logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć i zaprogramować domofon KX-T30860 do centrali KX-T61610?

vito007 17 Wrz 2008 12:15 2108 2
  • #1 5543245
    vito007
    Poziom 26  
    Posty: 942
    Pomógł: 73
    Ocena: 214
    Jak podłączyć i zaprogramować moduł domofonu i otwierania zamka (KX-T30860 i KX-T30866) do centrali 61610. Chodzi mi o to , aby domofon wywoływał tylko 2 określone linie wewnętrzne i aby z nich można było otwierać zamek. (nie mam żadnej dokumentacji, oprócz manuala do centrali; może ktoś mnie poratuje?)
  • Pomocny post
    #2 5543427
    irekr
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 9683
    Pomógł: 1192
    Ocena: 1238
    Moduł domofonu podłączasz do złącza po lewej stronie we wnęce. Na wewnętrznej parze (czerwony/zielony) jest domofon nr 1, na zewnętrznej parze (czarny/żółty) jest domofon nr 2.
    Małe panasoniki nie miały modułu zamka, występował w 1232 analogowej i cyfrowej. Przynajmniej ja ich nie widziałem, natomiast uruchamiałem w większych centralach.
    Przyporządkowanie dzwonienia domofonu ustawia się rozkazem 22 (w 308).
    Wkładamy moduł domofonu oczywiście przy wyłączonym zasilaniu.
  • #3 5554846
    vito007
    Poziom 26  
    Posty: 942
    Pomógł: 73
    Ocena: 214
    Po długich poszukiwaniach ustaliłem (może komuś się przyda):

    W centrali 61610 obsługę domofonu programuje się kodem 20 a obsługę zamka kodem 43.


    Zamek otwiera się naciśnięciem klawisza "5" na aparacie systemowym, lub "FLASH" "5" na zwykłym telefonie.

    BTW może ktoś z Kolegów ma niepotrzebną kasetę domofonową do Panasonika , a może jej schemat?
REKLAMA