Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie wiem co się stało z komputerem Windows XP SP2?

ahilles11 29 Cze 2008 14:21 1432 12
  • #1 29 Cze 2008 14:21
    ahilles11
    Poziom 19  

Mam Windows od ok. 1,5 roku.
    Tak wszystko było ok. , a ostatnio wszystko wolno chodzi razem z internetem.
    Same się aplikacje włączają np.gg .
    Komputer przy uruchomieniu ponownie nie włącza się.
    Trzeba go wyłączyć i włączyć.

Mój sprzęt :

Cytat:
    Procesor:Intel Celeron 4E, 2666 MHz (5 x 533),Płyta główna:MSI 865PE Neo2-PS (MS-6728 v2.0) (5 PCI, 1 AGP, 4 DIMM, Audio),Karta grf:RADEON 9600 SERIES - Secondary (256 MB),RAM 512,Dysk 80 gb ATA

Windows XP SP 2.
    Skanowałem komputer wieloma programami.
    Reinstall Windows-a nie wchodzi w gre.
    Z góry dziękuje za pomoc .
    Moge dać log z hijackthis tylko nie wiem gdzie ?

0 12
  • #2 29 Cze 2008 15:18
    grubass
    Poziom 19  

Najprościej by było zrobić format po mojemu, ale jak nie możesz.
    A instalowałeś coś ostatnio?
    Jak tak to wywal to...
    Najprostrze czynnosci czasem pomagają takie jak np. scandisk.

0
  • #3 29 Cze 2008 15:26
    gosztekseba
    Poziom 31  

A może defragmentacja coś pomoże... System będzie miał szybszy dostęp do plików i to może przyspieszyć jego działanie... Pozdro

0
  • #4 29 Cze 2008 15:39
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ciekawy komputer ma kolega - bez zasilacza. Proszę podać jego model i producenta.
    Proszę obejrzeć kondensatory elektrolityczne na płycie głównej i w zasilaczu, czy nie mają spuchnięć i wycieków. Proszę zmierzyć miernikiem wartości poodstawowych napięć (+5V i +12V) przy pracującym komputerze.

0
  • #5 29 Cze 2008 15:53
    mpn103
    Poziom 34  

Standardowa regułka:

Combofix i HiJackThis -> Logi w załączniku.

ahilles11 napisał:
    Mam windows-a od ok.1,5. Tak wszystko było ok a ostatnio wszystko wolno chodzi razem z internetem. Same się aplikacje włączają np.gg

Temu się nie dziwie, gg jest w autostarcie.
    ahilles11 napisał:
    Reinstall windows-a nie wchodzi w gre.

Dlaczego?

0
  • #6 29 Cze 2008 16:10
    ja71986
    Poziom 11  

zrób przywracanie systemu, później skorzystaj z rady o sprawdzeniu kondensatorów, mozesz też jakimś programikiem zrobić obraz partycji i Winde od nowa zainstalować, zawsze będzesz mógł wrócić do tamtego obrazu partycji i będziesz na pewno wiedział czy sypie się komp czy system. 1,5h roboty max

0
  • #7 29 Cze 2008 16:34
    gilus1
    Poziom 29  

Najlepszym rozwiązaniem będzie formatowanie (jeśli oczywiście będzie to wina oprogramowania). Sprawdź jak komputer będzie pracował na innym dysku.

Moderowany przez jankolo:

Za udzielenie szkodliwej porady karzę kolegę ostrzeżeniem

0
  • #8 29 Cze 2008 19:04
    beo
    Poziom 36  

By wykluczyć infekcję zapodaj log z HijackThis. Poza tym są odpowiednie proramy do dbania o rejestr. Np regCleaner, EasyCleaner,Glary Utillies,
    oraz defragmentacja rejestru RegistryDefrag. Aby zachować dobrą kondycję systemu, należy używać takich lub podobnych aplikacji. Posprawdzaj, czy nowe oprogramowanie, które instalowałeś, nie wprowadziło zbyt wielu swoich usług. Start->uruchom->services.msc
    i co siedzi w autostarcie.

0
  • #9 30 Cze 2008 14:53
    ahilles11
    Poziom 19  

Ale jak już pisałem reinstall nie wchodzi w gre ponieważ na dysku mam ważne dane, niestety nie wiem jak sprawdzić model zasilacza, ale 1,5 roku temu był wymieniany bo się płyta główna spaliła.
    I jeszcze windows który mam na płytce jest bez jakiś zabezpieczeń tak powiedział informatyk.
    I mi za 100 zł wgrał od nowa o co mogło chodzić ?
    Przepraszam, ale nie jestem w domu jestem na wakacjach i nie moge zrobić loga ani sprawdzić zasilacza.
    Dam loga i wszystko w poniedziałek.
    Bardzo przepraszam

0
  • #10 01 Lip 2008 07:37
    beo
    Poziom 36  

Ani słowa nie pisałem o reinstalacji. Chodzi o optymalizacje rejestru systemu, co w głownej mierze może być przyczyną wolnego ładowania systemu. Zapytaj tego "informatyka" jakie zabezpieczenia w systemie miał na myśli. Poza tym, jeśli mowa o naprawie systemu, to ostatecznie możesz skorzystać z narzędzia "napraw system", które uruchomisz po bootowaniu z płyty, wybierając funkcję "R" gdy wykryje Twój system. Opcja ta nie usunie żadnych danych, a jedynie postawi system, na istniejący, naprawiając wszelkie uszkodzenia. Jednak wcześniej konieczne są logi z HijackThis.

0
  • #11 07 Lip 2008 14:44
    ahilles11
    Poziom 19  

Dobra wgram od nowa windows i będzie wszystko ok. Dzięki za pomoc

0
  • #12 07 Lip 2008 15:01
    mpn103
    Poziom 34  

Pamietaj o wszystkich sterownikach do urządzeń jak i SP2 bądź SP3 i antywirusie.

0
  • #13 21 Lip 2008 19:41
    beo
    Poziom 36  

Tak. I pamietaj by dbać o czystość rejestru systemowego.

0