Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki laptop do diagnostyki?,jakie interfejsy?prosze o porady

grabek 16 Jun 2008 17:20 7596 11
    grabek
    Level 12  
    Witam
    Koledzy wiem, że jest wiele postów na podobne tematy//czytałem //.
    Mam takie pytanie, co byście radzili na początek jakiegoś starego laptopa ( do laptopa potrzebuje kartę PCMCIA aby mieć 2 com-y),za małe pieniądze czy tez PC??
    A może ktoś posiada taki sprzęt i chce go sprzedać???
    Kolejne pytanie, co potrzebuje na sam początek: posiadam euroscana i programator do panieci, co sam zrobiłem. Co byście radzili jeszcze dokupić albo zrobić samemu // potrzebne do diagnostyki? Dziękuję za pomoc.
    MakroSerwis
    Moderator of Cars
    Przeczyściłem temat. Jeżeli chodzi o komputer, to wystarczy Ci jakieś Pentium III 633MHz, byle z napędem CD/DVD i COM, bo slot PCMCIA i jedno USB na pewno będzie miał. Warto mieć zainstalowane dwa systemy - W98SE i XP. Ten pierwszy przyda się do niektórych programatorów. Jeżeli chodzi o interface, to zależy, co i w jakich pojazdach chcesz robić. Musisz zdobyć trochę wiedzy na ten temat, bez niej ani rusz. Wielu osobom wydaje się, że wystarczy laptop i interface, a reszta sama pójdzie. W praktyce wychodzi tak, że później specjaliści mają więcej roboty - uwierz mi.
    monrant
    Level 22  
    Ja zasuwam na panasoniku CF45 i zupełnie wystarcza.
    Stardiagnosis mam tylko na dedykowanym IBM ThinkPad cośtam 370
    spektra
    Level 18  
    Witam.
    Jedna uwaga. Na temat portów. Powiniem mieć sztywne porty LPT i COM.
    Programy diagnostyczne używją tych właśnie portów. Przetestowałem kilka przejściówek z USB - i nie działały.
    Pozdrawiam
    yaaro
    Level 33  
    Polecam IBM T30 tylko szukaj z portem COM
    grabek
    Level 12  
    kolego 98r seata
    monrant
    Level 22  
    grabek wrote:
    posiadam euroscana.

Czyli musisz szukac z dwoma comami, ewentulanie jeden 232 na karcie
    grabek
    Level 12  
    Koledzy ogladam laptopy na allegro, i teraz pytanie producent dowolny czy nad konkretnymi firmami sie skupic??. prosze o porade.
    I chce zrobic tak jak kolega pisze, jeden rs232 z kompa 2-gi z karty.
    ps: czy mozna znalesc jeszcze laptopa z dwoma com-ami?????
    Krzysztof48
    Level 12  
    temat trochę stary ale nie chciałem zakładać nowego . Interesuje mnie jakiś programik do diagnostyki aut francuskich (PSA) mógłby mi ktoś podpowiedzieć co warto kupić (chociaż nazwę programu) z góry dziękuję
    szarak
    Level 17  
    interfejs xs evolution firmy actia obsługa peugeot i citroen na poziomie serwisowym pozostaje jeszcze kwestia programów
    Krzysztof48
    Level 12  
    dzięki za odpowiedź ale właśnie o program mi chodziło co prawda interfejs też potrzebny ale bez programu nic nie zdziała