Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiszologia do Unable to clean do Brother DCP115

RafalKabat 23 Kwi 2008 08:32 153964 48
  • #1 23 Kwi 2008 08:32
    RafalKabat
    Poziom 19  

Witam
    Podaję klawiszologię:
    1. Naciśnij 8 i potem 0 wchodzimy w serwis wyświetli się nam function code 80
    2. Naciśnij BLACK START tyle razy aż pojawi się Purge Counter
    3.Naciśnij 2,7,8 i 3 klawisz żeby counter był zero na każdej pozycji
    4.Naciśnij Start Stop klawisz żeby wyjść z serwisu

• #2 23 Kwi 2008 13:09
    gabrycha
    Poziom 19  

Dzięki BARDZO - sie na pewno przyda!!!
    Ale kiedyś robiłem takiego printera z tym samym komunikatem - problemem było to że:

Mysz zjadła kable do optyki encodera posuwu papieru.
    Ciekawe że to tym samym komunikatem się objawia.

• #3 23 Kwi 2008 15:24
    Tomek H
    Poziom 28  

Miałem taki sam problem. męczyłem się z nim trochę. zadzwoniłem do serwisu brothera to nie chcieli mi pomóc. to się wkurzyłem i sam doszedłem do tego :D . ale przy kasowaniu tego warto przepłukać pampersa. u mnie sporo było tuszu

• #4 23 Kwi 2008 17:07
    sn55
    Poziom 14  

cześć, z tego co pamiętam dcp-115 nie ma klawiaturki numerycznej, jak wciskasz cyfry??

• #5 23 Kwi 2008 17:10
    Tomek H
    Poziom 28  

strzałkami góra dół się wybiera cyfrę a setem zatwierdza

• #7 28 Maj 2008 15:26
    asiulkka321
    Poziom 9  

Witam, bardzo proszę o kilka wskazówek co do tego resetu.
    Naciśnij 8 i potem 0 wchodzimy w serwis wyświetli się nam function code 80
    trzeba to zrobić na włączonej drukarce czy wyłączonej? czy w menu to sie ustawia?probuje na mnóstwo sposobów i nic nie wychodzi. Bardzo proszę o pomoc

• #8 28 Maj 2008 15:44
    Tomek H
    Poziom 28  

na włączonej maszynce.
    dcp 115 nie ma klawiatury numerycznej.strzałkami góra dół wybierasz cyfrę a setem zatwierdzasz.

• #9 02 Cze 2008 11:50
    mareckiel
    Poziom 2  

No właśnie, próbuję w drukarce DCP 115 C strzałkami góra dół i dół, ale nic nie wyświetla mi się. Jest tylko napisane: "Unable to clean......" czerwony wykrzyknik i nic poza tym.
    Większość opcji, poza ustawieniami nie działa przy takim błędzie.

Czy możecie pomóc, opisać szczegółowo jak wpisać te kody? No i prosiłbym o instrukcję jak wyczyścić tego pampersa, w którym miejscu się on znajduje itp.
    Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam

• #10 05 Cze 2008 13:26
    gabrycha
    Poziom 19  

skoro nie łapie ci kodów - to ja miaełem do czynienia z BROTHEREM z takim samym komunikatem tyle że mycha powygryzała kable od optotranskodera czytającego ruch wałka podawania papieru!!!

• #11 09 Cze 2008 09:30
    mareckiel
    Poziom 2  

Kable są ok. Naciskanie strzałek góra i dół, (nawet jak drukarka jeszcze drukowała) nic nie dało. Chyba, że weszliśmy w menu. Ale nie ma nigdzie wybierania kodów, w stanie czuwania. Nie wiem czy jest to jakas kombinacja klawiszy aby wejsc w serwis? Czy po prostu, w stanie czuwania, naciskamy np. strzałka w górę i wyswietlać powinny się same cyfry? No i czy ktoś pomoże z tym, jak wyczyścić tego pampersa.

• #12 09 Cze 2008 09:44
    rsikon
    Poziom 26  

Niepozostaje nic innego jak oddać sprzęt do serwisu.

Radzio

• #13 09 Cze 2008 12:49
    gabrycha
    Poziom 19  

skoro tu nie ma klawiatury numerycznej to nieco inaczej wchodzi sie w tryb servisowy - nie metodą "8" "0" nie pamiętam jak ale inaczej depcze się po klawiszach.
    Jeszcze raz jaki to model maszynki bo w temacie jest o DCP115?

• #14 10 Cze 2008 08:42
    mareckiel
    Poziom 2  

No Właśnie. Też mi się wydaje, żeby wejść w menu serwisowe musi być jakaś kombinacja klawiszy czy coś takiego.

Już ci podaje: model DCP-115 C

Z góry dzięki za szybką odpowiedź.
    Prosiłbym abyś napisał też jak wyczyścić tego pampersa, gdzie on się znajduje itd. no i oczywiście zlikwidować na wyświetlaczu ten błąd.
    Pisałem do serwisu Brother i cisza. Dodzwonić też się nie można.
    Z góry dzięki.

• #15 10 Cze 2008 09:11
    Tomek H
    Poziom 28  

wejście w tryb serwisowy to:

menu --> kopiuj czarny --> meny --> kopiuj czarny

pampers to nic innego jak gąbka do której jest wylewany tusz z podczas czyszczenia głowicy.

• #16 10 Cze 2008 11:02
    gabrycha
    Poziom 19  

Znalazłem takie coś:

Cytat:
    Resetting purge counter MFC620CN/420CN/410CN/210C and FAX2440C

1) Enter machine maintenance mode (on MFC210C all four photo/copy/fax/scan lights flash in maintenance mode). Care is needed in maintenance mode, otherwise critical settings may be inadvertently corrupted.

FAX models with numerical keypads: Press the Menu/Set, *, 2, 8, 6 and 4 keys within two seconds. (if you fail to complete the correct key sequence within two seconds, press the Stop key to try again).

Other (non-FAX) models: Press the Menu/Set and Black Start keys. Next press the "up arrow" key four times to enter the maintenance mode).

2) Press the 8 then 0 keys in the initial stage of the maintenance mode to call up the machine's log information list (function code 80).

3) Press the Black Start key several times to scroll through the log information list to reach the purge counter. The purge counter is the 25th item in the list.

4) Press the 2, 7, 8, and 3 keys in this order to reset the purge count to zero.

5) Press the Stop/Exit key to return to the initial stage of the maintenance mode.

6) Press the 9 key twice to return to the standby state.

Czyli że maszyny bez FAXów (bez klawiszy numerycznych) ServiceMode mają uruchamiany tak jak wyżej kolega napisał.
    należy jeszcze dodać że chyba trzeba nacinąć i trzymać oba klawisze razem w podanej kolejności około 2 sek. a potem 4xstrzałką w górę.
    (sorka tak bez maszynki to ciężko dokładnie coś powiedzieć chyba że ma się to na codzień robione)

A tu konkret co i jak - też wygrzebane w sieci
    Cytat:
    1. press the Menu & Mono start keys. next press the up arrow key 4 times to make the machine enter the maintenance mode.
    2. Enter 8 & 0 by using the up arrow key & SET keys.
    3. press the mono start key several times untill the purge count appears on the LCD.
    4. enter 2 7 8 & 3 by using the up arrow key & set keys to reset the purge count to zero
    5. press the stop/exit key to return to the initial stage of the maintanance mode.
    6. enter 9 twice by using the up arrow & set key's to exit from maintenance mode

czyli że cyfry wpisujesz strzałką w górę i zatwierdzasz ją SETem podejrzewam że drugą cyfrę ustawiasz strzałką w bok a potem w góre.
    (no cóż powodzenia - ciężko tak bez maszynki pod ręką.

Jak wyczyścić pampersa - wymiana wkładu na nowy suchy pusty - niektórzy "piorą to to we wodzie a potem suszą - ale to tylko pozory w ten sposób nie odzyska swej chłonności - pojemności - zamast tego polecam wymienić wkłąd pampersa na nowy zrobiony ze starej dobrej aptecznej "LIGNINY" - stary brudny wkład wywalić i upchać ile się da czystej ligniny.

Gdzie się on znajduje - w tylnej części maszynki ponad tylnymi wrotami papieru. jest to plactikowa puszka wypełniona celulozowym absorberem. dopóki nie przewróci się tego na bok to nie wypłynie nic.
    tu jest po niemiecku "pokazane" co i gdzie http://www.hstt.net/refill-faq/inside.html#Brother_mfc215c[url]

Błąd na wyświetlaczu kasujesz wykonując wcześniej opisywany reset pampersa.

Dodam jeszcze że nie koniecznie ten komunikat MUSI być pampersem - ale najczęściej tak jest - sam komunikat może miec więcej przyczyn wystąpienia i jakoś można wydobyć dodatkowy kod błędu dla tego komunikatu ale nie wiem jak.

ps. jak Ci to co tu napisałem pomoże to wisisz mi piFko a jak nie to ja nic więcej nie dopowiem - jak nie dotknę maszynki. - POWODZENIA - napisz jak ci poszło.

• #17 10 Cze 2008 21:21
    mareckiel
    Poziom 2  

Dziękuję bardzo za wszystkie wskazówki od osób piszących w tym temacie !!
    Udało mi się wejść w menu serwisowe, potem postępowałem tak jak napisaliście te kody serwisowe.
    Oczywiście pierw nie udawało mi się. Ale metodą prób i błędów udało mi dotrzeć do Purge Counter.
    Potem problem był z usunięciem cyfr na 0000. kody 2,7,8,3 na początku mi nie wchodziły. Ale jakoś się udało. Trzeba uważać czy naciskać strzałka góra, czy strzałka dół. Pierw po wpisaniu 3 cyfr drukarka komunikowała 2 dzwiękami a Purge się nie zerował. Jednak po wyjściu z serwisu i ponownym wybraniu Purge udało mi się wprowadzić 4 cyfry i Purge wyzerował się.
    Natomiast Pampers faktycznie strasznie był zabrudzony tuszem. Nie ma sensu go prania czyszczenia itd. Lepiej wyjąć go i włożyć np kompresy tak aby wchłaniały tusz i zakleić taśmą. Swoją drogą można wyprowadzić na zewnątrz wężyki odprowadzające tusz podczas czyszczenia, aby wlatywał do pojemniczka:))

A czy może ktoś wie jak wyłączyć w drukarce te automatyczne czyszczenie?
    Chodzi mi o kody serwisowe. Gdyż producent nieźle sobie wymyślił z tym czyszczeniem. Zużywa więcej tuszu, a co za tym idzie klient częściej kupuje tusze. Z tego pampersa zrobiłbym jeszcze ze 3 pojemniki z tuszem :))) Wiadomo czyszczenie jest potrzebne ale nie aż z taką częstotliwością
    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc
    Pozdrawiam

• #18 11 Cze 2008 08:07
    gabrycha
    Poziom 19  

czyszczenia nie wyłączysz ! nie i już.
    owszem tuszu wywala sporą ilość ale tak to już jest. pomyśl za to ile czystej wody idzie w kanał gdy wykonujesz choćby poranną toaletę (kiedyś myliśmy się w misce wody - teraz do mycia zębów wiadro wody zużywamy) - to tak na temat oszczedzania płynów.
    wyprowadzanie na zewnątrz tyh węży nie ma sensu - potącisz i wywalisz - będziesz miał FAJNIE. lepiej jest wyrżnąć otwór ponad pampersem taki zeby umożliwiał wymianę absorbera - wystarczyłby tylko ten co jest w tym zagłębieniu pod ujściami węży -WAŻNA uwaga dla ciebie - jeśli wymieniłeś te wkłady to zwróć uwagę na to aby wylot z węży nie był zasłonięty, zostaw w tym miejscu nieco wolnej przestrzeni żeby pompka nie musiała tuszu wciskać w absorber, żeby mgł się swobodnie wylać do kubła i sobie wsiąknąć! - inaczej czyszczenie nie będie skuteczne i szybko sie o tym przekonasz.

• #19 14 Cze 2008 18:13
    bebe1987
    Poziom 2  

a kto mi powie jak wyczyścić pampersa w brother 357c ??

• #20 16 Cze 2008 08:56
    gabrycha
    Poziom 19  

ja bym zaryzykował identyczną procedurę - ta jest wielce uniwersalna (dla wielu urządzeń się sprawdza) więc dlaczego dla tego modelu nie miała by być dobra. Grunt to wejść do service menu (czyli menu-black-menu-black)
    lub Menu Black 4xUp.

• #21 16 Cze 2008 15:09
    Tomek H
    Poziom 28  

bebe1987 napisał:
    a kto mi powie jak wyczyścić pampersa w brother 357c ??

jeżeli chodzi o sam pampers to musisz go wyjąc (jest to specjalna gąbka do której wylewany jest tusz) i wypłukać w wodzie.
    jednakże po opłukaniu nie będzie on miał już takich samych właściwości jak nowy.

• #22 17 Cze 2008 09:22
    gabrycha
    Poziom 19  

Porada Tomka H nie jest właściwa - w brotherach pampers wykonany jest z maty celulozopodobnej - coś na podobieństwo starej aptecznej ligniny tyle że bardziej sprasowanej - płukanie tego jest bezsensowne - nie daje sie tego wycisnąć z wody i osuszyć - a mokry pampers to pełny pampers - lepszym wyjściem jest wymiana tego wkładu na apteczną ligninę upchaną w pojemnik - tylko nie ubitą na maxa i z pozostawieniem przestrzeni na wlocie z węży spustowych coby atrament się swobodnie doń wlewał bo ta pompka do tłoczenia siły nie posiada.

• #23 04 Lip 2008 15:48
    simek1
    Poziom 9  

nie rozumiem tylko jak na koncu wprowadzic 2, 7, 8, i 3 bo nie ma zadnych klawiszy numerycznych, to menu serwisoego wiem jak sie dostac ale dalej nie wiem

• #24 08 Lip 2008 08:17
    gabrycha
    Poziom 19  

przeczytaj uważnnie mój post z 10 Cze 2008 11:02
    cytat 2 pkt 4
    albo TomkaH z dnia 28 Maj 2008 15:44

• #25 08 Lip 2008 10:54
    asiulkka321
    Poziom 9  

Witam,
    Mam urządzenie DCP 115C. Miałam mocno zaschniętą głowicę i po jakimś czasie czyszczenia oczywiście pojawił się komunikat Unable to clean. Zresetowałam licznik (purge counter) i czyściłam sobie dalej. Po jakimś czasie znów pojawił się komunikat unable to clean. Zresetowałam licznik jeszcze raz ale to nic nie dało. Powinnam zresetować jeszcze jakiś np.licznik kopii czarnych, kolorowych?

• #26 09 Lip 2008 17:09
    simek1
    Poziom 9  

udało mi sie jakos zresetowac ten licznik, maszyna śmiga

• #27 17 Lip 2008 17:22
    ROBERT.Q
    Poziom 19  

Witam, jak wejsc w tryb serwisowy do DCP-540N

• #28 17 Lip 2008 21:58
    tomek1970
    Poziom 21  

W DCP330 udało się przez trzymanie MENU + wpięcie kabla zasilajacego spróbuj może sie uda

Pozdr

• #29 18 Lip 2008 11:27
    gabrycha
    Poziom 19  

do ROBERT.Q - zaglądnij do drugiego linka który podałem w Twoim wątku - jest tak po angielsku i niemiecku w 6ciu punktach podane co i jak to zrobić. metoda ta dotyczy PRAWIE wszystkich brotherów - a to co wyżej tutaj napisano to można uznać ża tłumaczenie na polski łopatologiczny. Pozdrawiam.

• #30 18 Lip 2008 18:38
    ROBERT.Q
    Poziom 19  

menu --> kopiuj czarny --> meny --> kopiuj czarny co to jest kopiuj czrny

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME