Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 combi 99r. 1.9TDi c.z. drzwi przednie

saly 22 Kwi 2008 21:57 5216 8
  • #1 22 Kwi 2008 21:57
    saly
    Poziom 32  

Witam
    Auto jak w temacie passat z niebieskimi zegarami i dwoma szybami elektrycznymi przód, nie działają drzwi przednie lewe i prawe. Wiem że postów tego typu jest full ale podpowiedzi na mój przypadek w nich nie znalazłem.
    Drzwi przednie martwe jak zakluczę lewymi albo prawymi to
    tyły się zamkną i otworzą ale siłowniki w przodach martwe, ani nie drgną, lewy siłownik sprawdzony zamek rozebrany i przylutowany, krańcówki ok, silniczek też, z modułu komfortu w lewych drzwiach nie wychodzi żadne napięcie na siłownik, przewody na siłownik czarno niebieski i czarno szary, sam moduł ma zasilania, szyby el. działają obydwie. Światła w drzwiach działają, w kabinie też się zapala, jak otwiera się drzwi. Nie działa też otwieranie klapki paliwa (siłownik ok) i elektryczne sterownie lusterek. Moduł centrali w podłodze oczywiście obejrzałem lekko wilgotny ale woda się do obudowy nie dostała, przewody też ok. Jutro przejże jeszcze lewe drzwi przednie pod kątem siłownika i krańcówek, czy w prawych drzwiach też jest moduł komfortu w silniku szyby.
    Skoro z modułu lewych drzwi na siłownik nie wychodzi żadne napięcie to czy moduł może być uwalony, niestety nie mam vaga żeby się podpiąć (mam eurscan ale on tu się nie przyda). Z przycisku zamka w drzwiach też chodzą tylko tylne drzwi i klapa.
    Może jakaś rada od doświadczonych kolegów.

• Pomocny post
    #2 22 Kwi 2008 22:39
    młody88
    Poziom 19  

jednak proponowałbym podpiąć pod vaga bo możesz się narobić a przyczyna może być błaha

• Pomocny post
    #4 22 Kwi 2008 23:13
    młody88
    Poziom 19  

mocno wątpie, a który to rok?

• #5 23 Kwi 2008 08:56
    saly
    Poziom 32  

To jest rok 1999 z niebieskimi budzikami, spróbuje podpiąć się euroscanem a nóż może się uda w wykazie jest a jak nie to spróbuje podłączyć przednie siłowniki pod tylne, tylko nie wiem co z tym lusterkami i tym wlewem paliwa, czy to też obsuguje moduł komfortu.

• Pomocny post
    #6 23 Kwi 2008 14:53
    młody88
    Poziom 19  

a sprawdzałeś złacze między drzwiami a słupkiem??

• Pomocny post
    #7 23 Kwi 2008 21:57
    autkom

Poziom 17  

Żadnych błysków tam nie ma. Trzeba przesłuchać moduł komfortu. Jeśli nie łączy to go wyjąć i ... Tam różne rzeczy mogą być. Łącznie z mchem.

Dodano po 1 [minuty]:

Komfort obsługuje wlew paliwa, szyby, centralny.

• #8 23 Kwi 2008 21:57
    saly
    Poziom 32  

Tak złącza ok. Znalazłem, wczoraj słabo się przyjrzałem a dzisiaj poszarpałem za kable w podłodze i wyleciały, zgnite, odczytałem błędy euroscanem i było ich kilkanaście ale po wykasowaniu został tylko ten o sterowniku w lewych drzwiach, po usunięciu usterki nie było już błędów. Auto zrobione klient odebrał zadowolony. Masz może wykaz błędów do passata, i ich tłumaczenie.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo