Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-29PM11P pionowe paski z Euro

kasiuk 15 Wrz 2008 10:41 1489 0
  • #1 15 Wrz 2008 10:41
    kasiuk
    Poziom 1  

Witam!

Nigdy nie miałem problemów z tym telewizorem(Panasonic TX-29PM11P ), ale ostatnio pojawił się problem gdy postanowiłem podłączyć do niego DVD.
    Po podłączeniu odtwarzacza kablem Euro Euro na ekranie pojawiają się 2 cienkie pionowe paski po bokach. Dzieje się tak na AV1 Scart jak i na AV2 Scart. Podczas oglądania kablówki ich nie ma. Paski są dosyć cienkie, ale na tyle widoczne że przeszkadzają w oglądaniu. Kombinowałem na odtwarzaczach DVD różnych firm(miałem w domu 4), podłączałem konsole PS2, zmieniałem kable na inne, na Euro chinch i dalej bez zmian.
    Po tych wszystkich zabawach udało mi się zauważyć kilka dziwnych rzeczy.

Więc tak:
    1. Jak mam podłączone DVD do TV przez kabel Euro Euro to widoczne są 2 pionowe paski, gdy zacznę przełączać na pilocie AV1 na AV2 to 2 paski po bokach znikają i pojawia się jeden na środku.

2. Gdy podłączam DVD do TV przez kabel Euro chinch( Euro do TV, chinch do dvd) to sytuacja wygląda trochę inaczej.
    Gdy do DVD podłącze wszystkie 3 wtyki chinch(video, lewy audio i prawy audio) to pokazują się 2 paski po bokach, natomiast gdy podlączę sam chinch video, bez audio to pasków nie ma. :idea:

Postanowiłem oddać telewizor na gwarancję, niech się martwią w serwisie Panasonica. Po kilku dniach otrzymałem od nich telefon, powiedzieli że nie wykryli żadnej usterki i tv wydaje się ok. Po moich doświadczeniach z serwisami obawiałem się takiej sytuacji, póki co sprawa jest w toku i będę zapraszał technika z serwisu do mnie do domu, niech zobaczy jak to u mnie wygląda skoro twierdzi że telewizor jest fine.

Nie znam się na telewizorach może ktos z was będzie wiedział jaka jest przyczyna pojawiania się tych pionowych pasków?

Pozdrawiam

0 0