Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N70 problemy z softem i zasiegiem UMTS

b_pietro 27 Kwi 2008 21:40 1904 0
  • #1 27 Kwi 2008 21:40
    b_pietro
    Poziom 11  

Witam serdecznie. Bardzo prosze Was o pomoc w rozwiazaniu problemu dot. mojej Nokii. Od kilku dni po przez Internet probuje wgrac nowe oprogramowanie i wszystkie wyszukane rozwiazania zawodza. Moj problem wyglada nastepujaca: telefon jest nowy, wersja CODE 0547341 (TIM Italia), wersja softu 5.0717.3.0.1 z dnia 27.04.2007. Telefon po wyjsciu ze sklepu dzialal ok przez 3 godziny. Teraz ciagle sie wiesza i podczas wlaczania czesto zatrzymuje pokazujac niebieski napis NOKIA na bialym tle. Wtedy nie reaguje na klawisze itp. Pomaga jedynie wyciagniecie baterii i ponowny start. Tak kilkanascie razy az do chwili w ktorej zechce sie w koncu wlaczyc. Gdy juz sie wlaczy, potrafi dzialac kilka godzin gdy nic z nim nie robie (np. teraz przy transmisji danych gdy mam go przylaczonego do komputera i kozystam z Internetu) nic sie nie dzieje. Zawiesza sie dopiero gdy probuje wlaczyc cos z menu np. kamere czy wyslac SMS. Menu dziala strasznie powoli. Probowalem aktualizowac soft po przez Nokia Software Update lecz program podaje mi komunikat ze mam najnowsza wersje softu i ze aktualizacja jest ZBEDNA! Nie mam tez mozliwosci wymiany softu na taki sam ( odswiezenia) po przez NSU bo program sam sie wylacza gdy wykryje moj soft! Prosze Was o to, byscie podali mi nazwy programow ktore calkowicie skasuja soft z telefonu tak bym mogl uaktualnic go do jakiejkolwiek wersji ktora by dzialala. Zalezy mi tez abym mial w telefonie polskie MENU (aktualnie go nie ma). CODE aparatu zmienilem na 0539229 (muzyczna Nokia N70) lecz to tez nic nie daje podczas aktualizacji w NSU. Jak wgrac nowego Symbiana w wersji Polskiej?? Prosze o wszystkie rady i sugestie. Kolejna sprawa dotyczy zasiegu UMTS. W moim obszarze gdzie mieszkam, zasieg UMTS to 2,3 kreski ( widnieje znaczek 3G pod zasiegiem) a zasieg GSM to FULL. Gdy Nokia wykryje silniejszy GSM to sie do niego przelacza nawet pomimo tego, ze ja chce kozystac z UMTS. Przelacza sie, znaczek 3G ginie i pojawia sie logo GPRS. Transmisja danych w GPRS jest tragicznie wolna. Jestem zmuszony wylaczac telefon, szukac sieci recznie i logowac sie do niej ponownie. Wtedy, jesli aparat lezy gdzies na oknie i ma te 3,4 kreski UMTS nie zgubi go. Czy sa jakies triki na to, by aparat sam nie zmienial pasma??? Dziekuje za odpowiedzi. PS.Do moderatorow: Jesli moj post wyladowal nie w tym dziale gdzie trzeba to przepraszam. Jestem swiezy... w portalu.

Dodano po 3 [minuty]:

Aha, kilka razy Nokia podczas startu wyswietlila komunikat: blad podczas uruchamiania aplikacji. Skontaktuj sie ze sprzedawca. Po resecie i dosc dlugim oczekiwaniu uruchomila sie normalnie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME