logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki subwoofer do Car Power HPB 602? LANZAR MAX 10 czy Power Bass S10?

przemek5996 01 Sie 2008 22:14 1770 17
REKLAMA
  • #1 5399843
    przemek5996
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Mam wzmacniacz Car power HPB 602 i szukam jakiegoś w miarę dobrego głośniczka pod ten wzmak. Słucham różnej muzyki często disco ale trafia się techno. Szukam czegoś co by miało ładny bas żeby było coś słychać. Moje typy tylko nie wiem czy mój wzmacniacz sobie poradzi
    1 LANZAR MAX 10
    2 Power bass S10
    A może jakieś inne propozycje
  • REKLAMA
  • #2 5400072
    Danek9
    Poziom 17  
    Posty: 376
    Pomógł: 15
    Ocena: 34
    Ja proponuję użyć opcji SZUKAJ bo ten temat na forum pojawia się minimum 3 razy w miesiącu.
  • #3 5400079
    per_gregor
    Poziom 13  
    Posty: 117
    Ocena: 1
    najpierw dowiedz się ile twoj piec ma mocy RMS i dopiero wtedy szukaj suba, pamietaj zeby piec zawsze mial troche mniej mocy RMS niz sub
  • #4 5400133
    przemek5996
    Poziom 10  
    Posty: 29
    ma podobno 225 RMS
  • #5 5400174
    firemanWLKP
    Poziom 21  
    Posty: 425
    Pomógł: 20
    Ocena: 5
    Jak chcesz bardziej jakościowo i kulturalnie to S10 weź, tylko nie wiem w jakiej skrzyni dla ciebie lepiej.
  • #6 5400177
    per_gregor
    Poziom 13  
    Posty: 117
    Ocena: 1
    no to szukaj jakiejs 250tki lub nawet 3setki a do jakich pieniedzy ma byc sub?

    Dodano po 2 [minuty]:

    firemanWLKP napisał:
    Jak chcesz bardziej jakościowo i kulturalnie to S10 weź, tylko nie wiem w jakiej skrzyni dla ciebie lepiej.


    ja tam zawsze bylem zwolennikiem skrzyn cisnieniowych, prz okazji zapytam jesli robie CA do db dragu to jest sens robic skrzynie wlasnie cisnieniową??
  • REKLAMA
  • #7 5400485
    Xan02
    Poziom 17  
    Posty: 207
    Pomógł: 12
    Ocena: 1
    przemek5996 napisał:
    ma podobno 225 RMS


    podobno, to trafne stwierdzenie... :D
    Do szybkich rytmow s12 w closedzie i powinno byc ok.
  • #8 5400633
    adamboss
    Poziom 16  
    Posty: 234
    Pomógł: 4
    Ocena: 4
    jeszcze masz Rockford Fosgate P1S412 (150RMS) za 400zl na aledrogo, ale ten CP jakosciowo jest slaby ale od biedy mozna:)
  • REKLAMA
  • #9 5400920
    firemanWLKP
    Poziom 21  
    Posty: 425
    Pomógł: 20
    Ocena: 5
    per_gregor napisał:

    ... prz okazji zapytam jesli robie CA do db dragu to jest sens robic skrzynie wlasnie cisnieniową??



    Do db dragu to skrzynie br się bierze i stroi pod częstotliwość rezonansową auta, aby było jak najgłośniej, zazwyczaj tych sprzętów na co dzień ciężko słuchać one są tylko na zawody.
  • #10 5401985
    przemek5996
    Poziom 10  
    Posty: 29
    skrzynie to raczej zamkniętą bo zależy mi na miejscu w bagażniku. A może ktoś coś napisze o lanzarze.
  • REKLAMA
  • #11 5402135
    dozer001
    Poziom 12  
    Posty: 38
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    per_gregor napisał:
    pamietaj zeby piec zawsze mial troche mniej mocy RMS niz sub


    Z tym sie nie zgodze, mojim zdaniem wzmacniacz zawsze powinien byc wiekszej mocy niz glosniki zwlaszcza wzmacniacz do subwoofera,
    zawsze jest wieksza kontrola nad glosnikiem i mniej znieksztalcen i to powie chyba nie jedna osoba.
  • #12 5402274
    Xan02
    Poziom 17  
    Posty: 207
    Pomógł: 12
    Ocena: 1
    Zdecydowanie wskazane jest aby wzmak byl choc troche mocniejszy od suba. Przy maksymalnej mocy suba nie bedzie generowal duzych przesterowan, bo sam nie bedzie pracowal na pelnej mocy.
  • #13 5402339
    przemek5996
    Poziom 10  
    Posty: 29
    czyli co wrzucić pod ten wzmacniacz
  • #14 5402633
    dozer001
    Poziom 12  
    Posty: 38
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    A ile chcesz na to przeznaczyc...? Sadzac po twojich propozycjach to bede celowal w polap do 300-400zl

    PowerBass PB-B1054v.2 Black
    PowerBass PB-B1254v.2 Black
    PowerBass PB-C105D-4v.2 Chrome
    Rockford Fosgate P1S410
    Hertz DS 300
    Rockford Fosgate P1S412

    I tak PowerBass powinien byc dobry wedlog mnie chociaz moze zdeka
    brakowac mocy ale...
    Najbardziej odpiwiadajacymi subwooferami pod ten piecyk beda z noich propozycji
    Rockford i Hertz, piecyk nie ma co tu mowic jakosciowo bedzie odstawal od Rockforda ale mozna by zaryzykowac,
    ale propozycja z Hertz-em tez nie jest zla, no i te przetworniki wedlog mnie
    raczej nadaja sie do wolniejszego bitu a disco i tehno dobre by byly
    PowerBass PB-C105D-4v.2 Chrome
    PowerBass PB-B1054v.2 Black

    Teraz tylko zalezy co ty wybierzesz...
  • #15 5403506
    adamboss
    Poziom 16  
    Posty: 234
    Pomógł: 4
    Ocena: 4
    Ja bym bral rockforda, zawsze mozna zmienic piecyka, a glosnik duzo nie potrzebuje:) Pozdrawiam:)
  • #16 5403939
    powalla
    Moderator CarAudio
    Posty: 11277
    Pomógł: 847
    Ocena: 737
    PB ,to dobra propozycja ...........tylko gdzie je kupić .......na allegro używek się nie widuje ......,a szkoda ,bo 1054 był bardzo uniwersalnym (closed) głośnikiem i "dobre" 150w rms wystarczało do fajnej gry .
  • #17 5404436
    dozer001
    Poziom 12  
    Posty: 38
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    google.pl tam znajdziesz tak jak ja
  • #18 5404455
    powalla
    Moderator CarAudio
    Posty: 11277
    Pomógł: 847
    Ocena: 737
    Tia jasne ..... od ok roku nie ma u żadnego dilera PB w PL ,a to ,że np. szafirek.pl ma je w swojej ofercie nie znaczy ,że możesz je kupić ......zresztą zapytaj ........... wirtualny towar .

Podsumowanie tematu

✨ Poszukując subwoofera do wzmacniacza Car Power HPB 602 o mocy RMS około 225 W, warto dobrać głośnik o mocy RMS nieco niższej lub porównywalnej, aby uniknąć przesterowań i zapewnić kontrolę nad basem. Spośród proponowanych modeli LANZAR MAX 10 i Power Bass S10, rekomendowany jest Power Bass S10 ze względu na lepszą jakość dźwięku, szczególnie w obudowie zamkniętej, co jest korzystne przy ograniczonej przestrzeni w bagażniku. Alternatywnie polecane są subwoofery Rockford Fosgate P1S410 i P1S412 oraz Hertz DS 300, które oferują dobrą jakość i moc odpowiednią do tego wzmacniacza. PowerBass PB-B1054v.2 i PB-C105D-4v.2 również są warte rozważenia, choć mogą mieć nieco mniejszą moc. Wzmacniacz powinien mieć moc nieco wyższą niż subwoofer, aby zapewnić lepszą kontrolę i mniejsze zniekształcenia. Przy wyborze subwoofera należy także uwzględnić rodzaj obudowy – zamknięta jest polecana ze względu na ograniczenia przestrzenne i charakterystykę basu do muzyki disco i techno. W dyskusji pojawiły się także uwagi dotyczące skrzyń ciśnieniowych, które są bardziej odpowiednie do zawodów DB Drag niż do codziennego słuchania muzyki.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA