logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Problem z Zamykaniem Systemu XP w Laptopie Acer Aspire5720ZG

wdz_ 09 Sie 2008 14:58 4646 16
REKLAMA
  • #1 5423734
    wdz_
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Witam
    niedawno kupilem sobie laptopa Acer Aspire 5720ZG z systemem Windows Vista
    postanowilem przeinstalowac system na Windows XP Home Edition SP2
    nie mialem zadnych płyt ze sterownikami wiec sciagnalem wszystkie z neta.
    odziwo wszystkie znalazlem i udalo sie je zainstalowac.
    jednak teraz odkrylem problem, mianowicie Komputer ZAWIESZA sie podczas wylączania komputera. Zawiesza sie na Trybie zaraz po zapisywaniu danych. Nie mam pojecia co to moze być. podejrzewam ze moze byc to zwiazane ze Sterownikami...nie chce od nowa instalwoc System bo znowu musialbym sciagac wszystkie sterowniki....
    skanowalem system Avastem i nic....dysk czysty...

    prosze o pomoc !!!
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 5424653
    wdz_
    Poziom 10  
    Posty: 18
    nic ...nadal to samo :/ Błagam o pomoc ;p
  • #4 5424771
    Jasiek3
    Poziom 20  
    Posty: 391
    Pomógł: 27
    Ocena: 43
    Ustaw wszystko tak jak na obu obrazkach a następnie kliknij zastosuj i sprawdź czy się zamyka
    Załączniki:
    • Problem z Zamykaniem Systemu XP w Laptopie Acer Aspire5720ZG xpantispy2.jpg (91.87 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Problem z Zamykaniem Systemu XP w Laptopie Acer Aspire5720ZG xpantispy1.jpg (119.5 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #5 5424856
    wdz_
    Poziom 10  
    Posty: 18
    i nic dalej :/
  • #6 5424918
    Jasiek3
    Poziom 20  
    Posty: 391
    Pomógł: 27
    Ocena: 43
    w Uruchom wpisz eventvwr.msc i sprawdź jaka aplikacja powoduje błędy podczas zamykania systemu W opcjach zasilania włącz zaawansowane zarządzanie energią oraz hibernację
  • #7 5424978
    wdz_
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Nie można uruchomić usługi General Purpose USB Driver (adildr.sys) z powodu następującego błędu:
    Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

    Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.





    to jest ten błąd
  • #8 5425045
    Jasiek3
    Poziom 20  
    Posty: 391
    Pomógł: 27
    Ocena: 43
    Jak odłączysz modem od neo i od instalujesz aplikacje dostępową oraz sterowniki modemu to windows się nadal zawiesza przy zamykaniu ? Sprawdź w managerze urządzeń czy wszystko jest prawidłowo zainstalowane i czy nie ma gdzieś znaków zapytania
  • #9 5425066
    wdz_
    Poziom 10  
    Posty: 18
    mysle ze to sterowniki pod usb... nie instalowalem zadnych...nei byly wymagane...
  • #10 5425157
    Jasiek3
    Poziom 20  
    Posty: 391
    Pomógł: 27
    Ocena: 43
    Odinstaluj modem oraz aplikacje od neo a następnie zainstaluj same sterowniki do modemu i skonfiguruj połączenie z internetem ręcznie z poziomu windows Sterowniki USB są juz zintegrowane z systemem raczej błędy powoduje źle zainstalowany modem do neostrady sprawdź dokładnie w managerze urządzeń czy nie ma żadnych znaków zapytania przy urządzeniach Jesli masz modem sagem F@st 800 to sprawdź to rozwiązanie http://free.of.pl/l/labsta/solutions.htm
  • #11 5425282
    wdz_
    Poziom 10  
    Posty: 18
    odinstalowalem i zainstalowalem ponownie neostrade oraz modem Fast800 . jednak nic sie nie zmienilo.

    aha i zauwazylem ze jak za kazdym razem wylaczajac laptopa (5 sekund power) a pozniej anulujac skanowanie dysków ,,,to potem laptop sie wylącza bez problemu....a jak zezwole na przeskanowanie dyskow to laptop nei chce sie wylaczyc
  • #12 5425325
    Jasiek3
    Poziom 20  
    Posty: 391
    Pomógł: 27
    Ocena: 43
    A sprawdź czy jak uruchomisz go w trybie awaryjnym a potem wybierzesz zamknij system czy normalnie się wyłączy? Jak tak to jakieś sterowniki do przeinstalowania Przeinstalował bym jeszcze grafikę spróbował bym jakieś inne stery wklej loga z Hijack This Hijack This
  • #13 5425388
    wdz_
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
    Scan saved at 03:03:46, on 2008-08-10
    Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)
    Boot mode: Normal

    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\Program Files\Intel\Wireless\Bin\S24EvMon.exe
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgamsvr.exe
    C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgupsvc.exe
    C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgemc.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\Program Files\Intel\Wireless\Bin\EvtEng.exe
    C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
    C:\Program Files\Intel\Wireless\Bin\RegSrvc.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgcc.exe
    C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe
    C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe
    C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE
    C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe
    C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe
    C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\NeostradaTP.exe
    C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\ComComp.exe
    C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe
    C:\Program Files\Opera\opera.exe
    E:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl
    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
    R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL
    O2 - BHO: Skype add-on (mastermind) - {22BF413B-C6D2-4d91-82A9-A0F997BA588C} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll
    O2 - BHO: My Global Search Bar BHO - {37B85A21-692B-4205-9CAD-2626E4993404} - C:\Program Files\MyGlobalSearch\bar\1.bin\MGSBAR.DLL
    O2 - BHO: Google Toolbar Helper - {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} - c:\program files\google\googletoolbar1.dll
    O3 - Toolbar: My Global Search Bar - {37B85A29-692B-4205-9CAD-2626E4993404} - C:\Program Files\MyGlobalSearch\bar\1.bin\MGSBAR.DLL
    O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - c:\program files\google\googletoolbar1.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [AVG7_CC] C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgcc.exe /STARTUP
    O4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [MSConfig] C:\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries\MSConfig.exe /auto
    O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')
    O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [AVG7_Run] C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgw.exe /RUNONCE (User 'USŁUGA LOKALNA')
    O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')
    O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
    O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
    O4 - Global Startup: DSLMON.lnk = C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe
    O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra button: Skype - {77BF5300-1474-4EC7-9980-D32B190E9B07} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{B1B489AF-AB99-46D7-A687-25992BB57FD1}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164
    O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL
    O23 - Service: ASP.NET State Service (aspnet_state) - Unknown owner - C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\aspnet_state.exe (file missing)
    O23 - Service: AVG7 Alert Manager Server (Avg7Alrt) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgamsvr.exe
    O23 - Service: AVG7 Update Service (Avg7UpdSvc) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgupsvc.exe
    O23 - Service: AVG E-mail Scanner (AVGEMS) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgemc.exe
    O23 - Service: Intel(R) PROSet/Wireless Event Log (EvtEng) - Intel Corporation - C:\Program Files\Intel\Wireless\Bin\EvtEng.exe
    O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe
    O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe
    O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe
    O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
    O23 - Service: Intel(R) PROSet/Wireless Registry Service (RegSrvc) - Intel Corporation - C:\Program Files\Intel\Wireless\Bin\RegSrvc.exe
    O23 - Service: Intel(R) PROSet/Wireless Service (S24EventMonitor) - Intel Corporation - C:\Program Files\Intel\Wireless\Bin\S24EvMon.exe

    --
    End of file - 5044 bytes




    o to chodzi ??

    juz mam dosc ...roie wszystko od 2 dni i nic.. najgorsze jest to ze na stacjonarnym mam identyczne programy...neostrada itp....tylko ze na stacjonarnym mam XP PRO oraz mam inna konfiguracje sprzetowa a co za tym idzie inne sterowniki...wiec mysle ze to kwestia sterów... bo nigdy czegos takeigo nie mialem na stacjonarnym
  • #14 5425392
    Jasiek3
    Poziom 20  
    Posty: 391
    Pomógł: 27
    Ocena: 43
    Przeinstaluj sterownik od karty graficznej Próbowałeś go wyłączać w trybie awaryjnym ?

    Usuń z dysku

    C:\Program Files\MyGlobalSearch\bar\1.bin\MGSBAR.DLL

    Zaznacz w HijackThis
    linie:

    O2 - BHO: My Global Search Bar BHO - {37B85A21-692B-4205-9CAD-2626E4993404} - C:\Program Files\MyGlobalSearch\bar\1.bin\MGSBAR.DLL 
    
    oraz
    
    O3 - Toolbar: My Global Search Bar - {37B85A29-692B-4205-9CAD-2626E4993404} - C:\Program Files\MyGlobalSearch\bar\1.bin\MGSBAR.DLL
    
    O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    
    O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe
    
    O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe
    
    O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe


    a nastepnie wciśnij przycisk Fix checked
  • #15 5426589
    wdz_
    Poziom 10  
    Posty: 18
    nie moge tego pliku usunąć...bo jest uzywany...
  • #16 5426693
    Jasiek3
    Poziom 20  
    Posty: 391
    Pomógł: 27
    Ocena: 43
    Zainstaluj Unlocker Unlocker potem spróbuj wyrzucić plik jeszcze raz nie uda się pojawi się okno unlockera zaznaczasz w nim plik który chcesz wyrzucić klikasz uwolnij a następnie wyrzucasz plik normalnie do kosza
  • REKLAMA
  • #17 5426842
    wdz_
    Poziom 10  
    Posty: 18
    no i dupa dupa ...ten sposob nie dziala...juz powoli rezygnuje z kombinowania....

    jak radzis ?? reinstal windowsa?? a pozniej sterowniki sciagac za pomoca programu do aktualizacji sterownikow?? ( beez szukania steró na wlasna reke w google)

    czy moze ...sprobowac naprawic windows za pomocą płytki instalacyjnej ?

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy zawieszania się laptopa Acer Aspire 5720ZG podczas zamykania systemu Windows XP Home Edition SP2, po przeinstalowaniu z Windows Vista. Komputer zatrzymuje się w trybie zapisu danych przy wyłączaniu. Podejrzenia padają na sterowniki, zwłaszcza USB oraz modem neostrady Sagem F@st 800, który może być źle zainstalowany. Zalecane jest sprawdzenie Menedżera urządzeń pod kątem błędów i znaków zapytania, odinstalowanie i ponowna instalacja sterowników modemu oraz ręczna konfiguracja połączenia internetowego. Sugerowano także włączenie zaawansowanego zarządzania energią i hibernacji w opcjach zasilania. Próby wyłączenia systemu w trybie awaryjnym mają pomóc w diagnozie sterowników. W logu HijackThis wykryto obecność paska narzędzi My Global Search Bar, który należy usunąć, jednak plik MGSBAR.DLL jest używany i wymaga narzędzia Unlocker do usunięcia. Pomimo prób usunięcia i reinstalacji sterowników problem pozostaje. Rozważane są opcje reinstalacji systemu lub naprawy za pomocą płyty instalacyjnej oraz użycie programów do automatycznej aktualizacji sterowników.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA