Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch SRV45T03EU - Pompa myjąca do wymiany?

pacpaw 24 Jun 2019 22:39 783 9
 • #1
  pacpaw
  Level 11  
  Witajcie,

  Wziąłem w kredyt mieszkanie ze zmywarką w zabudowie i po miesiącu ta odmówiła współpracy (coś pechowe te mieszkanie bo 2 tygodnie temu lodówka padła, a raczej po rozmrożeniu byłych gospodarzy już nie mroziła). Podczas normalnego cyklu poczułem swąd jak ktoś przypalił (sądziłem ze sąsiadka coś gotowała), ale w związku z jednoczesną usterką zmywarki zastanawiam się czy ten swąd nie był od niej. W każdym razie po uruchomieniu cyklu przypomniałem sobie o naczyniach po kilku godzinach (nie było sygnału dźwiękowego).

  Otwieram zmywarkę, a ona zatrzymała się na 1 min. Naczynia częściowo brudne, na dole woda. Jedna tabletka rozpuszczona, druga nie (wyjątkowo raz dałem dwie).
  Reset wypompowuje wodę. Włączenie nowego programu pobiera wodę (jest na spodzie urządzenia) i tyle. Nie słychać dysz tylko cykanie. Czas na wyświetlaczu leci na ona nie myje. Profilaktycznie przeczyściłem odpływ, aquastop nic tam nie było. Pod zmywarką sucho.

  Przeryłem elektrodę i wynika ze pompa myjąca. Myślicie, że to faktycznie pomopa czy mogę szukać gdzieś jeszcze?

  Przy okazji do czego służy otwór na środku prawej strony zmywarki (był zastawiony dużą blachą podczas mycia i się zastanawiam czy to nie był błąd, który uśmiercił zmywarkę?
 • #2
  maras77
  Level 21  
  Otwor to odpowietrzenie płaszcza, a najpierw sprawdz kondensator rozruchowy silnika pompy.
 • #3
  pacpaw
  Level 11  
  Kondensator jest od spodu przy pompie myjacej? Na ktora strone przechylac pralkę, aby wyciek byl najmniejszy. Lewa?
 • #4
  UczenEl
  Level 17  
  Tylko i wyłącznie na "plecy"
 • #5
  pacpaw
  Level 11  
  A nie dojde do samego kondensatora bez przewracania? On jest z przodu, tuz przy drzwiach? Dobrze mysle?
 • #6
  UczenEl
  Level 17  
  Zdejmij boczną obudowę to się dowiesz
 • #7
  pacpaw
  Level 11  
  UczenEl wrote:
  Zdejmij boczną obudowę to się dowiesz
  Na razie się nie dowiem bo dojście do kondensatora jest możliwe jednak od przodu bez przechylania czy zdejmowania bocznych obudów, a w środku 9µF/ 420-470V
  Bosch SRV45T03EU - Pompa myjąca do wymiany? Bosch SRV45T03EU - Pompa myjąca do wymiany?
 • #8
  pacpaw
  Level 11  
  Jednak to nie kondensator. Podmianka nic nie dala. Bez zmian.
 • #9
  pacpaw
  Level 11  
  Obudowy zdjete. Po lewej smrodu silnika nie czuc. Po prawej elektrozawory czyste, ogolnie stan dobry jedynie przy tym niebieskim troche kamienia jest na zewnatrz. Za co odpowiada ta czesc?

  Bosch SRV45T03EU - Pompa myjąca do wymiany?

  i jaki sposob dostac sie do pomyp myjacej? Wyglada jakby elementy byly przymocpwane do tego bialego plastiku. Jak go bezpiecznie zdemontowac?

  Bosch SRV45T03EU - Pompa myjąca do wymiany?
 • #10
  pacpaw
  Level 11  
  Dojście do pompy myjącej wymagało zdjęcia plastykowej podłogi. Dwie śrubki od frontu + wyciągnięcie sprężyn ze sznurkiem. Następnie wyciągnięcie 3 rurek i odpięcie złączki od kabla Aquastopu. Jedyną luźną częścią opartą o dno plastikowej obudowy był czerwony spławik oparty o szare "wahadło" i to dalej oparte o styropianowe koło nałożone plastykowe dno.

  Następnie odpięcie kabli od pompy myjącej i ręczne wykręcenie samej pompy (niestety górny obręcz metalowa ściskająca rurę jest jednorazowa także trzeba złamać i założyć nowy ścisk). Finalnie okazało się, że był kawałek porcelany w pompie. Po przeczyszczeniu i przedmuchaniu kompresorem kręci i myje.