Wita, mam problem z wyżej wymienionym dyskiem. Pewnego pięknego razu dysk przestał być wykrywany przez komputer, martwy, brak pracy talerzy. Wyciągnąłem elektronikę z dysku i okazało się, że spalony jest element STPA- takie ma oznaczenie. Z uwagi, że oczywiście trochę danych zostało na tym dysku zakupiłem na allegro inny który miał sprawną elektronikę
mój to Wd800BB-00JHC0 natomiast ten kupiony to WD800BB-22JHC0.
Przełożyłem elektronikę początkowo dysk był widoczny w biosie jednak nie odpalał na nim Windows, po bodajże 2 resetach zaśmierdziało z niego i elektronika znów się spaliła. Tym razem oprócz elementu STPA spalił się większy Smooth- chyba od sterowania silnika dysku. Sprawdzałem rezystancje uzwojenia silniczka jest ok.
Czy jestem w stanie odzyskać jakoś te dane?
Z góry dziękuje za pomoc.
mój to Wd800BB-00JHC0 natomiast ten kupiony to WD800BB-22JHC0.
Przełożyłem elektronikę początkowo dysk był widoczny w biosie jednak nie odpalał na nim Windows, po bodajże 2 resetach zaśmierdziało z niego i elektronika znów się spaliła. Tym razem oprócz elementu STPA spalił się większy Smooth- chyba od sterowania silnika dysku. Sprawdzałem rezystancje uzwojenia silniczka jest ok.
Czy jestem w stanie odzyskać jakoś te dane?
Z góry dziękuje za pomoc.