozdrawiam.
 • Poziom 14  
  zresztą podaję link do strony gdzie znalazłem owy pancerzyk.
  http://www.elektron.krakow.pl/cena_24253.html

  Dodano po 9 [minuty]:

  dla pełnego wyczerpaniu tematu z mojej strony dodam, iż montowałem takie ustrojstwo w zabytkowych masywnych drzwiach.nie ukrywam, że wymaga to trochę wkładu twórczego.
  pozdrawiam
 • Poziom 16  
  Dziękuję za wyczerpujące informacje! Z pewnością się przydadzą. Co do drzwi - niestety są, jak i ich ościeżnica - stalowe, więc bez szlifierki kątowej itp ingerencji się raczej nie da. Eksperymentuję z tasiemką, drzwi otwieramy w domu średnio z 10 razy dziennie więc może starczy na dłuższy czas. jak dojdę do zadowalających efektów - dam znać.
  Pzdr.