Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Royal-lux TV 7190 nie działa pilot

11 Paź 2002 09:39 2001 9
  • Poziom 11  
    Mam problem z pilotem, nie mogę nim zmieniać kanałów, zachowuje sie tak jakby nie działał. Mam możliwość sprawdzic pilota i wiem że jest sprawny, więc to pewnie coś w telewizorze. Wymieniłem element odbiorczy ale bez efektu. Nie mam schematu a w ciemno nie wiem gdzie szukać. Ma ktoś jakiś pomysł?
  • Poziom 20  
    Sprawdż oscyloskopem czy sygnał z odbiornika zdalnego sterowania wchodzi na procesor?
  • Poziom 10  
    upewnij się jeszcze raz czy pilot jest ok.(najlepiej na innym OTV ROYAL- miałem przypadki, że pilot był naprawiany przez klienta i nie chce nadal działać -wsta :x wiony był zły kwarc
  • Poziom 27  
    Hej ,

najprosciej i najtaniej sprawdzisz KAZDEGO pilota ,

podlaczajac dowolna diode odbiorcza do oscyloskopu.
  • Poziom 18  
    Tak na szybko, czy w ogóle działa można również sprawdzić pilota zbliżając go do radia ustawionego na średnie lub długie fale w miejscu na skali gdzie nie nadaje żadna stacja. Jeśli słychać wyraźny czysty dźwięczny ton, to znak że wszystko OK. jeśli cisza lub dźwięk jest słaby lub „matowy” to znak że coś jest nie tak. Ja używam starej tranzystorowej „Moniki”. Tym sposobem w prosty sposób i bez zbędnych nakładów można sprawdzić, np. które klawisze są zanieczyszczone.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    wina jest pilota sprawdzisz to na jakiej kolwiek fotokomórce przemysłowej (odbiornik)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź czy działa klawiatura lokalna, może tam coś przywiera.
  • Poziom 19  
    Może być zablokowany tv .
    Jeżeli nie masz instrukcji spróbuj na dole pilota chyba trzeba przycisnąc 2 przyciski.
  • Poziom 11  
    wielkie dzięki wszystkim, sprawdziłem pilota na kilka sposobów i jest sprawny. Pozostaje mi procesor. Mam nadzieję że go dostanę. Na wolumenie nie mieli
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przed procem to jeszcze do sprawdzenia jest kwarc, pamiątka i test przy odpiętej magistrali -zdziwko będzie wielkie jak po podmiance dalej będzie to samo, bo innych trzeba czasami posłuchać.