Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola GM1200 -> MC2100

Saturnin 23 Apr 2008 13:58 5113 5
    Saturnin
    Level 2  
    Witam.

Przeflashowałem ostatnio Motorolę GM1200 (UHF, 1x14 z pokrętłem) na MC2100. Wszystko poszło bez problemów, jednak zapomniałem spisać parametrów serwisowych, w związku z czym chyba się zresetowały do domyślnych. Obecnie przy odbiorze silnego sygnału słychać buczenie i/lub "stukanie" - nie wiem jak to lepiej określić. Zmiana kroku pomiędzy 12.5, 20 i 25 kHz powoduje pewną zmianę, ale niepożądane efekty nie znikają. Zasilanie na pewno wykluczam - po podłączeniu pod akumulator jest tak samo.

Pytanie, czy te efekty mogą być wynikiem domyślnych ustawień parametrów serwisowych? Bo próbowałem zmieniać je w różny sposób, ale to wpływało jedynie na czułość i głośność audio.

Jeśli nie ma innej możliwości, to bez przyrządów pewnie nie dam rady ustawić tych parametrów. Orientuje się ktoś gdzie w Warszawie mógłbym to zrobić i ile to może kosztować? Mam oprogramowanie, RIB-a, kable itp, tylko nie posiadam sprzętu serwisowego.
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    W Warszawie są :

serwis MOTOROLA
    serwis Consortia

Pozdrawiam.
    sq6ade
    Level 40  
    Saturnin wrote:
    Orientuje się ktoś gdzie w Warszawie mógłbym to zrobić i ile to może kosztować?.

Jak się zorientujesz ile życzą sobie za pierdnięcie softem w radio to się pochwal na forum. Ciekawe czy sie coś zmieniło.
    Sydor
    Level 11  
    Radio można flashować z zachowaniem ustawień serwisowych i z ustawieniami domyślnymi.Musiałeś wybrać złą opcję (wybiera się to w czasie wgrywania codepluga w Wookie).Bez sprzętu nie zestroisz tego (rib nie wystarczy).To buczenie to najprawdopodobniej niezestrojony oscylator wzorcowy(reference oscillator).Oprócz tego trzeba jeszcze ustawić chyba z dziewięć innych parametrów.
    Pozdrawiam Marcin
    Saturnin
    Level 2  
    A gdzie się ustawia te parametry? W 2100 Series RSS mam tylko (mowa o parametrach dla odbiornika) Front End Bandpass Filter, ustawienie głośności i blokady szumów dla poszczególnych kroków...
    Sydor
    Level 11  
    Nie znam dokłdnie tego programu,ale ustawienia generatora wzorcowego realizuje się w zakładce transmitera.(będzie oscillator warp,albo scillator reference).Niech Kolega zaopatrzy się w program Wookie Lab.W nim są ustawienia Tune w których ustawia się parametry serwisowe.(tan program chodzi w Windows i o niebo jest przyjaźniejszy niż program dos,owy).Ogólnie z moich obserwacji oscylator wzorcowy mieści się w granicach 140-150 .(mówię o Wooki,bo w programie dosowym mogą być inne wartości).
    Pozdrawiam Marcin