Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP PSC-1510 trzaski .

PORKA 09 Maj 2008 12:36 7465 14
  • #1 09 Maj 2008 12:36
    PORKA
    Poziom 10  

Drukarka drukuje jak i skanuje, jednak kiedy karetka z tuszami wsuwa sie aby przeczyscic glowice sluchac glosne stukanie.
    Jest to wina zebatki ktora odpiowiada za przesuniecie plastikowego elementu ktory czysci glowice zamontowanych tuszy. Wyglada to tak jakby nie znalaz pozycji tej tacki i mimo ze ona jest juz wsunieta zebatka probuje ja jeszcze pchac dalej.

Czy ktos spotkal sie juz z takim problemem ?
    Jezeli bedzie potrzebne zdjecie prosze pisac

0 14
  • #2 09 Maj 2008 12:46
    slajas
    Poziom 21  

sprawdz czy nie ułamane jest sprzegło czesto peka od góry jak otworzysz klape to po prawej stronie widac taki wystajacy element o który zaczepia wózek jesli jest cały to moze trzeba rozebrac drukarkę i zrobić konserwacje bo moze tuszu jest sporo i ma opory w przesuwaniu sanek albo cos wpadło do srodka najlepiej to zdejmij górna czesc drukarki i recznie przesun sanki

0
  • #3 09 Maj 2008 13:38
    PORKA
    Poziom 10  

Jezeli sprzegielko o ktorym piszesz to ten czary gumowy element po prawej stronie przymocowany do tej tacki to jest on caly, srodek wyczysczony wiec odpada wina zaschnietego tuszu. Efekt bez zmian nadal drukarka probuje wsunac ta tacke do tylu mimo ze juz dalej nie chce isc, powiniem mechanizm przestac krecic ta zebatka ale on jeszcze przez kilka sekund kreci nie przez co zebatka przeskakuje za zebach ktore znajduja sie pod tacka i dzieki nim ona sie wysuwa do przodu wtedy czysci glowice tuszy i wraca do tylu

0
  • #4 12 Maj 2008 13:05
    slajas
    Poziom 21  

nie sprzęgiełko zamocowane jest na rolkach górnych od papieru i o to sprzegiełko zaczepia wózek jak recznie bedziesz przesuwał wózek w prawo to bedziesz wiedział o co chodzi albo przesun wózek do końca w prawo i patrząc od przodu to po lewej stronie wózka od dołu bedzie sprzęgiełko sprawdz czy nie jest ułamana górna częśc

0
  • #5 12 Maj 2008 13:44
    gabrycha
    Poziom 19  

Ewentualnie mogło pęknąć ale jeszcze sie nie oberwało to coś o czym pisze slajas - ja tak miałem - chrobotało i warczało a ząbek był na swoim miejscu az pewnego razu przestało warczeć ale ząbka też już nie było.

0
  • #6 12 Maj 2008 14:59
    PORKA
    Poziom 10  

Ma ktos moze instrukcje serwisowa do tego modelu ? Bardzo by sie przydala

0
  • #7 13 Wrz 2008 22:33
    michal11897
    Poziom 14  

mam ten sam problem:( nic nie jest ulamane. moze sie mechanizm poprzestawial, nie trzeba przypadkiem dobrze ustawic drukarki przed wlaczeniem?

0
  • #8 13 Wrz 2008 23:42
    Bogdanor
    Poziom 27  

Mam, też Hp-kombajn, jeśli to stuki a nie chrobot, to to raczej normalne..u mnie przy uruchamianiu zsuwa się szklanka z stołu, ale poza tym gra, i działa dobrze.Sprzęt tak działa ponad rok(używany 3, 4 razy w tygodniu), bez innych problemów, poza oczywiście tymi stukami.

0
  • #9 14 Wrz 2008 17:38
    michal11897
    Poziom 14  

chrobot, strzelaja zebatki, bo tacka jest na koncu a nadal chce ja przesuwac.

0
  • #10 14 Wrz 2008 17:55
    wladek83
    Poziom 32  

Ja zrobiłbym tak: rozebrał drukarkę na czynniki pierwsze, wyczyścił okrągły enkoder z lewej strony drukarki i wyczyścił dokładnie wszyskie zębatki ( zdejmując je z trzpieni ) znajdujące się w okolicy sprzęgiełka ( pod spodem jest mnóstwo kółek ). I jednocześnie bardzo dobrze obejrzał te kółka pod kątem ewentualnych ukruszeń czy pęknięć. To nie jest trudne a powinno przynieść efekt. Drukarka kręci, bo nie wysprzęgla i stąd ten terkot. Obserwować pracę mechanizmu można bez zakładania obudowy, popodpinać taśmy, górną część obudowy postawić z boku w pionie. No cudów nie ma, jest tylko złośliwość rzeczy martwych...

Pzdr.

0
  • #11 15 Wrz 2008 20:07
    michal11897
    Poziom 14  

no i kolejny dzien walki na nic sie zdal. enkoder wyczyszczony, nawet wypralem cala elektronike, bo myslalem ze moze czujnik jest za bardzo zabrudzony, zeby go powietrze wzielo. jak robilo tak robi nadal.wszystk owydaje sie ok i sprawne, zadnych luzow, zanych pekniec czy ukruszen.moze plyta glowna sie posypala. opisze jeszczde raz usterke. po wcisnieciu przycisku power on, karetka serwisowa przesuwa sie w prawo, do tacki ktora czysci tusze. tacka najpierw rusza w tyl, gdzie jest juz prawie na koncu, wtedy sa trzaski(przeskakujace zebatki).pozniej rusza w przod, czysci tusze i zatrzymuje sie przed koncem, nastepnie znow w tyl i sie zatrzymuje, jakby w swoim miejscu, bo nie utrudnia ruchu karetki.czy ktos moze zna sekwencje startu? wydaje m isie ze tacka powinna najpierw ruszyc w przod, a ona zaczyna od posuwu do tylu :(

0
  • #12 15 Wrz 2008 20:48
    synbmx
    Poziom 20  

Nie wiem czy dobrze kojaże ale chyba raczej tak:). Silnik ze ślimakiem na oście napędza przekładnie i jedna plastikowa biała zębatka widoczna od góry przesówa elementy czyszczące dzięki długiej zębatej listkwie znajdującej się na nich? po uruchomieniu zaczyna ją coagnąc w tył i przeskakuje i widac jak ta listwa zębata sie odgina?
    Jeśli jest to to o czym mówie i chyba wszyscy to wystarczy zapobiec odginaniu się tej listwy i czyścidła w prawo patrząc od przodu. wystarczy podłożyć coś z tyłu z prawej strony lub też dokleić z boku, mechanicznie zaingerować w ten mechanizm. Nie ma tam krańcówy, położenie jest obczajane prądowo, spróbujcie przytrzymac na chwile zębatke jak przeskakuje, wtedy silnik sie zatrzyma i zacznie kręcić w drugą strone.

0
  • #13 06 Lut 2011 13:50
    paul25_2006
    Poziom 11  

Wiem ze temat stary ale mam taki problem obecnie i nie tworzylem nowego tematu. Znalazł moze ktoś rozwiązanie tego problemu ?

0
  • #14 08 Lut 2011 21:49
    pgrom
    Poziom 19  

Silnik ze ślimakiem nie napędza mechanizmu stacji serwisowej, to nie w tym modelu!! Przekładnia ślimakowa jest w drukarkach HP Business Inkjet 1000,1100,1200, cp1700. W HP psc1510 stacja serwisowa jest uruchamiana przez sprzęgło odchylane przez karetkę. Często w tych modelach sprzęgło bywa nadłamane i stąd przeskakiwanie zębatek. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, a już niewielkie pęknięcie powoduje że sprzegło nie wychyla się do włąściwej pozycji.

0
  • #15 14 Wrz 2011 12:29
    janjan28
    Poziom 10  

Po dorobieniu sprzęgła również głośno przeskakiwały zębatki i dopiero za trzecim razem zorientowałem się, że dorobiona blaszka (sprzęgło) ma być odchylona bardziej do tyłu drukarki ok. 1 mm.
    Chodzi o sprężynę, którą odgina sprzęgło, nie o tą widoczną na zdjęciu.
    Jest to grubsza sprężyna podobna kształtem do sprężyny w spinaczach do suszenia prania i jest widoczna dopiero podczas wyjmowania sprzęgła. Przy wkładaniu sprzęgła na oś trzeba koniec tej sprężyny (niewidocznej na zdjęciu) oprzeć o sprzęgło. Jest na nią specjalne miejsce.
    Karetka najeżdżając na sprzęgło dość mocno go odchyla w kierunku przodu drukarki naginając tą ukrytą sprężynę i dopiero wtedy jest właściwe połączenie zębatek.
    Trochę smaru w miejscu ocierania karetki o sprzęgło i drukuje cicho, a jakość wydruku bardzo dobra.

Dorobione sprzęgło nie wygląda rewelacyjnie, ale miałem nieco cienką blachę miedzianą i stąd wzmocnienia cyną.

Blaszki miedzianej nie kleiłem tylko delikatnie wtopiłem lutownicą małe kawałki drutów na obrzeżu dorobionej pocynowanej z zewnętrznej strony blaszki.
    HP PSC-1510 trzaski .

0