logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pace 228g - Jak wymienić i zaprogramować pamięć 24c65 bez kopiarki?

misiek27 04 Paź 2002 11:24 2755 7
REKLAMA
  • #1 50702
    misiek27
    Poziom 15  
    Posty: 226
    Pomógł: 1
    Ocena: 5
    tuner pace 228g
    uruchamia sie ,działa czesc regulacji , z pilota możliwosc przełanczania kanałow góra-dół ,prawy-lewy nie działa nazwy kanałow przekłamane ciagi cyfr iliter. widoczna próba wymiany pamięci. z pomiarów wynika że brak zasilania konwentera. mam pytanie sadze że raczej pewna wymiana pamieci (wsadzona 24c02) powinna byc 24c65.czy czysta pamiec wystarczy czy czeba ja zaprogramowac i w jaki sposób to zrobic nie majac orginalnej ani kopiarki( mysle o wgraniu z komputera potrzebny schemat urzadzenia) prosze o pomoc i o wyjasnienie tematu. jesze jedno pytanie te tunery maja mozliwosc komunikowania sie ze soba (opcja w menu)czy można to wykorzystac.
  • REKLAMA
  • #2 52009
    misiek27
    Poziom 15  
    Posty: 226
    Pomógł: 1
    Ocena: 5
    WIDZE ŻE MAŁO OSÓB ZAINTERESOWANYCH(moze zle zadałem pytania?)
    przechodzac do sedna okazało sie że po wymianie pamieci na 24c64(24c65 niedostepna) tuner uruchamia sie ,można go stroic regulowac kanały sa poblokowane ale można to wszystko za pomoca pilota poustawiac.dodatkowo okazuje sie że można ustawic jezyk polski wczesniej nie .co do przełanczania kanałow uszkodzony był klawisz pilota.
  • REKLAMA
  • #3 53011
    Henry(k)
    Poziom 30  
    Posty: 2537
    Pomógł: 98
    Ocena: 136
    PACE 228G ma 24C65 który z powodzeniem może być zastąpiony przez 24C64. Musisz go zaprogramować. Nie może być to czysta kość, bo są w niej ustawienia odpiornika. Inna jest też zawartość eeprom w Pace 228G i 228G-LT o czym należy pamiętać. Pace 228G ma błąd w procku, co powoduje uszkadzanie pamięci (nawet fizycznie uszkadzane są sektory). Oryginalnie były tam Microchipa ale zauważyłem, że Atmelki są bardziej odporne.
    Wsady są w jednym z postów wcześniej, poszukaj...

    Pozdro.
  • #4 53110
    misiek27
    Poziom 15  
    Posty: 226
    Pomógł: 1
    Ocena: 5
    dzieki za odpowiedz wszysttko sie zgadza ale jedna rzecz nie mianowicie po wsadzeniu czystej pamieci tuner chodzi można go stroic regulowac działa doskonale. no wiec pytanie z mojej strony ? musi byc zaprogramowana (pamiec ) czy jak wskazuje ten przypadek nie.
    pozdrowienia( NIESTETY NIE DYSPONUJE PROGRAMATOREM)
  • #5 53170
    Robgie
    Poziom 27  
    Posty: 1246
    Pomógł: 31
    Ocena: 16
    czy mozna jakos w miare latwo zmienic jezyk w tunerze pace mss 200 ale nie pamietam dokladnie jaki model na jutro sprawdze , wiem ze byly one z polskim jezykiem moj model ma 250 kanalow znajomy ma taki sam i ma 200
  • REKLAMA
  • #6 53623
    Henry(k)
    Poziom 30  
    Posty: 2537
    Pomógł: 98
    Ocena: 136
    misiek27 napisał:
    musi byc zaprogramowana (pamiec ) czy jak wskazuje ten przypadek nie. ( NIESTETY NIE DYSPONUJE PROGRAMATOREM)


    Musi. To że część funkcji działa (np. wyszukiwanie) oznacza jedynie, że we wszystkich modelach serii jest taki sam algorytm. Niestety inne różnice układowe wymagają zapisania części konfiguracji w EEPROM (np. inne głowice, inny trochę druk i połączenia proca z otoczeniem między 228G i 228G-LT). Dlatego MUSISZ ją zaprogramować. Wiem, bo serwisowałem. Nie masz programatora, ale jak masz trochę wprawy w lutowaniu to znajdź w sieci program PIP-02 i prostacki schemat programatorka I2C po COM'a (2 rezystory, 2 diody i stabilizatorek), np.:
    http://www.republika.pl/gustaw47/projekty/PICEPROM.HTM

    Pozdrofka.
  • #7 53730
    misiek27
    Poziom 15  
    Posty: 226
    Pomógł: 1
    Ocena: 5
    wielkie dzieki własnie takiej rzeczowej odpowiedzi oczekiwałem.Jeszcze mam jedno pytanie a minowicie tuner pace 228g ma mozliwosc skopiowania pamieci za pomoca 2 tunera czy w przypadku wymiany pamieci na nowa (czysta można sie tym sposobem poratowac?.
  • REKLAMA
  • #8 54780
    Henry(k)
    Poziom 30  
    Posty: 2537
    Pomógł: 98
    Ocena: 136
    Kopiowane są ustawienia kanałów a nie systemowe.

Podsumowanie tematu

✨ Tuner Pace 228G oryginalnie wyposażony jest w pamięć EEPROM 24C65, którą można zastąpić pamięcią 24C64, gdy 24C65 jest niedostępna. Wymiana pamięci wymaga jej zaprogramowania, ponieważ zawiera ona specyficzne ustawienia odbiornika, takie jak konfiguracja kanałów i język menu. Czysta, nieprogramowana pamięć może pozwolić na uruchomienie tunera i podstawową regulację, ale pełna funkcjonalność wymaga wgrania odpowiedniego wsadu. Pace 228G posiada znany błąd procesora, który może fizycznie uszkadzać sektory pamięci EEPROM. Programowanie można wykonać za pomocą prostego programatora I2C, którego schematy są dostępne w sieci (np. PIP-02). Tuner umożliwia ustawienie języka polskiego po wymianie pamięci. Kopiowanie pamięci między dwoma tunerami Pace 228G pozwala przenieść ustawienia kanałów, ale nie pełną zawartość systemową EEPROM. Uszkodzenie klawiszy pilota może powodować problemy z przełączaniem kanałów. Dodatkowo, brak zasilania konwentera może być przyczyną niektórych problemów z odbiorem.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA