Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

stabilizator napięcia do motocyklowej instalacji 6V

padalec007 14 Jun 2008 09:45 1349 6
 • #1
  padalec007
  Level 11  
  Witam, potrzebuję zrobić stabilizator napięcia do instalacji w motocyklu OSA gdzie oryginalnie go nie ma, stabilizowany prąd pochodzi z cewek w iskrowniku, oczywiście wpierw wyprostowany mostkiem. Stabilizator powinien spełniać takie wymagania:
  Póki napięcie z cewek nie przekroczy 7,2V powinno zostawać nieruszone, kiedy miałoby zacząć przekraczać te 7,2V powinno zostać na tym poziomie.

  Regulamin pkt 11. Popraw temat! <Błażej>
 • #3
  padalec007
  Level 11  
  Tak, myslałem jakoś na diodzie zenera zrobić układ bo na stabilizatorach serii LM są jakies kosmiczne straty...

  zapomniałem napisać, że układ nie powinien się spalić w wyniku przepływu prądu o natężeniu 6-7A
 • #4
  elek555
  Level 37  
  Buduj więc regulator ładowania. Wpisz w wyszukiwarkę i obejrzyj jak to robią inni. Możesz poczytać o simsonie i porównać z tym co masz. Poznasz z grubsza zasady pracy regulatorów
 • #5
  monrant
  Level 22  
  Jedyne sensowne rozwiązanie to regulator równoległy.
 • #6
  elek555
  Level 37  
  Jurku uchyl rąbka bo niewątpliwie o Osie wiesz więcej podczas gdy ja ją zaledwie kiedyś widziałem :) i nie znam układu cewek.
 • #7
  padalec007
  Level 11  
  ja tam przerabiałem troche cewki, zapłonową wywaliłem i nawinąłem na nowo, dałem ją na światła a 2 cewki świetlne rozmieszczone pod kątem 120* (6 magnesów na kole magnesowym) wraz z cewką ładowania która nie jest pod specjalnym kątem bedą ładować akumulator, cewki świetlne z uwagi na ich rozmieszczenie połączyłem równolegle i dalej na mostek, cewka ładowania ma osobny mostek prostowniczy, i teraz przydałby się stabilizator bo cewka bez obciążenia lub z małym obciążeniem wytwarza wyższe napięcie które zabiłoby akumulator, cewkę zapłonową i światła postojowe.