Witam
niedawno kupilem sobie laptopa Acer Aspire 5720ZG z systemem Windows Vista
postanowilem przeinstalowac system na Windows XP Home Edition SP2
nie mialem zadnych płyt ze sterownikami wiec sciagnalem wszystkie z neta.
odziwo wszystkie znalazlem i udalo sie je zainstalowac.
jednak teraz odkrylem problem, mianowicie Komputer ZAWIESZA sie podczas wylączania komputera. Zawiesza sie na Trybie zaraz po zapisywaniu danych. Nie mam pojecia co to moze być. podejrzewam ze moze byc to zwiazane ze Sterownikami...nie chce od nowa instalwoc System bo znowu musialbym sciagac wszystkie sterowniki....
skanowalem system Avastem i nic....dysk czysty...
xpantispy www.pobieralnia.pl/plik-862-xpantispy.html zaznacz okienko przy "włącz szybkie zamykanie systemu" zatwierdż zmiany przyciskiem zastosuj i sprawdź czy jest poprawa.
w Uruchom wpisz eventvwr.msc i sprawdź jaka aplikacja powoduje błędy podczas zamykania systemu W opcjach zasilania włącz zaawansowane zarządzanie energią oraz hibernację
Nie można uruchomić usługi General Purpose USB Driver (adildr.sys) z powodu następującego błędu:
Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.
Jak odłączysz modem od neo i od instalujesz aplikacje dostępową oraz sterowniki modemu to windows się nadal zawiesza przy zamykaniu ? Sprawdź w managerze urządzeń czy wszystko jest prawidłowo zainstalowane i czy nie ma gdzieś znaków zapytania
Odinstaluj modem oraz aplikacje od neo a następnie zainstaluj same sterowniki do modemu i skonfiguruj połączenie z internetem ręcznie z poziomu windows Sterowniki USB są juz zintegrowane z systemem raczej błędy powoduje źle zainstalowany modem do neostrady sprawdź dokładnie w managerze urządzeń czy nie ma żadnych znaków zapytania przy urządzeniach Jesli masz modem sagem F@st 800 to sprawdź to rozwiązanie http://free.of.pl/l/labsta/solutions.htm
odinstalowalem i zainstalowalem ponownie neostrade oraz modem Fast800 . jednak nic sie nie zmienilo.
aha i zauwazylem ze jak za kazdym razem wylaczajac laptopa (5 sekund power) a pozniej anulujac skanowanie dysków ,,,to potem laptop sie wylącza bez problemu....a jak zezwole na przeskanowanie dyskow to laptop nei chce sie wylaczyc
A sprawdź czy jak uruchomisz go w trybie awaryjnym a potem wybierzesz zamknij system czy normalnie się wyłączy? Jak tak to jakieś sterowniki do przeinstalowania Przeinstalował bym jeszcze grafikę spróbował bym jakieś inne stery wklej loga z Hijack This Hijack This
Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 03:03:46, on 2008-08-10
Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)
Boot mode: Normal
juz mam dosc ...roie wszystko od 2 dni i nic.. najgorsze jest to ze na stacjonarnym mam identyczne programy...neostrada itp....tylko ze na stacjonarnym mam XP PRO oraz mam inna konfiguracje sprzetowa a co za tym idzie inne sterowniki...wiec mysle ze to kwestia sterów... bo nigdy czegos takeigo nie mialem na stacjonarnym
Zainstaluj Unlocker Unlocker potem spróbuj wyrzucić plik jeszcze raz nie uda się pojawi się okno unlockera zaznaczasz w nim plik który chcesz wyrzucić klikasz uwolnij a następnie wyrzucasz plik normalnie do kosza
no i dupa dupa ...ten sposob nie dziala...juz powoli rezygnuje z kombinowania....
jak radzis ?? reinstal windowsa?? a pozniej sterowniki sciagac za pomoca programu do aktualizacji sterownikow?? ( beez szukania steró na wlasna reke w google)
czy moze ...sprobowac naprawic windows za pomocą płytki instalacyjnej ?
Zarejestruj konto, Zaloguj się i bądź aktywny na forum, a wtedy reklamy nie będą się pojawiać. Otrzymaj punkty za rejestrację oraz odpowiedzi.
✨ Problem dotyczy zawieszania się laptopa Acer Aspire 5720ZG podczas zamykania systemu Windows XP Home Edition SP2, po przeinstalowaniu z Windows Vista. Komputer zatrzymuje się w trybie zapisu danych przy wyłączaniu. Podejrzenia padają na sterowniki, zwłaszcza USB oraz modem neostrady Sagem F@st 800, który może być źle zainstalowany. Zalecane jest sprawdzenie Menedżera urządzeń pod kątem błędów i znaków zapytania, odinstalowanie i ponowna instalacja sterowników modemu oraz ręczna konfiguracja połączenia internetowego. Sugerowano także włączenie zaawansowanego zarządzania energią i hibernacji w opcjach zasilania. Próby wyłączenia systemu w trybie awaryjnym mają pomóc w diagnozie sterowników. W logu HijackThis wykryto obecność paska narzędzi My Global Search Bar, który należy usunąć, jednak plik MGSBAR.DLL jest używany i wymaga narzędzia Unlocker do usunięcia. Pomimo prób usunięcia i reinstalacji sterowników problem pozostaje. Rozważane są opcje reinstalacji systemu lub naprawy za pomocą płyty instalacyjnej oraz użycie programów do automatycznej aktualizacji sterowników. Wygenerowane przez model językowy.