Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VSI Prins - Brak emulatora obrotów.

15 Sie 2018 13:13 684 2
  • Poziom 13  
    Samochód Citroen C2 1.4 i (KFV ; J34P)
    Próbuję przywrócić do normalnego życia zaniedbaną trochę (przez 2 lata i ~ 60 kkm nic nie robione) przez poprzedniego właściciela instalację gazową.
    Zauważyłem w programie do gazu, że wartości obrotów "skaczą" pomiędzy prawidłową wartością a 1000.. szukając przyczyny zauważyłem brak emulatora obrotów a kabelek biało-fioletowy (z pinu 40) podłączony bezpośrednio pod kabel idący ze sterownika do cewki.
    Mam czujnik wału indukcyjny 2 pinowy (nie mam czujnika wałka).. czy istnieje możliwość podpięcia pod taki czujnik?

VSI Prins - Brak emulatora obrotów.

• Poziom 34  
    jeżeli to sekwencyjny wtrysk gazu ,to sygnał obrotów jest w sumie potrzebny tylko w razie problemów przy fuel cutoff itp. impulsy wtryskiwaczy są wystarczającą informacją o obrotach, czyż nie ?
  • Poziom 13  
    Tak .. tylko Prins nie zaleca podłączenia bezpośrednio pod "cewkę", jest nawet ostrzeżenie o możliwości uszkodzenia sterownika od gazu. Sterownik nie potrzebuje bezpośredniej informacji o faktycznych obrotach. Przy emulatorze istnieje możliwość ustawienia w opcji parametru stałego 1000 obr/min

Tu widzę, że ktoś sprzedaje coś takiego:
    https://lepard.eu/wp-content/uploads/2011/03/io_em030-ML_RPM%20Emulator.pdf

A tak to wygląda w oryginale: