Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klawiszologia do Unable to clean do Brother DCP115

RafalKabat 23 Apr 2008 08:32 180268 48
 • Witam
  Podaję klawiszologię:
  1. Naciśnij 8 i potem 0 wchodzimy w serwis wyświetli się nam function code 80
  2. Naciśnij BLACK START tyle razy aż pojawi się Purge Counter
  3.Naciśnij 2,7,8 i 3 klawisz żeby counter był zero na każdej pozycji
  4.Naciśnij Start Stop klawisz żeby wyjść z serwisu
  About Author
  RafalKabat
  Level 19  
  Offline 
  Has specialization in: technik serwisu
  RafalKabat wrote 451 posts with rating 41, helped 7 times. Live in city Radom. Been with us since 2004 year.
 • #2
  Tomek H
  Level 28  
  Miałem taki sam problem. męczyłem się z nim trochę. zadzwoniłem do serwisu brothera to nie chcieli mi pomóc. to się wkurzyłem i sam doszedłem do tego :D . ale przy kasowaniu tego warto przepłukać pampersa. u mnie sporo było tuszu
 • #3
  sn55
  Level 14  
  cześć, z tego co pamiętam dcp-115 nie ma klawiaturki numerycznej, jak wciskasz cyfry??
 • #6
  asiulkka321
  Level 11  
  Witam, bardzo proszę o kilka wskazówek co do tego resetu.
  Naciśnij 8 i potem 0 wchodzimy w serwis wyświetli się nam function code 80
  trzeba to zrobić na włączonej drukarce czy wyłączonej? czy w menu to sie ustawia?probuje na mnóstwo sposobów i nic nie wychodzi. Bardzo proszę o pomoc
 • #8
  mareckiel
  Level 2  
  No właśnie, próbuję w drukarce DCP 115 C strzałkami góra dół i dół, ale nic nie wyświetla mi się. Jest tylko napisane: "Unable to clean......" czerwony wykrzyknik i nic poza tym.
  Większość opcji, poza ustawieniami nie działa przy takim błędzie.

  Czy możecie pomóc, opisać szczegółowo jak wpisać te kody? No i prosiłbym o instrukcję jak wyczyścić tego pampersa, w którym miejscu się on znajduje itp.
  Z góry dziękuję za pomoc
  Pozdrawiam
 • #9
  gabrycha
  Level 19  
  skoro nie łapie ci kodów - to ja miaełem do czynienia z BROTHEREM z takim samym komunikatem tyle że mycha powygryzała kable od optotranskodera czytającego ruch wałka podawania papieru!!!
 • #10
  mareckiel
  Level 2  
  Kable są ok. Naciskanie strzałek góra i dół, (nawet jak drukarka jeszcze drukowała) nic nie dało. Chyba, że weszliśmy w menu. Ale nie ma nigdzie wybierania kodów, w stanie czuwania. Nie wiem czy jest to jakas kombinacja klawiszy aby wejsc w serwis? Czy po prostu, w stanie czuwania, naciskamy np. strzałka w górę i wyswietlać powinny się same cyfry? No i czy ktoś pomoże z tym, jak wyczyścić tego pampersa.
 • #11
  rsikon
  Level 26  
  Niepozostaje nic innego jak oddać sprzęt do serwisu.


  Radzio
 • #12
  gabrycha
  Level 19  
  skoro tu nie ma klawiatury numerycznej to nieco inaczej wchodzi sie w tryb servisowy - nie metodą "8" "0" nie pamiętam jak ale inaczej depcze się po klawiszach.
  Jeszcze raz jaki to model maszynki bo w temacie jest o DCP115?
 • #13
  mareckiel
  Level 2  
  No Właśnie. Też mi się wydaje, żeby wejść w menu serwisowe musi być jakaś kombinacja klawiszy czy coś takiego.

  Już ci podaje: model DCP-115 C

  Z góry dzięki za szybką odpowiedź.
  Prosiłbym abyś napisał też jak wyczyścić tego pampersa, gdzie on się znajduje itd. no i oczywiście zlikwidować na wyświetlaczu ten błąd.
  Pisałem do serwisu Brother i cisza. Dodzwonić też się nie można.
  Z góry dzięki.
 • #15
  gabrycha
  Level 19  
  Znalazłem takie coś:
  Quote:
  Resetting purge counter MFC620CN/420CN/410CN/210C and FAX2440C

  1) Enter machine maintenance mode (on MFC210C all four photo/copy/fax/scan lights flash in maintenance mode). Care is needed in maintenance mode, otherwise critical settings may be inadvertently corrupted.

  FAX models with numerical keypads: Press the Menu/Set, *, 2, 8, 6 and 4 keys within two seconds. (if you fail to complete the correct key sequence within two seconds, press the Stop key to try again).

  Other (non-FAX) models: Press the Menu/Set and Black Start keys. Next press the "up arrow" key four times to enter the maintenance mode).

  2) Press the 8 then 0 keys in the initial stage of the maintenance mode to call up the machine's log information list (function code 80).

  3) Press the Black Start key several times to scroll through the log information list to reach the purge counter. The purge counter is the 25th item in the list.

  4) Press the 2, 7, 8, and 3 keys in this order to reset the purge count to zero.

  5) Press the Stop/Exit key to return to the initial stage of the maintenance mode.

  6) Press the 9 key twice to return to the standby state.

  Czyli że maszyny bez FAXów (bez klawiszy numerycznych) ServiceMode mają uruchamiany tak jak wyżej kolega napisał.
  należy jeszcze dodać że chyba trzeba nacinąć i trzymać oba klawisze razem w podanej kolejności około 2 sek. a potem 4xstrzałką w górę.
  (sorka tak bez maszynki to ciężko dokładnie coś powiedzieć chyba że ma się to na codzień robione)

  A tu konkret co i jak - też wygrzebane w sieci
  Quote:
  1. press the Menu & Mono start keys. next press the up arrow key 4 times to make the machine enter the maintenance mode.
  2. Enter 8 & 0 by using the up arrow key & SET keys.
  3. press the mono start key several times untill the purge count appears on the LCD.
  4. enter 2 7 8 & 3 by using the up arrow key & set keys to reset the purge count to zero
  5. press the stop/exit key to return to the initial stage of the maintanance mode.
  6. enter 9 twice by using the up arrow & set key's to exit from maintenance mode

  czyli że cyfry wpisujesz strzałką w górę i zatwierdzasz ją SETem podejrzewam że drugą cyfrę ustawiasz strzałką w bok a potem w góre.
  (no cóż powodzenia - ciężko tak bez maszynki pod ręką.

  Jak wyczyścić pampersa - wymiana wkładu na nowy suchy pusty - niektórzy "piorą to to we wodzie a potem suszą - ale to tylko pozory w ten sposób nie odzyska swej chłonności - pojemności - zamast tego polecam wymienić wkłąd pampersa na nowy zrobiony ze starej dobrej aptecznej "LIGNINY" - stary brudny wkład wywalić i upchać ile się da czystej ligniny.

  Gdzie się on znajduje - w tylnej części maszynki ponad tylnymi wrotami papieru. jest to plactikowa puszka wypełniona celulozowym absorberem. dopóki nie przewróci się tego na bok to nie wypłynie nic.
  tu jest po niemiecku "pokazane" co i gdzie http://www.hstt.net/refill-faq/inside.html#Brother_mfc215c[url]

  Błąd na wyświetlaczu kasujesz wykonując wcześniej opisywany reset pampersa.

  Dodam jeszcze że nie koniecznie ten komunikat MUSI być pampersem - ale najczęściej tak jest - sam komunikat może miec więcej przyczyn wystąpienia i jakoś można wydobyć dodatkowy kod błędu dla tego komunikatu ale nie wiem jak.

  ps. jak Ci to co tu napisałem pomoże to wisisz mi piFko a jak nie to ja nic więcej nie dopowiem - jak nie dotknę maszynki. - POWODZENIA - napisz jak ci poszło.
 • #16
  mareckiel
  Level 2  
  Dziękuję bardzo za wszystkie wskazówki od osób piszących w tym temacie !!
  Udało mi się wejść w menu serwisowe, potem postępowałem tak jak napisaliście te kody serwisowe.
  Oczywiście pierw nie udawało mi się. Ale metodą prób i błędów udało mi dotrzeć do Purge Counter.
  Potem problem był z usunięciem cyfr na 0000. kody 2,7,8,3 na początku mi nie wchodziły. Ale jakoś się udało. Trzeba uważać czy naciskać strzałka góra, czy strzałka dół. Pierw po wpisaniu 3 cyfr drukarka komunikowała 2 dzwiękami a Purge się nie zerował. Jednak po wyjściu z serwisu i ponownym wybraniu Purge udało mi się wprowadzić 4 cyfry i Purge wyzerował się.
  Natomiast Pampers faktycznie strasznie był zabrudzony tuszem. Nie ma sensu go prania czyszczenia itd. Lepiej wyjąć go i włożyć np kompresy tak aby wchłaniały tusz i zakleić taśmą. Swoją drogą można wyprowadzić na zewnątrz wężyki odprowadzające tusz podczas czyszczenia, aby wlatywał do pojemniczka:))

  A czy może ktoś wie jak wyłączyć w drukarce te automatyczne czyszczenie?
  Chodzi mi o kody serwisowe. Gdyż producent nieźle sobie wymyślił z tym czyszczeniem. Zużywa więcej tuszu, a co za tym idzie klient częściej kupuje tusze. Z tego pampersa zrobiłbym jeszcze ze 3 pojemniki z tuszem :))) Wiadomo czyszczenie jest potrzebne ale nie aż z taką częstotliwością
  Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc
  Pozdrawiam
 • #17
  gabrycha
  Level 19  
  czyszczenia nie wyłączysz ! nie i już.
  owszem tuszu wywala sporą ilość ale tak to już jest. pomyśl za to ile czystej wody idzie w kanał gdy wykonujesz choćby poranną toaletę (kiedyś myliśmy się w misce wody - teraz do mycia zębów wiadro wody zużywamy) - to tak na temat oszczedzania płynów.
  wyprowadzanie na zewnątrz tyh węży nie ma sensu - potącisz i wywalisz - będziesz miał FAJNIE. lepiej jest wyrżnąć otwór ponad pampersem taki zeby umożliwiał wymianę absorbera - wystarczyłby tylko ten co jest w tym zagłębieniu pod ujściami węży -WAŻNA uwaga dla ciebie - jeśli wymieniłeś te wkłady to zwróć uwagę na to aby wylot z węży nie był zasłonięty, zostaw w tym miejscu nieco wolnej przestrzeni żeby pompka nie musiała tuszu wciskać w absorber, żeby mgł się swobodnie wylać do kubła i sobie wsiąknąć! - inaczej czyszczenie nie będie skuteczne i szybko sie o tym przekonasz.
 • #18
  bebe1987
  Level 2  
  a kto mi powie jak wyczyścić pampersa w brother 357c ??
 • #19
  gabrycha
  Level 19  
  ja bym zaryzykował identyczną procedurę - ta jest wielce uniwersalna (dla wielu urządzeń się sprawdza) więc dlaczego dla tego modelu nie miała by być dobra. Grunt to wejść do service menu (czyli menu-black-menu-black)
  lub Menu Black 4xUp.
 • #20
  Tomek H
  Level 28  
  bebe1987 wrote:
  a kto mi powie jak wyczyścić pampersa w brother 357c ??


  jeżeli chodzi o sam pampers to musisz go wyjąc (jest to specjalna gąbka do której wylewany jest tusz) i wypłukać w wodzie.
  jednakże po opłukaniu nie będzie on miał już takich samych właściwości jak nowy.
 • #21
  gabrycha
  Level 19  
  Porada Tomka H nie jest właściwa - w brotherach pampers wykonany jest z maty celulozopodobnej - coś na podobieństwo starej aptecznej ligniny tyle że bardziej sprasowanej - płukanie tego jest bezsensowne - nie daje sie tego wycisnąć z wody i osuszyć - a mokry pampers to pełny pampers - lepszym wyjściem jest wymiana tego wkładu na apteczną ligninę upchaną w pojemnik - tylko nie ubitą na maxa i z pozostawieniem przestrzeni na wlocie z węży spustowych coby atrament się swobodnie doń wlewał bo ta pompka do tłoczenia siły nie posiada.
 • #22
  simek1
  Level 10  
  nie rozumiem tylko jak na koncu wprowadzic 2, 7, 8, i 3 bo nie ma zadnych klawiszy numerycznych, to menu serwisoego wiem jak sie dostac ale dalej nie wiem
 • #23
  gabrycha
  Level 19  
  przeczytaj uważnnie mój post z 10 Cze 2008 11:02
  cytat 2 pkt 4
  albo TomkaH z dnia 28 Maj 2008 15:44
 • #24
  asiulkka321
  Level 11  
  Witam,
  Mam urządzenie DCP 115C. Miałam mocno zaschniętą głowicę i po jakimś czasie czyszczenia oczywiście pojawił się komunikat Unable to clean. Zresetowałam licznik (purge counter) i czyściłam sobie dalej. Po jakimś czasie znów pojawił się komunikat unable to clean. Zresetowałam licznik jeszcze raz ale to nic nie dało. Powinnam zresetować jeszcze jakiś np.licznik kopii czarnych, kolorowych?
 • #25
  simek1
  Level 10  
  udało mi sie jakos zresetowac ten licznik, maszyna śmiga
 • #26
  ROBERT.Q
  Level 19  
  Witam, jak wejsc w tryb serwisowy do DCP-540N
 • #27
  tomek1970
  Level 22  
  W DCP330 udało się przez trzymanie MENU + wpięcie kabla zasilajacego spróbuj może sie uda

  Pozdr
 • #28
  gabrycha
  Level 19  
  do ROBERT.Q - zaglądnij do drugiego linka który podałem w Twoim wątku - jest tak po angielsku i niemiecku w 6ciu punktach podane co i jak to zrobić. metoda ta dotyczy PRAWIE wszystkich brotherów - a to co wyżej tutaj napisano to można uznać ża tłumaczenie na polski łopatologiczny. Pozdrawiam.
 • #29
  ROBERT.Q
  Level 19  
  menu --> kopiuj czarny --> meny --> kopiuj czarny co to jest kopiuj czrny
 • #30
  gabrycha
  Level 19  
  kopiuj to COPY - czarny to COPY BALCK a nie COLOR
  czyli że chodzi o guzik kopiowania w czerni a nie w kolorze - obudź swe szare komórki. please.